Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Equilibrium

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
Giovanny

Giovanny

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 195
  • Înscris: 25.03.2005

akeela11, on Mar 30 2005, 16:23, said:

Nu vad legatura cu Matrix, ce treaba are lumea tehnologica din Matrix cu lumea care se vrea in Equilibrium?

<{POST_SNAPBACK}>


Legatura dintre Matrix si Eq e data de faptul ca fac parte din acelasi gen.. sf.. si se pare ca o alta leg e faptul ca in Eq s'au imprumutat efecte din Matrix, si costume si alte cateva elemente...

#20
DanyBoss

DanyBoss

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,110
  • Înscris: 28.01.2004

Mosotti, on Mar 30 2005, 20:57, said:

fata de matrix 2 si 3 e o capodopera a cinematografiei

<{POST_SNAPBACK}>

:) ai dreptatate, cel mai bun din toate seria Matrix a fost prima parte (The Matrix) urmatoarele 2 au fost slabe.

#21
akeela11

akeela11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 714
  • Înscris: 26.07.2003
Exista sf-uri si sf-uri, nu cred, eu unul am mai vazut efecte gen Matrix si in alte filme, numai ca nu erau asa spectaculoase sau mai bine zis atit de lungi ca durata, aduceti-va aminte de Twilight Zone sau La limita Imposibilului
Asa ca idee si Matrix 1 mi l-am cumparat ca DVD original dar Eq e bun nu mai bun ca Matrix dar e bun.
Ce spuneti de Al 7-lea continent si Tarimul uitat de timp?

#22
Bitch_in_Red

Bitch_in_Red

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,271
  • Înscris: 07.05.2004
Cred ca producatorii s-au gandit mult la rezultatele publicitare cand au ales titlul filmului Equilibrium in loc de Gunkata. Asta pentru ca filmul sa nu fie un total failure.

Gunkata este o arta martiala in care pistolul/arma este folosita ca o extensie a mainii. Executantul sta in mijlocul unui cerc mare format din indivizi rautaciosi ce poseda mitraliere. Executantul trage in ei la foc rapid/automat in timp ce danseaza repede de colo-colo. Conform ideii acestui film, aceasta tehnica va creste probabilitatea ca executantul sa loveasca tintele, simultan cu scaderea probabilitatii de a fi nimerit de baietii rai. Daca nu ma credeti nu aveti decat sa incercati si voi. In lipsa de pistoale si mitraliere se poate practica cu cutite si toporisti ( :death: ).
De ce producatorii se mai si chinuie sa ne explice chestia asta, ma depaseste; orice amator de filme bune stie ca un individ rautacios cu o mitraliera in mana nu este in stare sa nimereasca nici macar un copac de la 5 pasi. Ar putea foarte bine sa inlocuiasca mitralierele cu pietre si efectul va fi similar.
Equlibrium se petrece in viitor intr-o societate care are doar simtaminte haiducesti, precum cele din Danemarca, Suedia sau Norvegia. Toti iau droguri ca sa-si mentina nivelul in timp ce politisti cu "sense"/simtaminte alearga printre ei sa fie siguri ca ei nu simt... Tot ce ar putea genera simtaminte (precum picturile de calitate) sunt distruse/arse. John Preston este seful acestor cops, ceea ce inseamna ca el va fi cel ce va realiza ca nu sunt pe o cale buna, asa ca va pica de fraier in bratele unei hottie (Emily Watson) - cine nu si-ar dori? - si isi va folosi skill-urile personale Gunkata pentru a se lupta cu fortele raului...

Vizionare Placuta, No too many bad feelings...

Nota Personala: 6.9/10

BiR

@Akeela: Al 7-lea continent si Tinutul Uitat de timp (The Land that Time Forgot - 75) au fost interesante la timpul lor pentru ca au (re)adus sobolibezaurii pe ecrane in lupta cu oamenii. Pe vremea aia era destul de greu sa creezi un visual efect cu astfel de "monstri". Oricum, parerea mea este ca au fost filme slabute. Copiilor le-ar place; de aceea mi-au placut si mie pe timpuri.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate