Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Psycho (1960)

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
dmx85

dmx85

    antrenor dã jmekheri

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,249
  • Înscris: 06.01.2009

View PostIrishRiver, on 21 martie 2016 - 13:26, said:


Uita-te la Vertigo, Rope...

Vertigo a fost foarte interesant si chiar surprinzator ca si scenariu.

Rope nu mi-a placut absolut deloc. Tot filmu' m-a urmarit gandu' sa il opresc, dar am zis ca nu dureaza mult si sa ma uit totusi pana la capat ca de obicei in filmele lui Hitchcock finalurile pot salva niste filme mai putin reusite pentru gustu' meu. Acum regret ca am pierdut o ora si 20 min pt filmu' asta.

#20
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006

View Postdmx85, on 21 martie 2016 - 11:11, said:

..... Mai am inca multe de vazut, pana acum cel mai mult mi-a placut Rebecca. Al doilea ar fi Psycho.
Vad ca locuiesti in Bucuresti. Nu stiu daca iti place sau nu Opereta si nu e un cap de tara daca nu
Dar daca se va mai juca, pt ca si Opereta a fost furata si distrusa, mergi sa vezi dramatizarea.
Are o atmosfera deosebit de interesanta. Scari, lumina, etc..

#21
Taurus-IS

Taurus-IS

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 02.12.2014

   Film de elita in care geniul lui Hitchcock e la cota cea mai inalta , probabil incorsetat pana atunci in elaborarea unor scene ceva mai dure.
   Totusi (ca barbat) comparatia cu Tippi Hedren din "Pasarile" mi se pare inevitabila, iar Janet Leigh e in pierdere in privinta charismei.
   Scena in care gaura de scurgere din cada inghite apa e de un futurism incredibil pt anul 1960, pare rupta din Matrix.

   P.S. Iti vine sa colectionezi masini clasice dupa ce vezi filmul asta.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate