Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Singur in vacanta

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
cristian16

cristian16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.08.2009
salutare.ma tenteaza si pe mine vacantele fara rude,fara prieteni parca sunt mai interesante,insa  imi place sa imi fac noi prieteni de drum oriunde,se baga cineva sa organizam ceva o plecare prin amerca de sud sau ce alte idei aveti voi?

#38
flenches

flenches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 23.03.2009
Ideea e de SINGUR IN VACANTA. Daca te tenteaza sa iti faci cunostinte noi cu care sa pleci atunci nu o sa mai fi singur. Vezi ca e un alt topic unde poti gasi parteneri de calatorie.

#39
cristian16

cristian16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.08.2009
multam pentru sfat,cum se numeste topicul?aa vrau sa spun  ca am fost si in tara singur si a fost foarte placut mai ales in Maramures

#40
flenches

flenches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 23.03.2009
Rendez-vous turistic se numeste topicul. Nu am fost niciodata singur. Cred ca sunt multe avantaje ale faptului de a calatori singur, dar nu are niciun haz. Oricum decat sa mergi cu cineva care nu aprecieaza acea excursie sau cineva cu care nu te intelegi, mai bine mergi singur.

P.S. Pentru America de Sud iti trebuie vreo 3000 de euro.

#41
car-man

car-man

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,434
  • Înscris: 01.07.2009

View Postflenches, on 1st September 2009, 07:53, said:

Cred ca sunt multe avantaje ale faptului de a calatori singur, dar nu are niciun haz.
cel mai mare avantaj: nu trebuie sa cari si bagajele EI!

#42
adilushu

adilushu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 573
  • Înscris: 12.04.2007

View Postcar-man, on 1st September 2009, 11:00, said:

cel mai mare avantaj: nu trebuie sa cari si bagajele EI!

Adevarat graiesti! Amin!

On topic - am mers singur doar in delegatii - si clar nu imi place. Vacantele cu familia sunt cu totul altceva, ai amintiri comune pentru o viata.

#43
cristian16

cristian16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.08.2009
salut,da este adevarat ca este cam iti cam trebuiesc banii in special pt bilet de avion ,ms oricum  .sa stii ca nu este deloc plictisitor singur in calatorie,poate ca daca esti o persoana mai timida este mai greu dar eu am calatorit singur si chiar m-am simtit foarte bine  ,este adevarat ca este mai scumpa cazarea papa

#44
flenches

flenches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 23.03.2009
Pe unde ai calatorit singur ?

#45
nicoletamand

nicoletamand

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.04.2008
Buna,
Eu am fost singura in 2003 intr-un circuit prin Europa, cu autocar (Franta, Italia). In 2008 am fost in Tunisia la Sousse. Pe 16 iunie 2009 in Egipt- Hurghada. Si acum plec pe 16 oct. in  Sharm el sheikh.
Mi se pare super ok sa ai propria ta camera, sa faci ce vrei, sa cheltuiesti cat vrei fara sa-ti tina cineva cont.
Vezi lumea prin ochii tai si atat.

#46
flenches

flenches

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 221
  • Înscris: 23.03.2009
In circuit nu ai fost chiar singura. Nu te-ai plictisit in Egipt si in Tunisia sa stai la plaja singura ?

#47
nicoletamand

nicoletamand

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 03.04.2008

View Postflenches, on 10th September 2009, 13:36, said:

In circuit nu ai fost chiar singura. Nu te-ai plictisit in Egipt si in Tunisia sa stai la plaja singura ?


In Egipt am stat doar doua zile la plaja, si in Tunisia la fel. In rest, m-am straduit sa merg in cat mai multe excursii. Nici nu simti cand trece timpul si te intorci acasa. In Franta si Italia, nu cunosteam pe nimeni din autocar, in Paris am stat 3 zile, fiecare a facut ce a vrut, la Nisa, Monaco am stat doua zile si tot asa am facut ce am vrut, Venetia la fel. Cand m-am intors acasa dupa doua saptamani eram epuizata si satula de autocar..

#48
chrismo

chrismo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 335
  • Înscris: 15.02.2009

View Postflenches, on 10th September 2009, 13:36, said:

In circuit nu ai fost chiar singura. Nu te-ai plictisit in Egipt si in Tunisia sa stai la plaja singura ?
Eu am fost singura in Turcia (Antalya). Precizez ca sunt casatorita si am o casatorie super OK (15 ani si fara nori pe cer). E totusi marfa sa mergi macar o data in viata fara consort in concediu. Nu te bate la cap sa nu mergi in magazine si in plus daca ai o atitudine corespunzatoare, nici nu te agata nimeni (e suficient sa ai o privire sugestiva, in sensul" pe aici nu se trece"). La plaja m-am imprietenit cu 2 perechi-una de germani (mai in varsta- ne plecea tuturor Sudoku) si una de irlandezi (mai de varsta mea-30-40 ani-le placea Grisham). Au fost incercari ale unora de a "marca", dar asa cum am mai zis, e chestie de atitudine. A fost un concediu inedit, pe care l-as mai repeta.

#49
cristian16

cristian16

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 30.08.2009
salut,eu am fost singur  prin tara

#50
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006

View Postchrismo, on 17th September 2009, 22:45, said:

Eu am fost singura in Turcia (Antalya). Precizez ca sunt casatorita si am o casatorie super OK (15 ani si fara nori pe cer). E totusi marfa sa mergi macar o data in viata fara consort in concediu. Nu te bate la cap sa nu mergi in magazine si in plus daca ai o atitudine corespunzatoare, nici nu te agata nimeni (e suficient sa ai o privire sugestiva, in sensul" pe aici nu se trece"). La plaja m-am imprietenit cu 2 perechi-una de germani (mai in varsta- ne plecea tuturor Sudoku) si una de irlandezi (mai de varsta mea-30-40 ani-le placea Grisham). Au fost incercari ale unora de a "marca", dar asa cum am mai zis, e chestie de atitudine. A fost un concediu inedit, pe care l-as mai repeta.





Sa ii spui asta si lu' nevasta-mea!
Daca te gandesti sa mai repeti tipul asta de concediu, te gandesti si la altceva? ;)

#51
stlx

stlx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,393
  • Înscris: 06.12.2007
Adevarul e ca, de unul singur, sansele-s mai mari sa fie o vacanta reusita. Nu trebuie sa tii seama de preferintele, interesele, mofturile, posibilitatile nimanui, esti doar tu, cu preferintele, interesele si conditia ta fizica. "Storci" mult mai mult dintr-o vacanta, parerea mea. Chiar si atunci cand preferintele si conditia fizica sunt asemanatoare, tot mai intervin diferente de moment (fix atunci i-a aparut o basica in talpa!) si esti silit sa renunti la unele planuri. Anul asta, la Venetia, in doi fiind, am preferat in mare parte sa avem fiecare programul lui, intalnindu-ne doar spre seara.

M-am dus si eu, anul trecut la Viena, cu un asa-zis "ghid", dar s-a dovedit o alegere neinspirata, tipul, dupa ce ca sporovaia fara oprire si cand era bine sa taca,  nu se putea tine dupa mine si am fost nevoita sa-l abandonez dupa cateva ore intr-o cafenea pe Graben. Am renuntat de atunci la ghizi si i-am inlocuit cu ghiduri, carti adica,  astea-s mult mai usor de carat dupa tine si-ti furnizeaza informatii complete cand si unde iti trebuie.  :thumbup:

#52
copjob2000

copjob2000

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,813
  • Înscris: 26.11.2006
Anul ăsta nu a mai plecat nimeni singur în concediu?
Și nici nu are de gând să facă așa ceva?

#53
Mezz

Mezz

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 03.05.2005

View Postcopjob2000, on 4th July 2010, 00:17, said:

Anul ăsta nu a mai plecat nimeni singur în concediu?
Și nici nu are de gând să facă așa ceva?

Am experimentat eu, in iarna, in Torino si nu mi-a parut rau. Imi place la nebunie sa fiu indepdent :) Urmeaza Germania (Valea Rhinului) si Vienna+Bratislava, in toamna.

#54
adiliki222

adiliki222

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 596
  • Înscris: 15.12.2009

View Postcopjob2000, on 4th July 2010, 00:17, said:

Anul ăsta nu a mai plecat nimeni singur în concediu?
Și nici nu are de gând să facă așa ceva?

In curand voi plecat si eu singur in Iordania, pe cont propriu, fara agentii, etc. Dupa parerea mea, cea mai reusita vacanta e cea in care merg singur:)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate