Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

NEC 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
Florin274

Florin274

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 11.07.2005
De astazi am si eu un Nec E616 si am bagat cartela Orange in el si merge internetul dar nu si MMS-ul. Am bagat si o cartela Connex-Vodafone in el iar sus in dreapta mi-a aparut 2.5 nu doar 2 cum zice-ti voi ca va apare. :P

#38
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,421
  • Înscris: 08.06.2005
Nu inteleg faptul ca am telefon compatibil 3G, sunt in aria de acoperire 3G (adica Timisoara), am activat si serviciul apeluri video, dar totusi nu intra in reteaua 3G, mereu am fost pe 2.5G, ma intreb oare doar cu o cartela 3G (USIM) ar merge?...dar defapt ar trebui si cu una normala, ciudat oricum. In concluzie am nevoie de ajutor  -_-

#39
boschetarul

boschetarul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 415
  • Înscris: 28.07.2005
la nec 3g si lg qualcom ,3G-ul nu merge decat cu SIM-uri de 128k.
orange sau vodafone nu au asa ceva

#40
Actorul

Actorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 07.08.2006

View Postdeathnite, on Aug 6 2005, 02:18, said:

chiar merge sa accesezi internetu pe nec, eu am e228...dar poti spune tu michidutoi linkul pt jocuri?plsss


Daca merge imi spui si mie te rog cum sa fac setarile la nec e228 ca si eu am unul si as vrea tare mult sa am net-ul pe el.
Si poti sa imi trimiti si setarile pt mms te rog.

#41
nighty6

nighty6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.08.2005
Noutati pentru nec ? Daca cu conectivitatea la vodafone stam prost, atunci shtie cineva cum bagam un joc macar sau un mp3 ca ringtone..anything ???

#42
DistUrbed_ANgel

DistUrbed_ANgel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 25.08.2006
Am un Nec e616. Vreau sa shtiu dak suporta carduri de memorie mai mari de 128MB si daca da, ce tip.

#43
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006
Stiti cumva ce fac daca nu merge sa instalez soft-ul la al meu nec? Zice ca nu e digitally signed sau nush ce. Bag usb, recunoaste...si dupa aia la instalare merge si cand vreau sa fac ceva, nu. :(




Ok, are cineva sa-mi dea un driver de xp?

Edited by Digibrain., 29 August 2006 - 16:56.


#44
Digibrain.

Digibrain.

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 514
  • Înscris: 28.06.2006
Un DRIVER DE IXPEEEEEEE :(

#45
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006
Buna ziua, as avea si eu o intrebare, am un nec e616v, am carteal connex, ce setari trebuie sa imi pun sa pot naviga pe net' sau sa pot trimite mms-uri. Multumesc. A da, si in privinta semnalului care e in permanenta zero ce pot face?

#46
KITZU

KITZU

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 393
  • Înscris: 30.09.2003
Vad pe aici intrebari care au raspunsuri clare:

Nec e ceva peste mana in Romania si chiar si in alte parti ca nu e Nokia etc.
Vodafone nu ofera nimic pt el. Merge mesaj SMS text si atat. Pt 3G are nevoie de USIM de care nu au! Java trebuie vazut daca pot fi instalate prin cablu- probabil ca nu se pupa cu orice aplicatie(respectiv facuta pt Nokia sau alt telefon). Cineva a zis ca a reusit de pe net prin Orange.
Nu stiu cat ofera cei de la Orange ca suport pt el.
Prin cablu USB se pot copia fisiere. MIDI suportate sunt de maxim 20kB si pot fi utilizate ca ringtone. Mp3 NU! La fel nici MMF-AMR ce mai suporta.
Suporta o memorie MS Duo de 128MB care nu se mai gaseste sau cand o gasesti costa cat una de 512 sau 1GB! Ce sa faci cu un mp3 player care mananca bateria si nici n-ai spatiu sa-ti pui pe el melodii. Si cantareste o tona!
In concluzie daca nu v-ati dat seama e un fiasco-mobil.
PS Pe voi cat va tine bateria :)) Cel mult 48 de ore!
PPS Totusi are camera :) Te apuca rasul fata de o camera adevarata.

#47
guban

guban

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 15.10.2006
Salut, am un NEC e 228 si vreu sa spun ca am setarile pt MMS ( Orange ) si merg nu numai pt e-mail. Am inteles de la voi ca aveti un link pt jawa sau ceva de genu, care ma poate ajuta, ID-ul meu de messenger este "geoguban". Va pot oferi setarile pt mms si alte informatii in legatura cu telefoanele NEC e 228

#48
pin852

pin852

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 01.12.2005
Salutare! Folosesc un NEC e616V, am facut setarie k sa mearga wapul, am facut o pagina de unde sa pot downlada jocurile si cand intru si apas pe un link de la un joc, imi apar numai coduri... cum pot downloada jocuri pe telefon?

#49
technoart

technoart

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 27.08.2005
va salut
sunt si eu posesor de nec e228 si e616v.
am cartela orange am reusit s-a setez internetul dar nu reusesc in nici un fel sa setez WAP-ul.
ajutati-ma si pe mine cu setarile ptr. wap

nec e228 are streaming si nu stiu cum sa-l fac sa vad programe TV

#50
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006
Buna ziua ! Am si eu o problema... Am achizitionat de curand un telefon Nec e616v, iar in el am o cartela Orange Prepay, iar cand am sunat pentru configurarea internetului m-au trimis la deva la un consultant orange. Cand am ajuns acolo, doamna de acolo mi-a butonat telefonul apoi mi-a zis ca nu voi avea internet cat voi traii pe telefon, pentru ca nec nu face parte din telefonia lor, nu stiu ce ?!?!?! Apoi m-am gandit s-a apelez la voi! Sper sa ma puteti ajuta! Va multumesc

#51
briansoad

briansoad

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 01.09.2006

View PostKITZU, on Sep 15 2006, 15:12, said:

Vad pe aici intrebari care au raspunsuri clare:

Nec e ceva peste mana in Romania si chiar si in alte parti ca nu e Nokia etc.
Vodafone nu ofera nimic pt el. Merge mesaj SMS text si atat. Pt 3G are nevoie de USIM de care nu au! Java trebuie vazut daca pot fi instalate prin cablu- probabil ca nu se pupa cu orice aplicatie(respectiv facuta pt Nokia sau alt telefon). Cineva a zis ca a reusit de pe net prin Orange.
Nu stiu cat ofera cei de la Orange ca suport pt el.
Prin cablu USB se pot copia fisiere. MIDI suportate sunt de maxim 20kB si pot fi utilizate ca ringtone. Mp3 NU! La fel nici MMF-AMR ce mai suporta.
Suporta o memorie MS Duo de 128MB care nu se mai gaseste sau cand o gasesti costa cat una de 512 sau 1GB! Ce sa faci cu un mp3 player care mananca bateria si nici n-ai spatiu sa-ti pui pe el melodii. Si cantareste o tona!
In concluzie daca nu v-ati dat seama e un fiasco-mobil.
PS Pe voi cat va tine bateria :)) Cel mult 48 de ore!
PPS Totusi are camera :) Te apuca rasul fata de o camera adevarata.
ce e asa clar in ce ai zis tu.  in comparatie cu multe jafuri de telefoane peste 1000 de ron, nec le-a batut pe toate...  si legat de camera telefonului, sunt mai mult decat multumit de ea.

#52
emilia88

emilia88

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 12.01.2007
buna! am si eu o intrebare. am reusit sa-mi activez bluetooth-ul,dar totusi nu merge.cand incerc sa transfer ceva sau sa primesc imi scrie:''bluetooth connection to...not possible from the handset.please connect from the PC.'' :rolleyes:  A reusit cineva totusi sa transfere ceva cu acest telefon si cum?

#53
mihay26

mihay26

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 15.02.2007
SALL FRATILOR, MI-AM LUAT SI EU UN NEC E616 DE 2 ZILE, POATE SA-MI SPUNA SI MIE CINEVA, CUM DRAQ SA FACI SA POTI SA-TI VEZI SI TU NUMERELE DIN AGENDA?..... VA ROG FRUMOS SA-MI SPUNE-TI DETALIAT UNDE TREBUIE SA INTRU... ALTFEL SPARG TELEFONUL

#54
alex_luvmen

alex_luvmen

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 21.05.2007
mie numi gaseste casca bluetooth...cum fac?plz help me la id de yahoo messenger damoc18... :worthy:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate