Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

Problema adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
19 replies to this topic

#1
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
salut!
am o problema cu reclame google adsense.as vrea sa stiu daca procedez corect.
ma duc in contul adsense,sa zicem ca m-am dus la ads link,apoi setez eu acolo culori bla bla..si apoi dau de channel "nu stiu ce sunt alea"si am scris la plesneala funny.apoi am luat codul si l-am bagat in "adsense manager"plugin wp,si "ads under image".si tot nu apar deloc..  :huh:
trebuie cumva prin contul adsense sa adaug site url,sau cum,ca nu pricep..nu imi iese deloc..
adresa www.shit-happens.org

#2
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
1. reclamele apar cam dupa 10 minute dupa ce le-ai setat in contul adsense
2. nu stiu exact cum e plug-in-ul ala de wordpress, dar parca trebuie sa adaugi o linie de cod in fiecare post ca sa apara reclamele.

#3
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
gata :) au inceput sa apara..m-am fost speriat :))

#4
zmurfu

zmurfu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 04.02.2008
vezi ca ai contul suspendat... asa zice cand incerci sa accesezi adresa aia.

#5
Laura_ricurici

Laura_ricurici

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 10.03.2009
Asta e de la IPV, nu de la Adsense :P

#6
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
aia cu ipv rezolvat :)
Now..de cand am pus adsense,am castigat 24 de centi..naspa.
dar am o super problema!
wtf?
de ce imi apar reclame "when we die what happens" SAU "microfinance right now" chestii din astea retard..?
Imi apar reclame urate de tot,si simple..? sau
uitati cum imi apare jos dupa search box "View ads about" wth?? ar trebuie sa apara text links..de ce imi apare aia.iar cand intru intr-un articol,Imi apar Alea sus,dar in unele Nu.
[ http://i41.tinypic.com/2s6oqxv.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#7
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005
pentru ca nu ai continut deloc, in afara titlului eu nu vad niciun alt text, lucru esential in adsense

#8
bardas

bardas

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 236
  • Înscris: 20.05.2007
vrei sa faci avere din poze si filmulete de pe youtube? :)

#9
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

View Postbardas, on Mar 30 2009, 21:42, said:

vrei sa faci avere din poze si filmulete de pe youtube? :)
da probleme? :D
Eu stiam ca google adsense verifica meta tags...
+ am o intrebare,la inceput am pus un post mare,cu toate tipurile de "shit-happens" din anumite religii bla bla..apoi am facut sitemap,de asta imi apar text ads si reclame,gen when we die ,sau Online Bible? sa sterg acel sitemap,si sa fac altul?

#10
bogdanar

bogdanar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,690
  • Înscris: 07.12.2002
Omule, ti s-a spus mai sus. Google nu stie ce este in poze si nu prea stie ce reclame sa-ti trimita. Textul pe site-ul tau e aproape egal cu zero. Pune si tu 2 - 3 randuri de text inainte de fiecare poza si o sa vezi. Meta tag-urile nu-s suficiente.

Si nu are legatura ci sitemap-ul. Sitemap-ul este folosit de motorul de cautare google. Motorul de cautare si Adsense-ul au "robotei" diferiti care intra pe site-ul tau si verifica continutul.

Iar in final, parerea mea este ca ai pus degeaba reclame pe un site cu 9 - 15 vizitatori pe zi. Asteapta sa ajungi pe la 100 unici pe zi si abia atunci gandeste-te la reclame.

Edited by bogdanar, 31 March 2009 - 09:27.


#11
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
am pus redirect de la cocahi5...si am 30-40-50 de vizitatori zilnic, :) si s-ar putea sa renunt la adsense,really sucks..nu stiu daca e dupa mintea mia,dar,primesc cam 5 centi pe click...cel mai mult am primit 8 centi

#12
lord_ice

lord_ice

    SEO is ART

  • Grup: Banned
  • Posts: 4,100
  • Înscris: 20.06.2007

Quote

si am 30-40-50 de vizitatori zilnic

LOL, oa,....damn, wtf? Dude, poi tu ar trebui sa fii milionar acum!
Pe cuvant de onoare!

#13
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009
ieee azi 83 vizitatori :) lol.
am reusit sa pun cocalari hi5 pe prima pagina la search ;cocalari" dupa 2 luni de zile :P.now i f(ked up the admin cpanel,asa ca am pus redirect catre shit happens.
mai...eu cand am zis 30 de vizitatori pe zi am fost mirat...de cum au dar click aia,sau ala..nu am zis ca de acuma sunt rich si imi convine...ai inteles gresit.. :)
azi am facut 9 centi...pretty sucks,dar pentru inceput..fara nici o optimizare adsense..ca nu stiu :)

#14
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
Ai auzit de STOP Words ?
Cu un domeniu ce contine in el Shit, iar cel mai important cuvant cheie de pe site este tot shit... ma mir ca ai reclama de la Adsense.

Dap.. shit happends... ;(

#15
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

View PostCourage, on Mar 31 2009, 21:39, said:

Ai auzit de STOP Words ?
Cu un domeniu ce contine in el Shit, iar cel mai important cuvant cheie de pe site este tot shit... ma mir ca ai reclama de la Adsense.

Dap.. shit happends... ;(
Priveste partea buna a lucrurilor...shit happens on shit-happens.org :D sounds so stupid..

#16
ciprianism

ciprianism

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 09.12.2006

View Postweb_dude, on Mar 31 2009, 10:41, said:

nu stiu daca e dupa mintea mia,dar,primesc cam 5 centi pe click...cel mai mult am primit 8 centi

5 centi e bine ! eu iau 1 cent la greu pentru siteul meu cu continut in limba romana !

#17
web_dude

web_dude

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,185
  • Înscris: 24.02.2009

View Postciprianism, on Mar 31 2009, 23:04, said:

5 centi e bine ! eu iau 1 cent la greu pentru siteul meu cu continut in limba romana !
macar am avut si eu grija sa pun comentarii la poze/video in lb engleza,eh mici greseli gramaticale,dar merge..
de pe cocahi5 am pus redirect spre asta,alaltaieri aveam 10 vizitatori pe zi,acuma cu redirect asta 100 de vizite.. si culmea cum am mai zis,site a devenit pe prima pagina,deci a scapat de sandbox..si din pacate l-am bulit....i am so noob

#18
netul

netul

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,261
  • Înscris: 30.10.2005

View Postweb_dude, on Mar 31 2009, 10:41, said:

am pus redirect de la cocahi5...si am 30-40-50 de vizitatori zilnic, :) si s-ar putea sa renunt la adsense,really sucks..nu stiu daca e dupa mintea mia,dar,primesc cam 5 centi pe click...cel mai mult am primit 8 centi

Eu cred ca siteurile tale really sucks
Intai fa-ti siteuri interesante, cu continut original, aduna trafic si vizitatori, si dupa aceea gandeste-te cum sa faci bani cu ele.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate