Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Vitamax

- - - - -
  • Please log in to reply
36 replies to this topic

#19
adadoi

adadoi

    scorpie bătrână

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,603
  • Înscris: 25.10.2006
baraka nu are vitamine, e ulei de chimen negru, deci supradoza nu va fi din cauza asta. Eu cred ca poti sa iei si Supradyn acum, dar mai bine intreaba medicul de familie de ce a spus sa nu-l iei.

#20
diorama

diorama

    We are stardust

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,360
  • Înscris: 15.10.2006
Dar tie nu ti-e sila sa mananci numai mezeluri si alte uscaturi, nu simti nevoia la un moment dat si de mancare ca lumea? Cum sa-ti vina sa vomiti cand mananci ciorba?

#21
Julia22

Julia22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 06.01.2007
eu iau vitamax inca din liceu la recomandarea medicului de familie si de fiecare data dupa niste teste de sange. la mine vitaminele nu cred ca au nici un efect simtit. eu de ani buni nu reusesc sa ma ingras si raman mereu la aceeasi greutate, care pt varsta si inaltimea mea nu este normala. doctorul de familie a sperat sa gaseasca ceva ce sa-mi provoace pofta de mancare dar din pacate nu gasesc nimic. de la magazin naturist am fost sfatuita sa iau ceva tincturi cu gust amarui cu jumatate de ora inainte de mancare pt ca imi stimuleaza digestia. eu am luat asa trei zile dar m-au luat durerile de stomac si am renuntat. am revenit acum la vitamax (1 pastila la doua zile) si sper sa se imbunatateasca starea mea de sanatate. in plus, in urma ultimelor analize s-a descoperit ca am putina lipsa de fier si in consecinta... alte pastile. ma gandeam la un moment sa comand din america setul acela de prafuri (shakuri) si pastile de ingrasare. voi ce parere aveti?

#22
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Printre altele, poți folosi și pîinea cu un grad de extracție al tărîței, cît mai redus (graham), seara să mănînci cît mai puțin, comparativ cu dimineața. Aia ajută în reglarea greutății după caz.
Sigur, plus mișcare și somn. Toate astea că să cîștigi în greutatea armonios, doar nu trebuie să fi îngrășată cu orice preț pentru Ignat.

#23
Julia22

Julia22

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 202
  • Înscris: 06.01.2007

 Mirovaia_Scorb, on Apr 3 2008, 06:34, said:

Printre altele, poți folosi și pîinea cu un grad de extracție al tărîței, cît mai redus (graham), seara să mănînci cît mai puțin, comparativ cu dimineața. Aia ajută în reglarea greutății după caz.
Sigur, plus mișcare și somn. Toate astea că să cîștigi în greutatea armonios, doar nu trebuie să fi îngrășată cu orice preț pentru Ignat.

eu nu pot suferi painea graham deloc, are un gust oribil. la capitolul somn stau bine de tot, dar la miscare... daca fac mai multa decat acum o sa ajung piele si os. de mentionat ca sunt colerica si am multa energie pe care o consum repede.

#24
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
Julia22 : am avut si eu o perioada in care imi pierdusem pofta de mancare si slabisem rau ; mi-a trecut cu Ginseng Tonic (capsule) - se gasesc in farmacii. Ai mai putea incerca si Apilarnil, stiu ca are aproximativ acelasi efect.

#25
shadowgign

shadowgign

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 397
  • Înscris: 27.11.2007
sal

are efecte secundare vitamax?

am luat cateva zile vitamax 1 capsula la doua zile. insa am zis ca poate e mai bine sa iau in fiecare zi. azi fiind foarte obosit dupa o zi plina  am luat 2 capsule. dupa 15 min mi'a venit sa  dau la boboci instantaneu. stiu ca nu e bine ca am luat doua .  ce efect poate sa aiba?

#26
Ahriman

Ahriman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 44
  • Înscris: 05.04.2008
Vitamax-ul se ia de obicei 1 capsula pe zi... sunt vitamine concentrate, in doze mai mari decat de obicei... si minerale la fel... efecte adverse? Nu prea stiu sa apara, insa se poate sa dea simptome cum ai descris tu mai ales luate in doza mare pe stomacul gol si fara apa suficienta... deoarece multe din mineralele din ele sunt puternic alergene (traiasca fierul) in doze mari...
Efectele supradozarii sunt efectele separate si cumulate ale supradozarii de vitamine, de la o simpla stare de greata pana la soc...

#27
dark14

dark14

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 04.06.2006
Eu niciodata nu am reusit sa duc un tratament pana la capat. De exemplu azi am dat peste o cutie de vitamax din tratamentul trecut (recomandat de medicul de familie). De obicei la jumatatea tratamentului ma opresc (nu stiu de ce, dar asa se intampla mereu. uit sa le mai iau :D).
Vroiam sa intreb daca are ceva sa incep iarasi sa iau vitamax, una pe zi.
Si in legatura cu pofta de mancare, slabirea, etc, pot tigarile dauna? Stiu ca da, dar cat de mult? Eu de ex am 1.81m si ~55 kg. Doctorul de familie tot imi recomanda de mai bine de un an sa ma las de fumat, ca din cauza asta sunt slab, dar eu sincer nu prea cred ca ar conta chiar asa mult (adica dauneaza chiar asa mult). Stiu ca nu mai ai aceeasi putere fizica, obosesti mai repede, dar vreau sa stiu daca dauneaza la corp chiar atat de mult, si daca iau si vitamax si tigari in acelasi timp, se pot anula unele pe altele (adica degeaba iau vitamax daca fumez. efect 0)?

#28
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

 dark14, on May 24 2008, 20:58, said:

daca iau si vitamax si tigari in acelasi timp, se pot anula unele pe altele (adica degeaba iau vitamax daca fumez. efect 0)?
Nu, nu are nicio legatura.
S-ar putea sa te ingrasi daca te lasi de fumat, intr-adevar.

#29
WhiteCrimson

WhiteCrimson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.04.2008
Cum se ia frate, se inghite sau se suge?

#30
CICI&Co

CICI&Co

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,944
  • Înscris: 22.08.2007
Se înghite.

#31
maltese

maltese

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,847
  • Înscris: 16.04.2006
Se inghit cu lichid. De unde ti-a venit ideea asta?
Sunt cam mari, asa-i, dar o sa le inghiti tu cumva.

Chiar pe prospect nu scrie modul de administrare?

#32
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Mai bine nu se ia  :D Ce rîgîieli urmează dup-aia...
Iar vitaminele sintetice sunt cancerigene, omu nu poate să suporte atîta fericire cît vine într-o capsulă de Vitamax.

Searciu rulează  B)
Vitamax

Edited by Mirovaia_Scorb, 12 March 2009 - 11:41.


#33
antigen

antigen

    Djilawurr

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,599
  • Înscris: 10.08.2006

 Mirovaia_Scorb, on Mar 12 2009, 11:41, said:

Searciu rulează  B)
Vitamax
Mersi!  ;)

#34
WhiteCrimson

WhiteCrimson

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 71
  • Înscris: 05.04.2008
Si daca am supt o pastila d-aia pana s-a spart si pe urma am inghitit e grav?
Mi s-a inrosit si limba de la ea.

Nici pe prospect nici pe google nu scrie ca se inghit, acum ca mi-ati zis voi stiu. Deci, e grav?

Edited by WhiteCrimson, 12 March 2009 - 11:51.


#35
Mirovaia_Scorb

Mirovaia_Scorb

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,722
  • Înscris: 30.03.2004
Într-o notă mai umoristică, e grav că pierzi timpul cu astfel de întrebări  :rolleyes:
În principiu, este chiar indicat să ții orice aliment cît mai mult în gură ca să-l mesteci. Iar medicamentul ținut sub limbă, este utilizat, absorbit mult mai eficient de către organism.

Dar producătorul a conceput o capsulă biocompatibilă și biodegradabilă în primul rînd ca să nu existe probleme cu disconfortul.
Și poate că uneori, e mai bine să se dizolve capsula abia în stomac, de ce să te bagi peste know-howu lor.

Edited by Mirovaia_Scorb, 12 March 2009 - 12:12.


#36
m&m

m&m

    Produs de reacție

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,976
  • Înscris: 19.06.2006

 WhiteCrimson, on Mar 12 2009, 11:50, said:

Nici pe prospect nici pe google nu scrie ca se inghit, acum ca mi-ati zis voi stiu. Deci, e grav?
Acu' ii inteleg pe strainezi care au prospectele alea in care specifica niste chestii de te doare mintea (pe unii, nu pe toti) cum ca nu se introduc rectal, nu se topesc la subrat, nu se gatesc clasic sau la abur, nu se da cu ele dupa caini...
Deci da, e grav!  :frust:

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate