Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Extraoptiuni cartela Cosmote

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
2749 replies to this topic

#1477
gompo

gompo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 19.07.2005

View Posttotal_commander, on 19 aprilie 2013 - 07:49, said:

ciudat; ori nu m-am uitat cu atentie pe site ori nu scrie de vreo incompatibilitate...
Tu ai folosit cartela Cosmote pana acum?
In momentul in care activezi o extraoptiune, vechea optiune se dezactiveaza automat iar beneficiile neconsumate se pierd.
Nu poti avea simultan doua optiuni (de voce) active pe o cartela!
Poti, in schimb, sa ai o extraoptiune activa si inca unul sau mai multe "add-on"-uri de tip On top, More, Free+ etc.  Posted Image

Edited by gompo, 19 April 2013 - 13:24.


#1478
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013
Vreau sa imi schimb nr de pre-paid la Cosmote si nu stiu care dintre cartele sa aleg Vine sau Frog? Nu am telefon cu browser deci nu ma intereseaza decat sa vorbesc cu o optiune cat mai ieftina in jur de maxim 500 de minute si 500 de sms uri doar in retea,in alte retele nu mi trebuie.
Imi spune cineva ce variante am? Multumesc.

#1479
mircea_kevin

mircea_kevin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,463
  • Înscris: 30.09.2012
alege vibe,si activeaza optiunea cu 2000 de minute si 2000 de smsuri la 3euro. Sau optiunea my way care iti ofera convorbiri nelimitate in cosmote si RTC si un tarif de 0.4eurocenti pentru apeluri nationale,si 0.5centi sms atat in cosmote cat si in retelele nationale pentru 2euro pe luna...

#1480
SunnyGoldfish

SunnyGoldfish

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 487
  • Înscris: 17.04.2013
Pana azi am avut extraoptiunea 3000( 3000min in retea+3000 mesaje+75 min nationale) aseara mi sa dezactivat si in loc sa astept sa mi se reactiveze automat am dat eu mesaj sa mi se reactiveze dar am gresit numarul si mi sa activat alta extraoptiune,din pacate numai pot revenii la vechea extraoptiune, intreabarea mea este unde gasesc pe site extraoptiuniile disponibile la activare.situ la astia de la cosmote e de toata jena ,am cautat pe acolo da zice de cartela vibe si numai stiu eu ce da eu nu am niciun vibe

Dupa mai multe cautari am gasit

Edited by SunnyGoldfish, 28 June 2013 - 15:00.


#1481
z_e_n_i_t_h

z_e_n_i_t_h

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 419
  • Înscris: 24.10.2011
incearca in webcare, in sectiunea extraoptiuni

#1482
joystick

joystick

    Eu...si cu mine!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,867
  • Înscris: 10.06.2008
eu am extraoptiunea explore...pana acum primeam nu stiu ce bonus daca trimiteam un sms la 950. NU se mai obtine acel bonus, asa-i? Ma gandeam ca ramane valabil ptr reactivare :)

#1483
danutz1

danutz1

    In zona

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,113
  • Înscris: 20.01.2007
Cosmote lansează o nouă metodă de activare a extraopţiunilor prepay: cartela răzuibilă

Cosmote, numărul trei pe piaţa locală de telefonie mobilă, a lansat o nouă extraopţiune, denumită “Travel Pack”, pentru clienţii care au cartele preplătite, şi care poate fi activată rapid prin intermediul unui cod de pe o cartelă răzuibilă.
În mod obişnuit clienţii cumpără credit pentru cartela prepay, iar ulterior - în urma unei operaţiuni care presupune mai mulţi paşi - aleg o extraopţiune pe care o activează. Achiziţionând această cartelă răzuibilă, clienţii cumpără şi credit dar şi obţin un cod care, odată introdus în sistem prin intermediul telefonului, activează extraopţiunea Travel Pack.

“Noul Travel Pack oferă acces mai rapid la beneficiile incluse într-o extraopţiune prepaid. Prin răzuirea cartelei, clienţii care cumpără extraopţiunea de la punctele de vânzare primesc direct toate beneficiile incluse. Este o modalitate mai uşoară de achiziţionare a unei extraopţiuni, care economiseşte timp”, a declarat Panos Makris, directorul comercial al Cosmote România.
Noua extraopţiune Travel Pack, activată prin răzuirea cartelei, oferă atât clienţilor noi cât şi celor existenţi, pentru 6 euro credit / lună, 1.500 de minute şi SMS-uri în reţea, 1.500 de minute către reţeaua fixă a Romtelecom, 50 de minute naţionale / internaţionale sau SMS-uri naţionale şi 250 MB trafic de date.

Clienţii Cosmote pot folosi minutele internaţionale pentru apeluri către destinaţii fixe din Uniunea Europeană şi pentru apeluri către reţele fixe şi mobile din Canada, SUA şi Israel.

Cu noua extraopţiune, clienţii Cosmote primesc acces gratuit şi la aplicaţiile mobile “RadarMe powered by Cosmote” şi “Mireo Navigation powered by Cosmote”. “RadarMe” este o aplicaţie de localizare care conţine radar, hărţi, chat, care oferă posibilitatea creării şi administrării de grupuri şi acces la alte caracteristici care permit utilizatorului să interacţioneze uşor cu prietenii şi cu alţi utilizatori. “Mireo Navigation” oferă utilizatorilor acces la traseul de care au nevoie.

http://www.zf.ro/bus...uibila-11117850

#1484
usd

usd

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,662
  • Înscris: 30.05.2012
Super. Ne intoarcem la cartelele razuibile si zicem ca am inventat becul.

#1485
malwarebytes

malwarebytes

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,375
  • Înscris: 25.03.2013

View Postusd, on 12 iulie 2013 - 12:19, said:

Super. Ne intoarcem la cartelele razuibile si zicem ca am inventat becul.
Ideea e buna, cei ce sunt capabili sa-si activeze singuri o extraoptiune in cunostinta de cauza sunt in minoritate. Minutele nationale sunt putine.
L.E
E bine ca la cumparare cartele sa aiba extraoptiuni deja activate sau cele  de reincarcare sa poata face acest lucru. Comisia europeana ar trebui sa impuna operatorilor telecom sa scoata oferte suficient de simplu de inteles chiar si pentru persoane de 99 de ani. In prezent sunt intentionat stufoase si inselatoare. Nu e normal sa citesti trei pagini cu scris cat furnica ca sa poti intelege o extraoptiune! Nu e normal sa fie plin de asteriscuri si note de subsol invizibile.

Edited by malwarebytes, 15 July 2013 - 11:38.


#1486
meanman

meanman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,940
  • Înscris: 14.08.2006
Mai exista vreo combinatie de minute si mesaje in retea, cat mai ieftin? Acum am extraoptiune Explore cu 5 euro dar vreau sa platesc mai putin. Vad ca in webcare o disparut My style cu 1 EURO. 2000 Promo mi se pare cam scumpa ptr. ce ofera..aveti vreo sugestie? Vreau doar minute si mesaje in retea, atat.

#1487
gogostar

gogostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 182
  • Înscris: 30.07.2012
da se pare ca au scos optiunea de 1 euro my style/cea mai ieftina optiune cu minute in retea e optiunea my yay cu 2euro/luna 500minute pe zi in cosmote dar nu ai sms in retea incluse

prin scoaterea optiuni my style cei care vor mai putine minute la pret mai mic nu isi mai pot activa optiunile on top peste ,/optiunile on top mai merg doar ptr cei care care au optiunile my style ,freestyler,star 110,/star 320/star, 550/star 770, si optiunea 750/,

#1488
vad

vad

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,738
  • Înscris: 25.12.2004

View PostCiubex, on 06 aprilie 2013 - 00:59, said:

Multumesc boy4ever pentru lamurire. Intr-adevar, am observat ca in cazul meu, extraoptiunea Freestyle as mai putea sa o activez pana pe 30 septembrie 2013. (link)
la mine in webcare scrie asa:
Extraoptiune de baza voce active
Denumire   My Style
Ultima zi de reactivare  16/05/2014

Cei drept optiunea mea costa 1 euro si nu 0,5 ca a ta insa beneficiile sunt aceleasi !

Edited by vad, 24 July 2013 - 22:29.


#1489
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Banditi, deja nu imi mai place. Era cea mai buna combinatie freestyle si on top.

#1490
CiprianZCM

CiprianZCM

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 58
  • Înscris: 08.10.2012
Imi spuneti si mie o extraoptiune la 3 euro?
Multumesc!

#1491
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,719
  • Înscris: 26.02.2010
Numai exista la 3 euro cu minute și sms in retea si minute nationale.
ndiferent că eşti utilizator nou sau existent de Cartela COSMOTE, activează până la 19 august 2013 extraopţiunea My Way şi beneficiezi de:
    0.00 euro/min în reţeaua COSMOTE
    0.00 euro/min în reteaua Romtelecom fix
    0.04 euro/min în reţele naţionale şi internaţionale
    0.05 euro pentru orice SMS trimis în reţele naţionale, inclusiv în reţeaua Cosmote
    50 MB trafic de date
pentru doar 2 euro credit pe lună.

#1492
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012
e suficient sa ai optiunea myway impreuna cu un cod sau doua de pepsi pe luna (200 de mesaje in retea)

#1493
xperia_ray

xperia_ray

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,090
  • Înscris: 13.01.2013

View Postaris86, on 25 iulie 2013 - 17:31, said:

Numai exista la 3 euro cu minute și sms in retea si minute nationale.
ndiferent că eşti utilizator nou sau existent de Cartela COSMOTE, activează până la 19 august 2013 extraopţiunea My Way şi beneficiezi de:
0.00 euro/min în reţeaua COSMOTE
0.00 euro/min în reteaua Romtelecom fix
0.04 euro/min în reţele naţionale şi internaţionale
0.05 euro pentru orice SMS trimis în reţele naţionale, inclusiv în reţeaua Cosmote
50 MB trafic de date
pentru doar 2 euro credit pe lună.
Sa dau 5 centi pe un sms? Sa astepte !

#1494
total_commander

total_commander

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 997
  • Înscris: 21.05.2012

View Postxperia_ray, on 25 iulie 2013 - 22:25, said:

Sa dau 5 centi pe un sms? Sa astepte !
stau sa ma intreb daca ai citit ce am scris mai sus...
sau daca esti prost...informat...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate