Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

ce fac gresit?

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
ccabalau

ccabalau

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 29.01.2005

digital01101, on Apr 14 2005, 12:33, said:

a platit firmei bani in plus...si cum au facut nu stiu dar atunci era pe primul loc si a stat asa cam 9 luni
acum apare cam pe 7,8

<{POST_SNAPBACK}>


Zi link-ul si cuvintele cheie sa-l vedem si noi.

Edited by ccabalau, 14 April 2005 - 13:52.


#20
mindsoul

mindsoul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 969
  • Înscris: 03.05.2004
nici o firma nu-ti poate garanta primul loc 100% doar top10 adica prima pagina si aia pentru o perioada limitata de timp.Ceea ce azi e bun ca "smecherii ascunse" maine poate fi considerat spam si la revedere google. Cel mai bine e sa incerci sa bagi ceva cuvinte cheie prin textele tale nu numai in meta tag si sa astepti sa-ti indexeze google pagina.
Smecherii sunt mai multe dar trebuie sa-ti dai seama singur de ele.
Scrie in google in limba romana web design si vezi ce iese...deschizi primele site-rui si analizezi code-ul paginilor ca sa-ti dai seama exact ce fac de sunt primele.

Edited by mindsoul, 15 April 2005 - 00:27.


#21
ranoo

ranoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.04.2005
nu am vazut pana acum nici o pagina in flash pe primul loc in google.

decat daca cauti un cuvant de genul : "vasile maciuca din comuna falticeni"

daca vrei sa fi inscris in goolge in primele 10 incearca sa te inscrii in cat mai multe pagini (directoare) sau portaluri.
prin forumuri lasa la semnatura si adresa ta de web

bafta

#22
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005

Quote

nu am vazut pana acum nici o pagina in flash pe primul loc in google.

decat daca cauti un cuvant de genul : "vasile maciuca din comuna falticeni"
  :D

Ranoo aici ai dreptate! Eu chiar nu am vazut pagini in flash in top 10; motoarele de cautare nu le pot manca aproape deloc. In plus, daca ai dial-up se incarca in 15 ani  :cursing: !


Sunt mai multe simulatoare de web crawlers pe net (hint: google it!). Faceti o comparatie intre un site html, php ... (orice care e in ascii) si altul care e in flash! De obicei o sa va spuna cam care e cat de cat optimizat.


Cat despre urcatul in SERP's: cand faci un site in romana eu zic ca e foarte posibil sa il pui destul de sus in un timp scurt, dar pun pariu ca nu e in concordanta cu regulile Google.


In plus, cu algoritmul asta nou (cred ca se numeste Allegra daca nu ma insel) orice pagina care creste prea repede in SERP's sau page rank e penalizata. Ce inseamna repede pt Google nu stiu! Deci s-a dus link buying doar pentru page rank!

#23
preacher

preacher

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 867
  • Înscris: 27.03.2005
Crack, am gasit ceva care cred ca ti s-ar parea interesant: Optimizare Flash.

#24
ranoo

ranoo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 05.04.2005

preacher, on Apr 17 2005, 03:43, said:

Crack, am gasit ceva care cred ca ti s-ar parea interesant: Optimizare Flash.

<{POST_SNAPBACK}>



o sa ma uit mai bine dar oricum este greu pt spideri sa vada o pagina in flash

bafta

#25
crack

crack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 370
  • Înscris: 24.06.2004

crack, on Apr 8 2005, 21:06, said:

Tin sa va anunt ca am iesit din "Sand box" direct pe locul 2  pt cautare in pagini scrise în limba romana pentru termenul "web design iasi" si pe locul 14 la web design  :coolspeak:

<{POST_SNAPBACK}>


Iar nu-l mai gaseste google cum trebuie.... ma dau batut!!!!
Sa faca SEO cine vrea si cine poate (eu nu pot si nici nu mai vreau)  :cursing:

Edited by crack, 19 April 2005 - 16:54.


#26
myamar

myamar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 20.01.2005
crack, se vede ca nu ai luat destule cazaturi.

E ca mersul pe bicicleta: chiar daca mai cazi trebuie sa continui, crezi ca i-a iesit cuiva din prima?

Multe spuse in topicul asta din carti...
Eu am 8 situri vechi de 3 luni, au fost in top 10 google din ziua 4. La ultimul update de PR am 4 situri cu PR5, 1 cu PR3 si 3 cu PR4.
A... sunt puse pe free hosting.
Dar nu tre sa spun de cate ori am cazut de pe bicicleta pt asta...

#27
shurub

shurub

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 25.05.2005
salut,
am un site de pescuit la crap, siteul are ceva vechime (este al doilea sau al treilea) ca vechime in .ro, o perioada nu prea am avut timp sa ma ocup de el dar de mai bine de un an l-am tot imbunatatit (sper!), ma refer la faptul ca i-am schimbat designul care era facut din 1000 de frameuri, i-am pus o gramada de pagini noi, i-am facut forum, album foto, am pus 1-3 articole pe saptamana, i-am facut tort de ziua lui...
a crescut in trafic.ro, a devenit f cunoscut

TOTUSI

daca dau cautare in google dupa cuvantul "pescuit" sunt undeva ffff departe in listare, daca dau pescuit la crap sunt primul dar asta nu-mi este de ajuns.

de ce nu ma gaseste google dupa "pescuit"?

please help!

#28
emgos

emgos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 17.02.2005
cauta niste parteneri de link exchange , anchor text sa fie "pescuit"; nu iti trebuie prea multe ca sa vezi o situatie imbunatatita

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate