Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

Transformers - Revenge of the Fallen (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
56 replies to this topic

#37
most_wanted_racer_alive

most_wanted_racer_alive

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 737
  • Înscris: 16.04.2009
Este reusit filmul. Nu am avut norocul sa il vad la cinematograf (deh, la mine in cinema-ul targului ajunge dupa vreo 3 luni :death: ), dar am cautat variante pe net. Pana acum l-am vazut de 2 ori (prima oara nu prea se pune ca era varianta oribila - nu intelegeam mai nimic).
  Mi-a placut foarte mult implicarea emotionala din partea robotilor: si ei au slabiciuni, nu sunt numai o forta. Cel mai elocvent exemplu e Bumblebee, care izbucneste in lacrimi cand Sam ii zice ca merita o viata alaturi de semenii sai autoboti. Sau scena cand se parea ca Sam a murit, Bumblebee cade descurajat in genunchi. Batalia finala mi s-a parut putin cam scurta, chiar prea scurta: putin bang-bang si gata! Dar per total e bine facut. Astept sa apara varianta Blueray, sa il pot savura cu adevarat.

  Imi pun intrebarea daca al treilea, daca va fi regizat de altcineva (nu Michael Bay), va mai fi la fel de deosebit?

#38
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
9.7/10
Foarte bun filmul :thumbup:

#39
Ann0nim

Ann0nim

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,082
  • Înscris: 07.04.2008
Nu pot sa spun ca sunt fanul filmelor cu explozii,efecte speciale,etc. dar uneori mai merge si un film din asta,si decat sa ma uit la o porcarie de 2 bani cu 2 explozii si 3 focuri de arma,mai bine vad ceva gen Transformers ;) .

#40
edigee

edigee

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,157
  • Înscris: 16.10.2008
Pacat de Shia LaBeouf ca e talentat si a acceptet sa joace in asa ceva. Cat despre Megan Fox ,o fi ea draguta, da' are o cautatura atat de tampa.....
Efecte speciale si roboti  fara numar!
TEHNOMANEA : asa as putea caracteriza asa un film.

#41
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

 BoYd, on 1st July 2009, 20:10, said:

mi-a placut mult filmul, actiune intensa, i-as da un 9 in ciuda claritatii nu foarte bune
io zic ca Megan se vedea f clar :D


 edigee, on 30th September 2009, 16:16, said:

Pacat de Shia LaBeouf ca e talentat si a acceptet sa joace in asa ceva. Cat despre Megan Fox ,o fi ea draguta, da' are o cautatura atat de tampa.....
Efecte speciale si roboti  fara numar!
TEHNOMANEA : asa as putea caracteriza asa un film.
hai bai, ma lasati, o tara de intelectuali si pe deasupra amatori de filme cu muzica de suspans si un actor principal din care se vede framantare launtrica si faptul ca el, acolo, e in tangenta cu adevarul absolut

ma duc la un film sa ma distrez, sa-mi lase eventual vreo intrebare de genul "daca ne trezim cu vreo rasa d-asta pe cap, pe unde scotem camasa" si cam atat

#42
zuv

zuv

    Erectile member :)

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,196
  • Înscris: 05.01.2008
Spectaculos.Daca mai ai 15 ani,e de Oscar! :D Da' nici ca adult nu te plictisesti...

Spectaculos.Daca mai ai 15 ani,e de Oscar! :D Da' nici ca adult nu te plictisesti...

#43
hga24

hga24

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 06.09.2009
In ciuda efectelor speciale si a laudelor din parte fanilor, filmul ocupa locul 5 in topul Celor mai proaste filme din 2009 si se regaseste si in topul Celor mai dezamagitoare filme din 2009. De asemenea, Megan Fox (in ciuda admiratiei din partea publicului masculin) primeste si ea critici dure, unii critici afirmand chiar ca este una din cele mai proaste interpretari ale lui Megan.

Edited by hga24, 10 January 2010 - 19:50.


#44
Volvo

Volvo

    BANAT

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,855
  • Înscris: 23.01.2008
mie mi`a placut cat de cat :huh:

#45
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
bun film, nici prea prea nici foarte foarte
actiunea devenise de anticipat dupa o anumita perioada...adica cine credea ca optimus o sa ramana mort? :D
e un film de actiune cu roboti,efecte speciale si 2 adolescenti in rolurile principale
8.5/10

#46
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Nu pricep cum au nominalizat aia de la Razzie filmul asta ca fiind cel mai prost si au uitat de 2012...
Corect, nu e un film extraordinar dar macar nu te durea la fel de mult capul ca la 2012 avand in vedere scenariul...

#47
hoopstar1523

hoopstar1523

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 108
  • Înscris: 01.01.2009

 hga24, on 10th January 2010, 20:47, said:

In ciuda efectelor speciale si a laudelor din parte fanilor, filmul ocupa locul 5 in topul Celor mai proaste filme din 2009 si se regaseste si in topul Celor mai dezamagitoare filme din 2009. De asemenea, Megan Fox (in ciuda admiratiei din partea publicului masculin) primeste si ea critici dure, unii critici afirmand chiar ca este una din cele mai proaste interpretari ale lui Megan.
Toate interpretarile lui Morgan pe care le-am vazut pana acum au fost proaste.ca si actrita de altfel.
Intr-adevar foarte "touchy" scenele cu robotii cand au sentimente,imi venea sa plang,nu alta.
In concluzie a fost ca primul film: o porcarie.

#48
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009
da si 2012 a fost o adevarata capodopera nu.....plina de realism ce mai....ala de film beton nu?
p.s daca nu iti place un film,poti spune ca a fost slab/nu ti-a placut dar nu ca a fsot o porcarie...ca nu ai realizat tu ceva mai bun ca sa vorbesti asa
si despre megan fox daca nu iti place,ok,dar nu o face proasta,nu cred ca tu esti mai talentat ca ea

#49
Lucian_M

Lucian_M

    - membru glumeț -

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,408
  • Înscris: 09.09.2006
Un pic prea supra-natural, insa m-am uitat cu placere. Reminiscenta a vremurilor cand ma uitam la tv sau pe pc la tot felul de desene animate, in special cu roboti si masini/avioane. Mai tine minte cineva serialul animat "Voltron, aparatorul universului"?

#50
perus

perus

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 500
  • Înscris: 01.06.2007
mie mi se pare de nota 7

#51
danX

danX

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,566
  • Înscris: 26.06.2003
mie imi plac filmele care imi aduc aminte manga care le mancam pe paine cand eram mic.
Poate sunt imatur, poate nostalgic, but I like'em.

"When I rise, you fall...."

#52
doctorwho

doctorwho

    Softpedist

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,069
  • Înscris: 11.05.2009

Quote

As a preemptive measure, Paramount and Dreamworks announced a July 1, 2011 release date for a third Transformers film before completion of Revenge of the Fallen. Bay responded, "I said I was taking off a year from Transformers. Paramount made a mistake in dating Transformers 3—they asked me on the phone—I said yes to July 1—but for 2011—whoops! Not 2012! That would mean I would have to start prep in September. No way. My brain needs a break from fighting robots."[199] As in Revenge of the Fallen, Orci refused to guarantee whether he and Kurtzman would return to a sequel, because "we risk getting stale".[200] Orci has mentioned he would like to introduce Unicron "for scale's sake".[54] The co-writer also said focusing on more Triple Changers would be interesting.[201]
On October 1, 2009, Michael Bay revealed that Transformers 3 had already gone into pre-production, and its planned release was back to its original date of July 1, 2011, instead of 2012. The second film's writer Ehren Kruger was said to be again involved in the writing, also Shia LaBeouf and Megan Fox are to reprise their roles as Sam and Mikaela respectively.[202] Roberto Orci and Alex Kurtzman, having written the first two movies, will not return for the third installment in the series.[203][204]
In a hidden extra for the Blu-ray version of Revenge of the Fallen, Bay expressed his intention to make Transformers 3 not necessarily larger than Revenge of the Fallen, but instead go deeper into the mythos, give it more character development, and make it darker and more emotional. The video also shows images of Unicron.[205]
Filming is expected to begin in May 2010.[206]
It has been said James Avery was cast to voice Silverbolt[207], and Tony Todd, who voiced the Fallen, has confirmed that he will be returning for the third movie.[208] Due to the revived interest in 3D technology, talks between Paramount, Industrial Light & Magic and Bay have considered the possibility of the next Transformers film to be filmed in 3D.
super....asteptam filmul :P

#53
boxXxing_star

boxXxing_star

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,068
  • Înscris: 06.01.2008
un film bun.........................daca iti place sa vezi cum niste roboti cauta motive pentru a-si da niste pumni.Cool!

#54
Kcuf_di

Kcuf_di

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 785
  • Înscris: 19.01.2007

 boxXxing_star, on 13th February 2010, 22:23, said:

un film bun.........................daca iti place sa vezi cum niste roboti cauta motive pentru a-si da niste pumni.Cool!
Pe undeva am gasit si o analiza facuta de Kant despre film. :deadtongue:

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate