Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Top destinatii turistice

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
  • Norvegia
  • Hong Kong
  • Thailanda
  • United Kingdom
  • Mexic
  • Indonezia
  • USA (New York)
  • Suedia
  • Portugalia
  • Fiji


#20
softpedic

softpedic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,243
  • Înscris: 10.07.2007

 varucristea, pe Mar 11 2009, 01:40, a scris:

Hai sa bag si top-ul meu 10 personal si subiectiv, asa cum mi-au ramas locurile respective in suflet.

1. Laos (o tara care m-a ravasit absolut, incredibil de frumoasa, o frumusete naturala, necoafata)
2. Bali, Indonezia (exact pentru acelasi motiv ca si Imperator)
3. Ha Long Bay, Vietnam (una din minunile cele mai mari si mai frumoase facute de natura in toata lumea asta)
4. Angkor Wat (cea mai impresionanta creatie a omului pe care am vazut-o)
5. Istanbul (orasul meu preferat dintre tote orasele pe care le-am vazut si nu pun orasele de obicei pe primul loc; exista si multa cultura, dar mai multa culoare din combinatia Orient-Occident si mancarea e fabuloasa)
6. Londra (au trecut mai mult de 10 ani de atunci, dar tot mi se pare un oras nemaipomenit)
7. Grecia (o tara calda cu oameni calzi, suntem norocosi sa avem o astfel de tara atat de aproape de noi)
8. Roma (pentru cultura si monumente, din pacate mai jos decat Londra)
9. Kuala Lumpur (un fel de orasul meu de suflet unde am trait mai mult de un an de zile si care e un oras atat de cosmopolit si de primitor cu strainii)
10. Singapore (pentru ca e cel mai civilizat si curat si sigur oras de pe pamantul asta)
Te-a cam vrajit Asia asta, vad eu  :D Valabil si pentru Imperator ( cele mai multe optiuni, tot din Asia )

#21
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 grecul68, pe Mar 10 2009, 21:52, a scris:

Domnu Imperator, va rog frumos: faceti poze cu trei femei de-odata prin Siria, acum veniti p'aici faceti fetele sa suspine si planga...
Comm'on.
Apucati-va domne odata de cartile alea, nu vedeti ca asteapta lumea?
Aaa, sau va place sa va scrie si sa va trimeata bezele admiratoarele la fiecare postare de-a dumneavoastra?
Aha, cred ca am inteles acu', greu dar sigur.
M-am gandit sa-mi deschid un fan club :)) De fapt, s-a deschis deja... in Japonia, am fost cu un tip intalnit pe softpedia, care apoi si-a luat si prietena si a venit in Siria, cu un cuplu care m-a agatat aici am mers in Filipine, cu un alt cuplu de softpedisti merg peste 1 luna in Iran, in fine, am primit o invitatie sa stau la cineva in Cipru :)
Stii ce e distractiv... ma mai intreaba lumea pe strada daca eu sunt Imperator de pe softpedia... cred ca mi s-a intamplat de vreo 5 - 6 ori, inclusiv anul trecut in Elvetia in timpul campionatului european de fotbal...

 laviniaelena21, pe Mar 10 2009, 21:55, a scris:

cred ca ar trebui facut un topic separat:)) imperator and friends:)):))
Multumiri, multumiri :)

Edited by Imperator, 11 March 2009 - 19:11.


#22
Pitzifelnic

Pitzifelnic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,409
  • Înscris: 06.03.2009

 Imperator, pe Mar 11 2009, 19:12, a scris:

M-am gandit sa-mi deschid un fan club :)) De fapt, s-a deschis deja... in Japonia, am fost cu un tip intalnit pe softpedia, care apoi si-a luat si prietena si a venit in Siria, cu un cuplu care m-a agatat aici am mers in Filipine, cu un alt cuplu de softpedisti merg peste 1 luna in Iran, in fine, am primit o invitatie sa stau la cineva in Cipru :)
Stii ce e distractiv... ma mai intreaba lumea pe strada daca eu sunt Imperator de pe softpedia... cred ca mi s-a intamplat de vreo 5 - 6 ori, inclusiv anul trecut in Elvetia in timpul campionatului european de fotbal...


Multumiri, multumiri :)
Celebritate, ce mai!  ;)  Acuma m-am uitat si eu la poze, daca ne intalnim, o sa intreb si eu: "Scuze, domnu' Imperator cumva?" Ar fi fain. M-am mai intalnit asa cu oameni pe care-i cunosteam prin niste locuri unde nici nu visam sa intalnesc cunostinte.
Chiar, cand ies cartile? Am inceput sa pun bani deoparte! ;)

#23
Imperator

Imperator

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,959
  • Înscris: 07.02.2007

 Pitzifelnic, pe Mar 12 2009, 09:08, a scris:

Celebritate, ce mai!  ;)  Acuma m-am uitat si eu la poze, daca ne intalnim, o sa intreb si eu: "Scuze, domnu' Imperator cumva?" Ar fi fain. M-am mai intalnit asa cu oameni pe care-i cunosteam prin niste locuri unde nici nu visam sa intalnesc cunostinte.
Chiar, cand ies cartile? Am inceput sa pun bani deoparte! ;)
In general, intrebarea e... "Nu esti cumva Imperator de pe softpedia ?" :)

#24
petschovschi

petschovschi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 06.07.2005

 Imperator, pe Mar 11 2009, 19:12, a scris:

M-am gandit sa-mi deschid un fan club :)) De fapt, s-a deschis deja... in Japonia, am fost cu un tip intalnit pe softpedia, care apoi si-a luat si prietena si a venit in Siria, cu un cuplu care m-a agatat aici am mers in Filipine, cu un alt cuplu de softpedisti merg peste 1 luna in Iran, in fine, am primit o invitatie sa stau la cineva in Cipru :)
Stii ce e distractiv... ma mai intreaba lumea pe strada daca eu sunt Imperator de pe softpedia... cred ca mi s-a intamplat de vreo 5 - 6 ori, inclusiv anul trecut in Elvetia in timpul campionatului european de fotbal...


Multumiri, multumiri :)

Recunosc, l-am abordat pe Imperator in Lucerna in timpul Euro 08 :)

#25
mdlupu

mdlupu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 66
  • Înscris: 23.06.2007

 Imperator, pe Mar 12 2009, 20:43, a scris:

In general, intrebarea e... "Nu esti cumva Imperator de pe softpedia ?" :)

asteptam impresii dupa vacanta din Cipru! vacanta placuta!

#26
eugeniaC

eugeniaC

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 104
  • Înscris: 29.10.2009
Topul meu ar fi (am inclus si destinatii pe care le-am vizitat si/sau pe care as vrea sa le vizitez):
1. Rusia - St. Petersburg
2. Canada - circuit
3. Scandinavia - circuit
4. Spania - Costa Brava (am gasit super oferte pentru statiunile de aici)
5. Franta - Disneyland (oferte speciale, hotelurile de 2* sunt foarte ok; o multime de lucruri de facut - avem si noi o agentie care e tour operator Disney)
6. Franta - Costa de Azur (vacanta la vila privata)
7. Spania - Barcelona (cel mai romantic oras din Europa).
8. Cehia - Praga (preturi foarte bune la city break-uri; eu am fost cu 269 euro - deci foarte ok pentru evadari de un weekend)

Edited by eugeniaC, 05 May 2010 - 15:17.


#27
pilastru

pilastru

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 09.02.2010
Sa fac si eu un top cu orasele pe care le-am vizitat?  Nu e chiar asa usor , dar incerc

Antalya (aici am petrecut luna de miere asa ca mereu va fi in top )
Barcelona
Stockholm
Italia ( in aceasta tara  am vizitat cele mai multe orase si le voi pune in ordinea preferintelor : Venetia, Roma, Sicilia, Pisa )
Geneva
Grecia ( pentru frumoasa si plina de istorie Atena, Minunata Meteora si bineinteles insulele Corfu, Creta, Rhodos )
Madrid
Dublin
Bruxelles
Viena
Istanbul
Budapesta

Pana la sfarsitul anului voi mai avea ocazia sa ma plimb in Lisabona, Amsterdam si Paris asa ca abia astept sa vad unde le voi clasa ....

#28
4rings

4rings

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 07.04.2008

 Imperator, pe 12th March 2009, 21:43, a scris:

In general, intrebarea e... "Nu esti cumva Imperator de pe softpedia ?" :)
in Zurich dupa meciul cu Italia te-am intrebat pe strada daca nu esti Imperator si mi-ai spus ca sunt al treilea care te-am abordat cu aceasta intrebare  :thumbup: !

#29
benji81

benji81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 473
  • Înscris: 07.07.2009
topul meu:
nu pot sa pun destinatiile intr-o ordine ptr ca nu le pot compara. cum pot sa compar parisul cu san gimignano ? (mi-au placut la fel de mult desi sunt lucruri complet diferite)

cracovia
zona padurea neagra (+ rhine falls)
praga (+cesky krumlov)
colmar ( + riquewihr) in alsacia
bangkok
singapore
phi phi island ( + maya bay dimineata inainte de valurile de turisti din phuket)
granada (+ alhambra palace)
alesund (+ fiordurile din zona molde)
toscana(+florenta,siena si san gimignano)
lucerna
santa monica
intrarea cu vaporul in san francisco bay pe sub golden gate dimineata si iesirea seara - incredibil!
..........nu ma pot opri :).....

#30
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
1.Argentina-am vizitat aproape toata tara,m-as intoarce si maine,a fost superb.
2.Mexic-Acapulco,Puebla,Oaxaca,Mexico City
3.Spania-prea clasic dar este o tara frumoasa
4.Italia
5.Grecia si Franta
as vrea sa ajung in Peru,Ecuador,Bolivia,Brazilia,Chile,Japonia,China ,Thailanda, ma opresc aici lista mea este prea mare.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate