Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

observatorului 136-138 cluj-napoca

- - - - -
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
papana123s

papana123s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.01.2009
suntem pe punctul de a achizitiona un apartament de doua camere in complexul de pe strada observatorului, in spatele spitalului de recuperare. as dori sa cunosc din experientele celor care au achizitionat deja acolo apartamente, preturile la care au facut-o, posibilitati de plata si negociere. de asemenea, mi-ar fi de mare folos daca cineva are date despre dezvoltator, seriozitatea si bonitatea lui.
va multumesc inca de pe acum pentru orice informatie

#2
Nightwishh

Nightwishh

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,456
  • Înscris: 13.01.2009
Ai idee cum se numeste dezvoltatorul? Poate a mai construit si alte imobile si am putea sa-ti dam detalii despre acestea...

#3
papanas1

papanas1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.02.2009

 Nightwishh, on Feb 20 2009, 14:10, said:

Ai idee cum se numeste dezvoltatorul? Poate a mai construit si alte imobile si am putea sa-ti dam detalii despre acestea...

dezvoltatorul se numeste prima rom. este cel care a construit parcarea din piata mihai viteazul. aceasta este singura informatie de care dispun

#4
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 papanas1, on Feb 22 2009, 08:59, said:

dezvoltatorul se numeste prima rom. este cel care a construit parcarea din piata mihai viteazul. aceasta este singura informatie de care dispun
Sefule , nu te superi daca te intreb , dar apartamentul pe care doresti dumneata sa-l achizitionezi , este cumva doar in stadiul de proiect ?

#5
papana123s

papana123s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.01.2009

 buteliearagaz, on Feb 26 2009, 00:03, said:

Sefule , nu te superi daca te intreb , dar apartamentul pe care doresti dumneata sa-l achizitionezi , este cumva doar in stadiul de proiect ?


nu ma supar, ca n-am de ce. nu e in stadiu de proiect. blocul e ridicat in rosu si au inceput sa monteze geamurile si usile. din cate se vede de la exterior, au ajuns cu geamurile si usile la etajul 2. iar la blocul de alaturi, cel de garsoniere, au terminat cu izolatia externa si au inceput sa-l tencuiasca ta exterior.

#6
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Du-te si uita-te si dumneata la cum se construieste , asta dupa ce ai o discutie cu reprezentantii acelei firme .
Este bine sa observi cum se construieste , pentru ca dupa ce este finisat imobillul este destul de greu sa observi eventualele defectiuni !

#7
papana123s

papana123s

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 25.01.2009
am cumparat pana la urma un apartament in complexul de pe observatorului. spre fericirea noastra se construieste bine, blocul este deja vopsit la exterior si ni s-a spus ca acum se lucreaza la finisaje. insa, caci exista si un insa, ni s-a mai spus ca s-ar putea intarzia darea in folosinta din cauza utilitatilor, de fapt a gazului. nu ni s-a oferit o explicatie clara pentru asta. as dori sa stiu daca are cineva informatii despre asta.
ni s-a spus ca blocul alaturat, dinspre strada pasteur, s-a predat la semifinistat, dar nu vad pe nimeni sa se fi mutat sau sa lucreze la finisaje. sa fie oare tot din cauza lipsei utilitatilor? stie cineva ceva?

#8
Zoot

Zoot

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,115
  • Înscris: 13.03.2003
Poti sa ne dai si niste preturi la aprtamentele din acel bloc ?

#9
odem15

odem15

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 11.09.2009
Papana, ai aflat de ce nu se muta oamenii in blocul de langa Str. Pasteur?  Din ce am auzit eu, 2 sau 3 investitori au cumparat intregul bloc cu ~ 50mii/apartament si acum nu reusesc sa revanda apartamentele.
Apartamentul tau este finisat la primire?  Ai avut probleme cu gazul/apa/liftul?  Mersi de raspunsuri.

#10
papanas1

papanas1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.02.2009

 odem15, on 11th September 2009, 03:36, said:

Papana, ai aflat de ce nu se muta oamenii in blocul de langa Str. Pasteur?  Din ce am auzit eu, 2 sau 3 investitori au cumparat intregul bloc cu ~ 50mii/apartament si acum nu reusesc sa revanda apartamentele.
Apartamentul tau este finisat la primire?  Ai avut probleme cu gazul/apa/liftul?  Mersi de raspunsuri.

salut!
afirmatia ta nu cred ca fie in totalitate adevarata. probabil acei investitori au cumparat mare parte din apartamente, dar nu pe toate. stiu asta pentru ca am fost in acel bloc ca sa intreb de calitatea finisajelor si de utilitati. vroiam sa discut direct cu proprietarii, ca sa pot compara cu cvasi-minciunile pe care le aud de la constructor. oamenii nu se muta pentru ca nu au utilitati. canalizarea a fost rezolvata de-abia de curand, pentru curent mai e nevoie de un aviz de la primarie, iar gazul inca nu este racordat la reteaua orasului. se spera, asa mi-au spus si proprietarii si constructorii, ca pana la inceputul iernii, sa fie gaz. dar, dupa cum  merg treburile in romania, se poate sa avem parte si de surprize....
toate apartamentele se predau la semifinisat. ce pot sa-ti spun de apartamentul meu e ca la semifinisat arata aproape ca la finisat. peretii necesita corecturi minore, sapa e turnata bine, nu prea ai ce sa comentezi despre calitatea lucrarilor.
liftul, la toate blocurile, va fi pus in functiune numai dupa constituirea asociatiei de locatari si dupa terminarea finisajelor. lifturile nu au fost concepute pentru caratul gresiei si faiantei. aici trebuie sa le dau dreptate. finisajele se termina in cateva luni, dar lifturile alea vor trebui folosite multi ani de acum inainte.
eu cam atata stiu. daca mai ai intrebari si te pot ajuta, iti stau la dispozitie.

#11
neostar

neostar

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 193
  • Înscris: 25.03.2004
din cate stiu eu lifturile au o limita maxima de greutate care trebuie respectata - deci chiar ai putea cara si gresie si faianta cu ele ca nu cred ca patesc ceva.

#12
UnuAcoloJos

UnuAcoloJos

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.11.2010
Salut!

Mai e cineva de pe scarile 1 sau 2 dinspre str Observatorului ? (adica looserii care inca mai asteapta dupa utilitati :D)

As dori sa va intreb: voi ce promisiuni ati primit in legatura cu finalizarea bransarii la gaz pe scarile noastre?

Mersi anticipat.

#13
papanas1

papanas1

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 16
  • Înscris: 05.02.2009

 UnuAcoloJos, on 30th November 2010, 00:57, said:

Salut!

Mai e cineva de pe scarile 1 sau 2 dinspre str Observatorului ? (adica looserii care inca mai asteapta dupa utilitati :D)

As dori sa va intreb: voi ce promisiuni ati primit in legatura cu finalizarea bransarii la gaz pe scarile noastre?

Mersi anticipat.

eu locuiesc la scara 4. nu am informatii despre bransarea la gaz la primele doua scari, dar l-am auzit pe unul dintre ingineri spunand ca are de gand sa scoata apa din instalatii si sa bage aer, ca sa nu inghete odata cu venirea frigului, caci nu se arata nimic cu gazul pana la primavara.
noi suntem pe punctul de a ne constitui intr-o asociatie ca sa ne putem "razboi" cu primarom-ul. daca doresti sa ni te alaturi, esti binevenit. deocamdata ne gasesti aici:
http://groups.yahoo....roup/obs136138/, iar marti seara vom avea o noua intalnire.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate