Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Ingineria Informatiei

- - - - -
  • Please log in to reply
70 replies to this topic

#19
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006
Mie tipa de acolo mi-a zis ca nu e obligatoriu sa aleg optionalele in limba romana :-?

Oricum, asa sper sa fie, m-am inscris pana la urma la Informatica 3 ani engleza, si Ingineria informatiei pe locurile 3 si 4.

Ne vedem la toamna! :D

#20
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
vecinu', atunci se pare ca vom fi colegi :D si eu m-am inscris tot la info 3 ani engleza.
vorba ta, ne vedem la toamna :P

#21
Rhoda

Rhoda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.08.2008
Si eu tot la Info engleza. Sper sa nu ne ceara la toamna atestat de engleza pentru ca nu am. Am intrat in prima jumatate din cei de la buget, oare am sanse la camin?

Si inca ceva. La linia de engleza se poate urma modulul pedagogic? Sa nu imi para rau dupa ce termin ca nu l-am facut, sa fie acolo.

#22
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Rhonda, credeam ca esti la ingineria informatiei cu mine dar am vazut si am editat :) Eu am intrat la ing. info engleza buget dupa prima runda locul 9 din 15.

Referitor la perioada de confirmare.. Daca am depus in original diploma de bac, mai are rost sa ma duc pana in Cluj pentru a confirma locul? Din cate am inteles daca e in dosar atunci locul e confirmat. Dau un telefon luni sa vad... daca stiti ceva, pana atunci...

'vecinu' said:

Mie tipa de acolo mi-a zis ca nu e obligatoriu sa aleg optionalele in limba romana :-?
Sorry, inseamna ca am gresit. Banuiesc ca e general valabila chestia asta, nici cei de la alte limbi nu sunt obligati sa aleaga optionalele in limba in care studiaza... Nice :D

Felicitari celor care ati intrat si spor la chefuit  :naughty:

Edited by Ratzian, 24 July 2009 - 23:04.


#23
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006

 afrodyta, on 24th July 2009, 17:54, said:

vecinu', atunci se pare ca vom fi colegi :D si eu m-am inscris tot la info 3 ani engleza.
vorba ta, ne vedem la toamna :P

Salut, colega! :P

 Rhoda, on 24th July 2009, 20:21, said:

Si eu tot la Info engleza. Sper sa nu ne ceara la toamna atestat de engleza pentru ca nu am. Am intrat in prima jumatate din cei de la buget, oare am sanse la camin?

Si inca ceva. La linia de engleza se poate urma modulul pedagogic? Sa nu imi para rau dupa ce termin ca nu l-am facut, sa fie acolo.

Salut si tie!
Referitor la camin: nici eu nu stiu ce sa mai cred, raspunsul "oficial" dat de cei de la universitate este ca nu trebuie sa iti faci griji, mai ales daca esti in prima jumatate a bugetatilor. Ar fi mai indicat totusi sa ne spuna cineva care a trecut prin asta anul trecut, sa nu ne trezim cu trei zile inainte ca nu avem unde sta.

Referitor la modulul pedagogic, momentan ma gandesc sa il fac si eu, si sper si cred ca se poate urma si la limba engleza. Am auzit si eu de unii care nu l-au facut si apoi au regretat, insa nu e printre prioritatile mele sa devin profesor.

 Ratzian, on 24th July 2009, 23:54, said:

Rhonda, credeam ca esti la ingineria informatiei cu mine dar am vazut si am editat :) Eu am intrat la ing. info engleza buget dupa prima runda locul 9 din 15.

Referitor la perioada de confirmare.. Daca am depus in original diploma de bac, mai are rost sa ma duc pana in Cluj pentru a confirma locul? Din cate am inteles daca e in dosar atunci locul e confirmat. Dau un telefon luni sa vad... daca stiti ceva, pana atunci...

Quote

Mie tipa de acolo mi-a zis ca nu e obligatoriu sa aleg optionalele in limba romana :-?

Sorry, inseamna ca am gresit. Banuiesc ca e general valabila chestia asta, nici cei de la alte limbi nu sunt obligati sa aleaga optionalele in limba in care studiaza... Nice

Felicitari celor care ati intrat si spor la chefuit

Si eu am aceeasi dilema ca si tine in legatura cu confirmatul :)
Daca afli ceva inaintea mea, sa imi spui. Voi scrie si eu pe forum de indata ce aflu.

In legatura cu optionalele, sper sa fie asa cum a zis tipa de la inscrieri :D dar nu stiu nici eu nimic concret, cred ca voi afla doar la toamna!

P.S. Felicitari tuturor si din partea mea! Azi am baut o bere pentru noi... (poate de aia is asa vorbaret si nu gasesc smileyul ala cu berea in mana. Ah, uite-l) :cheers:

#24
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
Si eu am baut o bere :P
In legatura cu confirmatul, mie tipul care mi-a prelucrat cererea de inscriere mi-a zis ca locul se considera confirmat daca am depus diploma de BAC in original. Deci in privinta asta nu ar trebui sa ne facem griji. Nu stiu insa cu caminul cum va fi...

#25
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
La inscriere mi s-a zis ca situatia caminelor se clarifica in luna septembrie. Tipa mi-a zis sa urmaresc site-ul facultatii ca se va afisa acolo ce si cum...

*99 bottles of beer on the wall, 99 bottles of beer! Take one down, pass it around => 98 bottles of beer on the wall* Cheers  :D

Edited by Ratzian, 25 July 2009 - 09:49.


#26
Blitzkrieg

Blitzkrieg

    SIR

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,050
  • Înscris: 13.02.2005
Felicitari celor care au intrat.
Un sfat: trageti tare in primul semestru!

Edited by Blitzkrieg, 25 July 2009 - 10:30.


#27
Rhoda

Rhoda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 25.08.2008
Care credeti ca mai buna pt viitor: Calculatore (Univ. Lucian Blaga  - Sibiu), sau Informatica (Babes - linia engleza). Ca posibilitati de angajare, avantaje, dezavantaje ;).

Edited by Rhoda, 26 July 2009 - 13:10.


#28
InTech

InTech

    Kietata ?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 23.11.2005

 Blitzkrieg, on 25th July 2009, 11:30, said:

Felicitari celor care au intrat.
Un sfat: trageti tare in primul semestru!


În primul an, mai bine :)

#29
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Am sunat azi la secretariat si mi s-a spuns ca toti cei care au diploma de bac originala in dosar sunt considerati confirmati. Deci vecinu', nu mai trebuie sa mergem.

Am intrebat si de camine si mi-a zis ca doar primii 20% in ordinea mediilor din fiecare grupa vor primi un loc (cel putin asa e la facultatea de mate-info, nu stiu daca s-a referit la toata univ). E destul de nasol ca din 15 cati suntem la ing. info. eng. doar primii 3 au loc... iar eu sunt al 9-lea dupa prima runda.

Toate informatiile in legatura cu caminele vor fi postate pe site-ul facultatii, iar listele cu repartizarile pe camine vor fi publicate cel tarziu in 15 septembrie.

Cam asta e tot. Noroc!  :)

#30
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006

 Ratzian, on 27th July 2009, 10:49, said:

Am sunat azi la secretariat si mi s-a spuns ca toti cei care au diploma de bac originala in dosar sunt considerati confirmati. Deci vecinu', nu mai trebuie sa mergem.

Am intrebat si de camine si mi-a zis ca doar primii 20% in ordinea mediilor din fiecare grupa vor primi un loc (cel putin asa e la facultatea de mate-info, nu stiu daca s-a referit la toata univ). E destul de nasol ca din 15 cati suntem la ing. info. eng. doar primii 3 au loc... iar eu sunt al 9-lea dupa prima runda.

Toate informatiile in legatura cu caminele vor fi postate pe site-ul facultatii, iar listele cu repartizarile pe camine vor fi publicate cel tarziu in 15 septembrie.

Cam asta e tot. Noroc!  :)

Merci mult pentru informatii! :)

Daca la camine se duc doar 20%, nici eu nu apuc loc, insa sper sa mai fie vreo 2-3 din cluj sau care nu vor dori sa stea la camin  ^_^

#31
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
Asa sper si eu. Din cei 8 din fata mea doar 2 si-au pus de la inceput diplomele de bac in original. Poate se mai retrag din astia 8 vreo cativa + ca o mai fi care nu vor dori sa dea la camin sau care stau pana in 20 km de cluj...

Dar sincer nu ma bazez pe asta :) sa vad rezultatele din runda 2 si dup-aia ma mai gandesc ce si cum fac...

#32
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
Auu...m-ai cam speriat cu faza cu caminele Ratzian :|. Fara camin...ce mai conteaza ca am intrat... :(

Edited by afrodyta, 27 July 2009 - 16:17.


#33
Ratzian

Ratzian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 114
  • Înscris: 16.05.2006
S-au afisat rezultatele pentru runda a 2-a. Hm... de pe locul 9 am ajuns pe locul 4, doar primii 3 au locuri la camin iar diferenta dintre mine si persoana din fata mea e de o sutime. Sa-ti vina sa te zgarii pe ochi nu alta.

Totusi, speranta moare ultima.. Sper ca unul din aia 3 sa nu doreasca loc la camin sa intru io. :lol:

 afrodyta, on 27th July 2009, 17:17, said:

Auu...m-ai cam speriat cu faza cu caminele Ratzian :|. Fara camin...ce mai conteaza ca am intrat... :(
Lasa ca nu e dracu' asa de negru :) Daca nu prindem loc atunci tragem tare in primul an (apropo, multumesc pentru sfat, Blitzkrieg si InTech) si poate prindem din anul II.

#34
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
wow...din cei 85 din prima tura, au ramas 40 :) au plecat cam toti clujenii :( iar eu am urcat de pe 37 pe 28. (dar tot fara folos..)

Edited by afrodyta, 30 July 2009 - 03:43.


#35
vecinu'

vecinu'

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 179
  • Înscris: 11.07.2006
Vad ca nu mai afiseaza nimic nou, inseamna ca raman rezultatele din 29  :scratchchin:

Edited by vecinu', 05 August 2009 - 12:32.


#36
afrodyta

afrodyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.09.2008
da, sigur ca raman. eu sunt nerabdatoare sa apara informatii despre camine... pe ce loc ai ajuns vecinu'? (daca nu sunt indiscreta) :) eu de pe 37 pe 28

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate