Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Meniu DVD nunta animat, realizat cu Pinnacle

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Avalanche

Avalanche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 15.03.2005
Am facut un proiect de nunta in Pinnacle 12. Acum vreau sa fac meniul, am cautat ceva predefinit pentru nunti, insa nu am gasit nimic. Se pare ca trebuie sa fac eu. As vrea sa fac ceva frumos, specific nuntilor, un meniu animat. Dati-mi niste sfaturi unde as putea gasi backgrounduri video sau altceva ce pot folosi in Pinnacle. Sau eventual un alt program cu care sa pot face ceva mai profesional, dar sa nu pierd din calitatea materialului meu video. Deja am pierdut ca am lucrat pe material mpeg2 in loc sa am avidv.

Edited by Avalanche, 11 March 2009 - 13:37.


#2
tEo

tEo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,839
  • Înscris: 25.01.2002
pe dvdul insotitor ar trebui sa gasesti  mai multe meniuri, inclusiv pentru nunta. oricum, mi se par destul de slabute

eu ti-as propune sa iti faci propriul meniu personalizat, practic din orice material video. ma refer aici strict la nunta ta: ia o bucata (de exemplu dansul vostru), aplica niste efecte (slow motion, glow, soften, black and white, etc), salveaza-l ca mpeg2 si foloseste-l ca meniu. daca pinnacle nu te lasa sa faci asta, iti sugerez dvdlab

#3
Avalanche

Avalanche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 15.03.2005

View PosttEo, on Mar 11 2009, 14:01, said:

pe dvdul insotitor ar trebui sa gasesti  mai multe meniuri, inclusiv pentru nunta. oricum, mi se par destul de slabute

eu ti-as propune sa iti faci propriul meniu personalizat, practic din orice material video. ma refer aici strict la nunta ta: ia o bucata (de exemplu dansul vostru), aplica niste efecte (slow motion, glow, soften, black and white, etc), salveaza-l ca mpeg2 si foloseste-l ca meniu. daca pinnacle nu te lasa sa faci asta, iti sugerez dvdlab
E un material de prezentare. Nu este pentru mine personal. Pentru capitole voi folosi motion thumbnails asa ca nu merge ca sa pun fundal videoclip din nunta. Am gasit pe net multe chestii frumoase, insa sunt pe bani.  :confuzzled:

Edited by Avalanche, 11 March 2009 - 14:28.


#4
daddy

daddy

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,914
  • Înscris: 08.02.2004
Ia incearca tu sa-ti crezi motion backgroundul si sa-l copiezi acolo unde meniurile predefinite din Pinnacle, eventual il redenumesti intr-unul existent acolo. Eu zic ca o sa-ti merga.  ;)

#5
Avalanche

Avalanche

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 363
  • Înscris: 15.03.2005

View Postdaddy, on Mar 12 2009, 10:55, said:

Ia incearca tu sa-ti crezi motion backgroundul si sa-l copiezi acolo unde meniurile predefinite din Pinnacle, eventual il redenumesti intr-unul existent acolo. Eu zic ca o sa-ti merga.  ;)
Exact asta am facut dar se blocheaza Pinnacle. Am incercat de cateva ori cu 2 meniuri predefinite. Nu stiu ce are. Ma scoate din pepeni  :angry:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate