Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Acumulator NP FH 100 sau echivalent ?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
H_FIRE

H_FIRE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.03.2009
Salutari,


Am cautat si eu baterii de rezerva mai ieftine si am dat de site-urile  3e si 4lifetime(prin okazii cu anunt de acumulator original sony...) . Ma rog, nu zic ca nu au propuneri interesante dar am cateva nelamuriri inainte de a achizitiona :

Detaliile tehnice pentru cea mai buna baterie de rezerva Sony sunt : Putere 6,8 V / 27 Wh / 3980 mAh  , e modelul NP FH 100.
Toate celelalte modele "echivalente" difera undeva , sau e puterea mai mare sau e mAh mai mic (ceea ce inseamna o durata mai mica de utilizare din ce am inteles)

La varianta prezentata de 4lifetime pe care voiam sa merg azi sa o achizitionez pana am vazut-o pe site sunt cateva diferente si estetice si practice (probabil si functionale) fata de originalul Sony :  http://www.4lifetime...FH100--247.html  
Dupa cum se poate vedea apare un cablu nou in peisaj , am vazut pe net ca multi dintre acesti acumulatori echivalenti au nevoie de un cablu suplimentar conectat la camera , vizibil , evident inestetic si cateodata chiar periculos in manipularea camerei!
Puteti vedea mai in detaliu un model similar aici : http://www.youbatt.c...p/ybnpfh100.htm  

Imi poate confirma cineva supozitia ca varianta de la 4lifetime care are 2300mAh  in loc de 3980 cat are originalul Sony  e de fapt o varianta cu jumatate de viata in utilizarea bateriei ? (care rezista sa zicem 3 ore in loc de 6 de filmat incontinuu) ?

Astept pareri / recomandari , va multumesc

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate