Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

NEC 3G

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#19
nighty6

nighty6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.08.2005
Am un nec e313 si am aceasi problema, nu-mi merge niciun serviciu de transmisie de date de la connex pe tel.  Al naibii connex ma mai si indispune trimitand MMSuri pe care nu le pot deschide , cica "salutari de la mare" Campus MMS.  :cursing:  Don't u just want to kill them ?  :death:  Daca aflati vreo modalitate de a activa ..ceva pe connex pt nec let me know. thx anticipat

#20
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
acuma cateva zile am instalat 10 jocuri(atata se poate doar...96kbx10=960kb for java games) pe NEC-ul meu...is bunicele..n-am crezut ca voi reusi vreodata... :worthy:  :console: ...va urez bafta in continuare si la ceilalti...

#21
andutzu2005

andutzu2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.08.2005

deathnite, on Aug 18 2005, 23:30, said:

acuma cateva zile am instalat 10 jocuri(atata se poate doar...96kbx10=960kb for java games) pe NEC-ul meu...is bunicele..n-am crezut ca voi reusi vreodata... :worthy:  :console: ...va urez bafta in continuare si la ceilalti...

<{POST_SNAPBACK}>

bai am o rugaminte mare la tine zi-mi si mie cum ai bagat jocurile? ma chinui de 1 luna de zile. am cablu de date si software-ul de la nec e228 si le bag in tel da zice ca nu poate sa le deschida mailul meu este [email protected]

#22
andutzu2005

andutzu2005

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 28.08.2005
[
salut am un cablu de date, softul, si nu pot sa instalez in tel nici un joc zi-mi si mie te rog frumos cum naiba sa fac ca mi-a ancat zilele. bag jocul in telefon.jad si jad si dau pe arhiva java si zice ca nu poate sa o deschida stii cumva ce pot sa fac? mailul meu este [email protected] pls

#23
Seth``

Seth``

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 16.07.2005
poti sa trimiti date prin bluetooth la nec 616v?
ce cablu de date trebuie? e unu special?

#24
ViruX

ViruX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 26.09.2005
Sal, am si eu un NEC e 606  dar vad ca meniu de la el e diferit de nec urile voastre
Dak ma putetzi ajuta si ep mine Pls

#25
deathnite

deathnite

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,432
  • Înscris: 08.06.2005
...cu cablul de dat enu veti reusi niciodata sa bagati jocuri pe NEC...trebuie sa ti-l setezi sa-ti mearga netul pe el...eu mi-am facut adresa speciala cu jocuri...azi zi fericita pt mine mi-am setat MMS si merge sa si primesc si sa si trimit nu numai pe mail cum zicea cineva mai sus...se pare ca merge tot pe NEC...PS: mai astept sa bage si astia de la Orange 3G sa vedem ce ii de capul lui...contactati-ma daca aveti nevoie de mine..da-ti mesaj aici pe forum dar mesaj personal... B) bafta si voua.

#26
nighty6

nighty6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.08.2005

deathnite, on Sep 29 2005, 16:46, said:

...cu cablul de dat enu veti reusi niciodata sa bagati jocuri pe NEC...trebuie sa ti-l setezi sa-ti mearga netul pe el...eu mi-am facut adresa speciala cu jocuri...azi zi fericita pt mine mi-am setat MMS si merge sa si primesc si sa si trimit nu numai pe mail cum zicea cineva mai sus...se pare ca merge tot pe NEC...PS: mai astept sa bage si astia de la Orange 3G sa vedem ce ii de capul lui...contactati-ma daca aveti nevoie de mine..da-ti mesaj aici pe forum dar mesaj personal... B) bafta si voua.

<{POST_SNAPBACK}>

tu esti fericit , dar pt. noi astia care suntem pe connex e mai nasol. se pare ca nu merge nimik pe nec daca esti pe connex :( m lui de connex ! :angry:

#27
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Salut , am facut rost de un NEC N900iG   http://www.gsmarena...._n900ig-967.php  , si este codat NNT DoCoMo  :death:  , si vreau sa stiu unde il pot decoda , intr-un loc serios (Bucuresti) , daca se poate decoda il voi pastra finndca tel are un set superb de functii .

#28
hackeruzu

hackeruzu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.09.2005
DEATHNITE te rog ajutama ku jokurile alea k cineva mio dat un cd cu vreo 300 de jokuri,jtiu k nu merg k trebuie puse in folderu java...jtiu km e treaba dar te rog ajutama ku situl ala al tau...ma potzi gasi la [email protected] sau Y! id:hackeruzu TE ROOGG :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:  :worthy:

#29
ady_xj

ady_xj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 15.10.2005
pls pune cineva o adresa de unde sa putem intra si lua jocuri cu necu, daca nu puteti posta aici din diverse motive dati-mi si mie pa mail sau messenger [email protected] sau pe pm :worthy:

#30
danlaud7

danlaud7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.03.2005
a reusit cineva pe bune sa utilizeze mms, internet, email? cu alte setari decat acelea pe care le-au oferit cativa prin primavara dar se pare ca nu merg?
mersik

#31
danlaud7

danlaud7

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 07.03.2005
erata : ce nu merge este e-mailul

#32
viperin

viperin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 23.03.2005
Salutare.

Ce tre sa fac sa imi apara liniile alea sus,semn de conectare???

#33
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004
stie cineva, sus daca a reusit sa activeze GPS (GLOBAL POSITIONING SYSTEM) – take advantage of all the location-based services cum se face?
a reusit cineva sa faca sa mearga 3G de pe CNX pe el?


sorry: eu am NEC e616

#34
johny_walker

johny_walker

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.02.2006
am si eu o problema! am nec e616,cand vreau sa urmez setarile postate la prima pagina ptr MMS dau la APN si imi zice ca e blocat codul telefonului,si nu ma lasa! am cablu USB dar nu pot baga jocuri,simt ca innebunesc fara un jok pe telefon !!!  :w00t:

Attached Files



#35
Ghighiu

Ghighiu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 12.07.2004
Fratilkor nu stiu cum va merge voua internetul ca mie nu imi merge in nici un fel! Eu am un nec E616 cu Sv17! Imi puteti spune de la inceput ce trebuie sa scriu la apn (apn name & apn adress)! ma intereseaza sa imi mearga internetul! Eu sunt pe Orange!  :worthy:
Multumesc anticipat !!!

#36
nighty6

nighty6

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 12
  • Înscris: 11.08.2005
Sunt magari astia de la connex pt ca nu vor sa se zbata pt un grup de oameni ( clienti connex dealtfel) care au telefoane ce nu sunt comercializate de ei. Poate o sa afle cineva cum sa se faca manual niste setari ca sa mearga  netu pe nec sau macar mms. Cat despre jocuri, exista doar cateva, foarte putine, pe care poti sa le bagi direct instalate in folderu other si sa-ti mearga. A bagat un tovaras asa si i-a mers, a mai incercat si cu alte jocuri java si nu i-a mers...Norocul lui, am incercat si yo cu acelasi joc chiar si nu mi-a mers :(
Pana vom aflaalte noutati despre nec , bafta si noroc tuturor !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate