Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Acumulator NP FH 100 sau echivalent ?

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
H_FIRE

H_FIRE

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 19.03.2009
Salutari,


Am cautat si eu baterii de rezerva mai ieftine si am dat de site-urile  3e si 4lifetime(prin okazii cu anunt de acumulator original sony...) . Ma rog, nu zic ca nu au propuneri interesante dar am cateva nelamuriri inainte de a achizitiona :

Detaliile tehnice pentru cea mai buna baterie de rezerva Sony sunt : Putere 6,8 V / 27 Wh / 3980 mAh  , e modelul NP FH 100.
Toate celelalte modele "echivalente" difera undeva , sau e puterea mai mare sau e mAh mai mic (ceea ce inseamna o durata mai mica de utilizare din ce am inteles)

La varianta prezentata de 4lifetime pe care voiam sa merg azi sa o achizitionez pana am vazut-o pe site sunt cateva diferente si estetice si practice (probabil si functionale) fata de originalul Sony :  http://www.4lifetime...FH100--247.html  
Dupa cum se poate vedea apare un cablu nou in peisaj , am vazut pe net ca multi dintre acesti acumulatori echivalenti au nevoie de un cablu suplimentar conectat la camera , vizibil , evident inestetic si cateodata chiar periculos in manipularea camerei!
Puteti vedea mai in detaliu un model similar aici : http://www.youbatt.c...p/ybnpfh100.htm  

Imi poate confirma cineva supozitia ca varianta de la 4lifetime care are 2300mAh  in loc de 3980 cat are originalul Sony  e de fapt o varianta cu jumatate de viata in utilizarea bateriei ? (care rezista sa zicem 3 ore in loc de 6 de filmat incontinuu) ?

Astept pareri / recomandari , va multumesc

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate