Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming

Cu ce va aparati de cainii agresi...
 Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone
 Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 

Ca si PFA am dreptul sa inchei contracte de retea ?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
msdos85

msdos85

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 176
  • Înscris: 27.02.2007
Salut. Problema mea e ca am o mica retea wireless si as vrea daca se poate sa trec in legalitate cu ea. Vreau sa imi infiintez un PFA, pe domeniul telecomunicatii (printre altele), si sa ma inregistrez la ANRC, si vrea sa stiu daca pot incheia contracte de retea ca si PFA sau doar ca si firma. Cazul concret care m-a inspirat este un amic, care are firma, e inregistrat la ANRC si imparte internet cu acoperirea contractelor de retea. Are internet de la Romtelecom, si eu am la fel, si se prevede in contract ca nu ai dreptul sa revinzi internetul de la ei.  Asa ca amicul meu incheie contracte de retea cu clientii, acestia ii platesc legal factura lunara, prin care amicul meu le da acces la reteaua lui (ei platesc accesul la retea), iar internetul e gratuit, deoarece neavand voie sa il re-vanda, il pune gratuit la dispozitia clientilor prin intermediul retelei lui. Eu nu vreau sa imi deschid firma deoarece implica prea multa bataie de cap : casa de marcat, contabil, etc .... dar vreau sa imi fac PFA, si sa fac chestia asta legal (oricum doar eu ma ocup de retea) .
Daca mai sunt nevoie de lamuriri, va rog intrebati.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate