Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Cum sa incep

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009
Salut la toata lumea! an 16 ani , 73 kg, am 1.86 m, sunt un tip mezomorf, practic baschet de performanta de 5 ani si as vrea sa pun ceva mai multa masa musculara pe mine. Aici vine si intrebarea, cu ce sa incep? am auzit ca creatina monohidrat este buna in combinatie cu niste aminoacizi si proteine + dextroza. Din ce am cautat eu am vazut ca o combinatie potrivita ar fi ( Creatine monohydrate + Amino 2000 ).

Am o alimentatie destul de variata. Peste, carne de pui...oua...salate...legume, fructe...

Si as vrea sa ma apuc si de sala si nu stiu ce suplimente nutritive ar fi mai indicate pentru o marire a masei musculare. As vre sa pun pana pe la  85 de kg.

#2
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

View Postcyprinel, on Mar 30 2009, 11:52, said:

Aici vine si intrebarea, cu ce sa incep?
cu sala.

#3
cyprinel

cyprinel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 30.03.2009

View PostValy1, on Mar 30 2009, 15:05, said:

cu sala.


sala am mai facut timp de o luna, dar as vrea sa iau si niste suplimente nutritive, pentru o masa musculara mai voluminoasa si mai puternica. Asta incerc sa aflu ce-ar fi mai indicat

#4
figo1988

figo1988

    Guru Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,874
  • Înscris: 10.10.2003
suplimentele vin peste un program excelent la sala si o alimentatie pe masura. cum stai pe aici? ce program ai...cate serii faci, ce exercitii? cam ce mananci dupa antrenament?

chiar daca nu pare, dar la o simpla ajustare a acestor 2 aspecte cruciale o sa iti aduca progrese semnificative la inceput. trebuie sa intelegi pe rand rolul proteinelor, aminoacizilor, al carbohidratilor si al grasimilor in alimentatie pt ca suplimentele sunt in general combinatii din primele 3 categorii si vin doar pt a completa dieta. bineinteles, si in acest domeniu se incepe cu vitamine si minerale, pt ca daca nu ai baza vei ajunge la probleme mai urate decat 2-3 cm la biceps in + sau in -

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate