Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata

Am nevoie de poze cu un curcubeu
 Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 

Ingineria Informatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#37
Tudor Roman

Tudor Roman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 06.12.2005
bine ati venit la cluj :D

#38
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
bine te-am gasit! :)

#39
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006
Da, bine te-am (v-am) gasit!  ^_^


afrodyta, eu sunt pe locul norocos... 13  :bigwhitegrin:
Si credeam ca mai afiseaza o lista pe data de 31, ca asa ziceau:

Quote

Afișarea rezultatelor finale ale concursului de admitere: 31 iulie 2009.

Dar la noi oricum nu s-ar fi schimbat

Edited by vecinu', 07 August 2009 - 12:30.


#40
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Normal asa ar fi trebuit, sa se mai publice o serie de rezultate. Poate niciunul din cei care n-au prins loc la buget n-a optat pentru loc la taxa.  :)  Asa s-ar explica treaba asta...

Oricum, important e ca am intrat si maxim intr-o luna si ceva o sa stim si daca am prins loc la camin.

Noroc si bine v-am gasit si eu!  :D

Edited by Ratzian, 07 August 2009 - 20:56.


#41
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006
Tarife cazare:
http://www.cs.ubbclu...e_2009_2010.doc

#42
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
despre cantina stiti ceva? conditii, preturi... nu de alta tre sa incep sa imi fac bugetul si sa stiu cam la ce sa ma astept :P

#43
m3th0dman

m3th0dman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,269
  • Înscris: 03.01.2007

View Postafrodyta, on 24th August 2009, 15:23, said:

despre cantina stiti ceva? conditii, preturi... nu de alta tre sa incep sa imi fac bugetul si sa stiu cam la ce sa ma astept :P
Cu 10 lei ești sătulă la cantină. Mâncarea ok, proaspătă (în timpul anului).

#44
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Am vazut prin regulamentele de admitere ca trebuie depuse cereri pentru camine in perioada 1-12 septembrie. Am dat un telefon la secretariat azi si m-am lamurit cum sta treaba: Cererile alea sunt doar pentru studentii din anii superiori care au o anumita medie si doresc un loc la camin. Care suntem in anul I, ne-am exprimat dorinta de camin la admitere iar in functie de informatia aia din dosar se intocmesc cererile si participam la repartizare. Deci tot ce avem de facut acum e sa asteptam.  :)

Tipa mi-a zis ca intre 17 si 20 septembrie se afiseaza rezultatele repartizarii pe internet (in regulament scrie 17).

Inca o chestie interesanta, studentii din anul I nu au drept de cazare in C17, A2, A3 si Economica (1 si 2).

Quote

V. (1) Cazarea în cămin se face pe bază de cereri depuse la Decanatul facultății, iar pentru Căminele C17, A2 și A3  și Economica se depun cereri suplimentare, întrucât costurile sunt mai mari.
     (2)  Repartizarea locurilor din căminele C17, A2 și A3 și Economica se face în ordinea mediilor, la nivelul facultății. Condiția minimă pentru accesul în aceste cămine este ca media anului anterior să fie cel puțin 9.00. Studenții înmatriculați în anul I nu pot fi cazați în aceste cămine.

Informatiile astea le gasiti pe site-ul facultatii de mate-info, sectiunea "Documente pentru studenti".

So... asteptam pana in 17 pentru camine :) . Macar stim un lucru sigur acum.

Edited by Ratzian, 01 September 2009 - 10:53.


#45
blu3boy90

blu3boy90

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 18
  • Înscris: 31.08.2009
problema e primii cati primesc locuri, eu am auzit ca daca sunt in prima jumatate la bugetanti nu ar trebui sa imi fac griji, dar aici am vazut ca primii 20%... si io is pe la 40 si

#46
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Mie asa mi s-a zis cand am dat telefon in perioada confirmarilor, ca doar primii 20% din fiecare grupa vor avea loc. Da un telefon si tu la secretariat zilele astea si vezi ce zice... Ar fi bine sa nu fie asa, ca nu stiu daca este unul din noi care sa poata intra daca s-ar aplica prostia aia de 20%...

Mi-a mai zis atunci ca daca nu intru din prima sa incerc la redistribuiri ca locurile sunt la comun pe facultate (nu se tine cont de anii de studiu). Daca avem medii marisoare s-ar putea sa prindem locuri atunci, dar mi-a mai zis sa nu ne bazam pe asta, sa nu avem surprize..

Cum am zis mai sus, asteptam si vedem... de facut nu prea avem ce face, eventual sa-i bagam motorina unui administrator pe un an de zile  :sadwalk:

Later edit: Prin regulamente nu se pomeneste nimic de cate locuri sunt si cum se impart. Se vorbeste doar despre unele faculatati care ar fi majoritare prin camine si indatoririle lor.

Edited by Ratzian, 01 September 2009 - 11:44.


#47
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
Incepe sa ma dispere incertitudinea asta. Cu 8-10 zile inainte de inceperea anului sa afli ca nu ai unde sta. :| Cum naiba face toata lumea facultate in conditiile actuale? Ma tot intreb...
In alta ordine de idei, stiati ca anul universitar incepe in 28 septembrie? As fi putut jura ca in 1 octombrie...

#48
supriya

supriya

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 07.09.2007

View Postafrodyta, on 2nd September 2009, 03:14, said:

Incepe sa ma dispere incertitudinea asta. Cu 8-10 zile inainte de inceperea anului sa afli ca nu ai unde sta. :| Cum naiba face toata lumea facultate in conditiile actuale? Ma tot intreb...
In alta ordine de idei, stiati ca anul universitar incepe in 28 septembrie? As fi putut jura ca in 1 octombrie...
Salutare tuturor!
Corect... sunt de acord cu tine, Afrodyta :(
Si eu am intrat la ubb info si sunt a 40 si.... Ma sperie faza asta legata de camine. Plus ca am calculat ca inaintea mea sunt doar 6 din Cluj. Am si telefonat la secretariat si tot de 20% mi-a zis. Avea un talent secretara aia de a-ti sterge orice urma de speranta... de numa' :crying:
Nici nu stiu ce sa fac :habarnam:

#49
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Servus, supriya. Bine ai venit printre noi  :)

Si io-s de acord cu voi..Sper sa intram, daca nu, atunci in 7-10 zile dupa ce aflam rezultatele ar trebui sa avem timp sa ne gasim un loc unde sa stam... Eventual sa ne cautam din timp ceva, sa avem rezerve... Si pe mine m-au incurajat secretarele de numa', mi-au zis ca nu are rost sa dau la camin fara macar sa intrebe cine sunt sau pe ce loc am intrat... Niciodata nu mi-au placut secretarele si functionarii in general...

Anyway, cheer up! Au mai trecut si altii prin asta si s-au descurcat. O sa fie bine  :OK:

#50
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
de ce nu merge site-ul??? :(( de 2 zile incerc sa intru pe ubb sa vad daca au postat ceva despre camine, si pauza. nu se conecteaza. perfect..

#51
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006
afrodyta, felicitari, ai primit loc in economica 1, ca si mine  :coolspeak:
http://www.cs.ubbclu...ine/2009/e1.rtf

Ceilalti, sorry, nu stiu cum va cheama, verificati aici:
http://www.cs.ubbcluj.ro/www/index.php

:)

Edited by vecinu', 17 September 2009 - 09:05.


#52
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Si eu, tot in Economica 1  :coolspeak:

Ma deranjeaza doar ca iar ca nu au fost respectate regulamentele... Daca studentii din anul I pot fi cazati in toate caminele atunci sa modifice dracu' regulamentele alea  :deadtongue: . Induc oamenii in eroare...

#53
Dr^^Dree

Dr^^Dree

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 14.02.2005
Cine stie cum e in caminul 16?Sunt ceva conditii?

#54
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
yes! yes! yes! :D deci am topait literalmente 10 minute cand am vazut :)) felicitari baietzi :D

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate