Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

PHP, mySQL, crond..

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
Care credetzi k sunt shansele sa gasesc un host gratuit care sa-mi ofere tipicul duo PHP+mySQL, PLUS posibilitatea de a baga un script PHP in crond k sa-mi actualizeze info din baza de date? :)

Zero you say? Damn. Atunci ce host platibil atzi recomanda pt. asha ceva? Preferabil sa nu se supere k updatez din ora in ora o baza de date cu sa zicem cateva zeci de mii de row-uri.

Practic, m-am apukat sa-mi fac un MUD[Multi-User Dungeon [vezi www.planetarion.com, www.darkgalaxy.com]] shi ma gandeam la posibilitatzi de host-are.

#2
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
P.S.: Nu intentzionez sa fie comercial, ci prefer sa-l folosesc k proiect de aprofundare a cunoshtintzelor PHP & mySQL.

Bandwidth-ul pe care-l mananca un MUD, plus puterea de procesare a server-ului provider-ului, probabil ar costa suficient de mult. Nefiind in tema, ma intrebam daka atzi avea vreo solutzie de finantzare pentru acest gen de proiect.. popups & banners would be an acceptable source of revenue.

Eh well.. mai bine sa am jokul intai, vad eu dup-aia ce shi cum. :)

#3
eyecon

eyecon

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 364
  • Înscris: 03.01.2002
incearca www.as.ro

#4
mircea

mircea

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 30.11.2001
cu php& sql ..nu e problema
dar cron jobs .. asta e problema
as.ro nu ofera !
nu prea imi trece prin cam nici un host gratis care sa ofere asa ceva ... potzi incerca sa cauti in director la http://www.xwwwonline.net, sau sa postezi la http://www.freewebspace.net/forum in sectiunea free host. Oricum.. greu de gasit ce vrei tu

#5
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
Roger Wilco, will do. :)

#6
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Free nu sunt sanse de gasit.
Il plus daca este free merge cam prost si are mari limitari de trafic, chiar daca nu mentioneaza nimic...

Ce sa mai zic cu acel cron... o sa ucida un server obisnuit !

#7
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
Free m-am convins k ar fi imposibil de gasit.

Totushi, presupunand k ash folosi un computer personal drept server, latzimea de banda cat m-ar costa? Un minim de 256-1024Kb pt. inceput, cu downtime cat mai mic, shi trafic/luna de ordinul GB.

Blah.. cred k exagerez deja. :) Ar fi frumos totushi. Hmm.. tre' sa-l pun pe picioare intr-un fel, dar habar n-am cum. De programare m-am apukat, ash aproxima k am ajuns pe la 5-10%, mai mult totushi e in stadiu de design.. dar se face.. o saptamana - doua maxim.

Hmm.. ash aprecia o idee in momentul asta, poate voi shtitzi mai bine cum se-nvart rotitzele prin domeniul asta.

#8
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
http://www.maxi-web.net/

FREE home page with 10 Mb disk space
FREE PHP scripting language
FREE MySQL database
FREE Web based email account!


Merge binisor si tocmai isi upgradeaza serverele :)

#9
PET

PET

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,351
  • Înscris: 24.02.2002
lol ! Merge binisor ? Ala merge ca draq ! Tot AS.ro merge !

#10
QwertY

QwertY

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 231
  • Înscris: 03.05.2002
Paih dar fiind free, imi dau ashtia voie sa bag ceva ce le-ar rupe serverele in crond? M-ash mira. :)

Shi orikum, ash prefera sa fie totul pe un server propriu. Latzimea de banda ma durea. Voi cu SoftNews cum v-atzi descurcat?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate