Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

Avatar (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
633 replies to this topic

#541
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
destrug - Observ ca esti un geniu neînteles, Avatar a beneficiat de cel mai mare promo din istoria filmografiei, se prezentau segmente la stirile de la ora 19:00, îti dai seama ca toata lumea se astepta la mult mai mult, eu nu vreau sa mai vad Avatar > sincer... de abia am rezist o singura data, într-adevar sunt filme care merita revazute, daca mâine se lanseaza Avatar 2 eu nu cred ca mai face nici jumatate din vânzarile astea + ca nici eu nu ma mai uit
Avatar nu este film original, sunt câteva faze importate din alte filme, inclusiv o replica din Rambo... + ultima scena foarte previzibila si importata partial din alt film, nu mai intru în discutie, efectele speciale conteaza
Toate cele bune

Edited by MV2Player, 05 April 2010 - 22:40.


#542
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

View PostMV2Player, on 5th April 2010, 22:39, said:

… daca mâine se lanseaza Avatar 2 eu nu cred ca mai face nici jumatate din vânzarile astea…
sunt de aceeași părere > nu cred că Avatar 2 va încasa așa o sumă ca și primul, la box office ! Prea dezamăgitoare si boring povestea…

#543
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Lumea o sa mearga sa vada spectacolul...
8 miliarde nu se fac numai din spectatori unici. Unii au mers si de 2 ori...altii si de 10. In orice caz, la incasari de genul asta, spectatorii fac de obicei cel putin doua drumuri la cinema pentru acelasi film. Titanic, The Dark Knight, Avatar, Lord of the Rings, Star Wars...etc.

#544
destrug

destrug

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,281
  • Înscris: 03.08.2004

View PostMV2Player, on 5th April 2010, 23:39, said:

destrug - Observ ca esti un geniu neînteles,

@MV2Player - Observ ca ai mari carente in educatie, educatie pe care nu ti-o poti completa uitandu-te la filma "destepte". Daca eu nu mi-am permis sa fac aprecieri la adresa ta te-as ruga sa incerci (oricat ti-ar fi de greu) sa te abtii. N-am zis ca este original dar asta nu impiedica un film sa fie frumos.

#545
MV2Player

MV2Player

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,317
  • Înscris: 04.10.2009
destrug - Îti pune careva pistolul la cap si îti zice "Comenteaza tot ce scrie MV2Player " ?
Eu am postat impresia mea despre film, ce vrei sa zic mai multe, chiar ma amuza teribil ce tastezi
Toate cele bune

#546
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Se pare ca va fi relansat in vara sau toamna, desi a facut deja 2,7 miliarde totusi cand a fost retras de pe marea majoritate a ecranelor facea milioane de dolari pe zi ,asa ca de ce sa nu-l mai mulga daca cererea era asa mare.

#547
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

View Postbriigii, on 8th April 2010, 07:03, said:

Se pare ca va fi relansat in vara sau toamna, desi a facut deja 2,7 miliarde totusi cand a fost retras de pe marea majoritate a ecranelor facea milioane de dolari pe zi ,asa ca de ce sa nu-l mai mulga daca cererea era asa mare.
lol, si cica vor adauga 10 minute in plus ! waw, ei chiar au impresia ca am sa dau inca a 3-a oara 12 Euro pt. niste amarate de 10 min. ? Cei care o sa mearga sa-l mai vada, is niste fraieri...dupa opinia mea ! Mai ales cu alegerea de blockbustere din vara...

Edited by SophistiCat, 09 April 2010 - 19:04.


#548
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Probabil fanii hardcore vor merge, aia care au fost 4-5-6>>> ori . Eu am fost de 2 ori dar nu cred ca ma duc a3a oara .

#549
SophistiCat

SophistiCat

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 795
  • Înscris: 12.02.2010

View Postbriigii, on 10th April 2010, 14:17, said:

Probabil fanii hardcore vor merge, aia care au fost 4-5-6>>> ori . Eu am fost de 2 ori dar nu cred ca ma duc a3a oara .
Daca n-au altceva mai bun pe ce sa cheltuie banii...Fanii hardcore should get a real life !  :rolleyes:

#550
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Da' ce , filmu' nu-i destul de real ? :lol:

#551
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
S-a lansat Avatar pe DVD si Blu-Ray.

#552
Alex1986

Alex1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.10.2006

View Postbriigii, on 8th April 2010, 08:03, said:

Se pare ca va fi relansat in vara sau toamna, desi a facut deja 2,7 miliarde totusi cand a fost retras de pe marea majoritate a ecranelor facea milioane de dolari pe zi ,asa ca de ce sa nu-l mai mulga daca cererea era asa mare.

Pe undeva e normal sa-l relanseze, adica dupa 4 luni avea incasari zilnice mai mari decat aveau unele filme incasari zilnice dupa doar o saptamana.

Am vazut avatar de vreo 15 ori, de 6 ori la cinema in 3d, restul pe calculator si niciodata inainte de avatar nu m-am dus de doua ori sa vad acelasi film, pur si simplu m-a impresionat. povestea este destul de previzibila, dar conteaza modul in care este spusa, efectele speciale si luxul de amanunte. Este pur si simplu imposibil sa observi toate amanuntele daca il vezi o singura data. Nu exista nici un alt film care sa aiba o asemenea complexitate de detalii si nu ma refer numai la efectele speciale.

Una peste alta Avatar este filmul meu preferat si nu stiu daca voi vedea vreodata un film care sa-mi placa mai mult (nici macar Avatar 2)

#553
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Mi-as lua si eu blu-ray-ul original da' n-am cu ce sa-l rulez.

DVD nu ma satisface la calitate, asa ca astept .........cica vreo saptamana mai dureaza .

#554
Mr. Incredible

Mr. Incredible

    It's showtime!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,635
  • Înscris: 07.10.2005
Ce mai dureaza o saptamana?

#555
Alex1986

Alex1986

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 90
  • Înscris: 22.10.2006
Mi-am luat DVD-ul si tocmai m-am uitat la el :)
Cand l-am cumparat am primit cadou si o carticica numita "The art of Avatar" care se da numai daca il cumparati astazi, da' nu pierdeti mare lucru daca nu o aveti... doar niste poze cu animale, plante, Na'vi si peisaje dar nu arata ca in film, mai degraba ca niste reproduceri in photoshop, sau imagini dintr-un joc.

Ca de fiecare data am simtit fiori in fazele mai importante, nu o sa ma plictisesc niciodata de filmul asta. Nu se compara cu 3D, dar decat sa astept sa mi se incarce pe net... plus ca e de calitate buna.

O chestie: stiam ca pe DVD ar fi trebuit sa fie si o scena de sex, da' n-am vazut asa ceva. Trebuie sa mai apara un DVD editie speciala pe langa DVD si Blu-ray. Poate o sa fie doar acolo? Si-a mai luat cineva DVD-ul? Ce stiti de chestia asta?

#556
alextreme

alextreme

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 70
  • Înscris: 21.05.2009

View PostAlex1986, on 22nd April 2010, 09:50, said:

Pe undeva e normal sa-l relanseze, adica dupa 4 luni avea incasari zilnice mai mari decat aveau unele filme incasari zilnice dupa doar o saptamana.

Am vazut avatar de vreo 15 ori, de 6 ori la cinema in 3d, restul pe calculator si niciodata inainte de avatar nu m-am dus de doua ori sa vad acelasi film, pur si simplu m-a impresionat. povestea este destul de previzibila, dar conteaza modul in care este spusa, efectele speciale si luxul de amanunte. Este pur si simplu imposibil sa observi toate amanuntele daca il vezi o singura data. Nu exista nici un alt film care sa aiba o asemenea complexitate de detalii si nu ma refer numai la efectele speciale.

Una peste alta Avatar este filmul meu preferat si nu stiu daca voi vedea vreodata un film care sa-mi placa mai mult (nici macar Avatar 2)

Eh?

Edited by alextreme, 22 April 2010 - 19:57.


#557
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Mai dureaza o saptamana pana apare blu-ray pe net.

3D si extended apar in noiembrie.

#558
briigii

briigii

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 470
  • Înscris: 31.10.2008
Inventivi astia, ai dracului. N-au putut sparge protectia dar l-au inregistrat de pe blu-ray player prin cablu hdmi, si desi audio e in poloneza, au facut si o varianta cu sunetul in engleza 5.1 de pe dvd haha .

Edited by briigii, 23 April 2010 - 12:41.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate