Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

Ansamblul Excelsior din Baciu

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#91
donaldf1000

donaldf1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 19.12.2006
Azi a fost o intilnire intre vreo 15 'prezumtivi' proprietari.
S-au discutat destul de multe dar s-a desprins o tema principala si anume cea legata de notarea antecontractelor noastre in CFuri
dupa parerea mea, bazata pe ceea ce mi-a spus avocata mea nu merita efortul.
iata ce mi-a raspuns avocata mea cind am intreebat-o despre faptul dk ar trebui sau nu sa l notam in CF
"Se poate nota in c.f. un antecontract. Si in caz ca iti notezi in c.f. un antecontract, imobilul poate fi vandut, doar ca nu cumpara nimeni..... de buna credinta.
Pana cand nu exista o apartamentare, poti nota, dar dupa ce imobilul se apartamenteaza, notarea ta trece in TOATE c.f.-urile si apoi, mergi cu toti la notar, sa iti radiezi notarea ta.....

Exista situatii cand Micle a vandut de doua ori acelasi apartament? Daca da, merita notat antecontractul. "

asta e parerea mea, dar... fiecare face cum crede.

Apoi s-au facut niste liste vreo 2 sau 3 cu datele celor care au fost prezenti

In aceasi ordine de idei, eu m-am gindit sa fac un grup pe yahoo in care sa putem discuta linistiti si fara niciun fel de frica.
Eu ma ofer sa-l administrez. Ar fi un grup privat unde lumea sa se inscrie doar pe baza de invitatie, dupa ce face dovada ca are un antecontract in Baciu.
Ce ziceti?

P.S.
Mizeria de la blocuri era aceasi iar cei care stateau acolo ziceau ca apa avea presiune doar pentru parter, maxim etajul 1...
Acuma, cei care au fost acolo m-au vazut, am stat de vorba.
Cine doreste, poate veni la mine la Prefectura sa stam de vorba.
Astept sugestiile si propunerile voastre ori aici, ori pe mailul meu :  [email protected]

Edited by donaldf1000, 21 April 2010 - 20:40.


#92
donaldf1000

donaldf1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 19.12.2006
Buna.
Vad ca Lucian demarat deja crearea unui grup pe yahoo, desi nu l-a rugat expres nimeni
nu inteleg de ce e atit de saritor sa faca el totul mai ales ca e in Italia dupa cum a spus...
si, ce nu inteleg deloc este cum afla el asa rapiod tot cese spune si se face?
ii raporteaza cineva imediat sau cum?
mi se pare aiurea ca cineva care-s ascunde identitatea sa ne controleze.
voi ce ziceti?

Edited by donaldf1000, 22 April 2010 - 08:34.


#93
icsulescuyz

icsulescuyz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.12.2009

View Postdonaldf1000, on 22nd April 2010, 08:28, said:

Buna.
Vad ca Lucian demarat deja crearea unui grup pe yahoo, desi nu l-a rugat expres nimeni
nu inteleg de ce e atit de saritor sa faca el totul mai ales ca e in Italia dupa cum a spus...
si, ce nu inteleg deloc este cum afla el asa rapiod tot cese spune si se face?
ii raporteaza cineva imediat sau cum?
mi se pare aiurea ca cineva care-s ascunde identitatea sa ne controleze.
voi ce ziceti?


Eu zic ca esti foarte rau si cu post-ul asta nu faci altceva decat sa creezi mai multa tensiune decat exista, si nu atat tensiune legata de situatia de rahat in care suntem, cat tensiune intre noi, cei care suntem in rahat. Nu il cunosc nici pe el, nici pe tine, insa dintre voi doi el imi e mai simpatic, intrucat isi face timp sa ne tina la curent cu ce se mai intampla in Baci (si chiar nu ma intereseaza de unde afla) si isi pune la dispozitie email-ul, astfel incat sa ii scrie lui cei care nu au curajul sa posteze pe forum sau blog problemele ce le au sau sa-si dezvaluie identitatea. Daca nu ai inteles cum de "afla atat de rapid ce se spune si se face", probabil era mai simplu si de bun simt sa ii scrii lui direct pe mail sa il intrebi tot ce nu intelegi. De asemenea, trebuia sa ii scrii doar lui ca vrei tu sa administrezi acel grup, intrucat el a postat ideea pe un blog personal, creat de el, nu pe un forum public. Si daca vine vorba de "ascunsul identitatii", cineva care isi face publica adresa de email sau isi da numele (care, bineinteles, poate fi si fals) este mai veridic decat cineva care apare doar cu pseudonimul "donaldf1000".

#94
kalinb

kalinb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.08.2009

View Posticsulescuyz, on 22nd April 2010, 11:50, said:

Eu zic ca esti foarte rau si cu post-ul asta nu faci altceva decat sa creezi mai multa tensiune decat exista, si nu atat tensiune legata de situatia de rahat in care suntem, cat tensiune intre noi, cei care suntem in rahat. Nu il cunosc nici pe el, nici pe tine, insa dintre voi doi el imi e mai simpatic, intrucat isi face timp sa ne tina la curent cu ce se mai intampla in Baci (si chiar nu ma intereseaza de unde afla) si isi pune la dispozitie email-ul, astfel incat sa ii scrie lui cei care nu au curajul sa posteze pe forum sau blog problemele ce le au sau sa-si dezvaluie identitatea. Daca nu ai inteles cum de "afla atat de rapid ce se spune si se face", probabil era mai simplu si de bun simt sa ii scrii lui direct pe mail sa il intrebi tot ce nu intelegi. De asemenea, trebuia sa ii scrii doar lui ca vrei tu sa administrezi acel grup, intrucat el a postat ideea pe un blog personal, creat de el, nu pe un forum public. Si daca vine vorba de "ascunsul identitatii", cineva care isi face publica adresa de email sau isi da numele (care, bineinteles, poate fi si fals) este mai veridic decat cineva care apare doar cu pseudonimul "donaldf1000".




Pana la urma toti au dreptul sa fie suspiciosi.
Daca stai bine sa te gandesti oricare dintre noi ar putea fi Micle. Si ce ar putea sa iti faca? Nimic.
Are un contract de respectat, daca nu face puscarie. Bine inteles o sa incerce tot felu de smecherii si de intimidari, dar daca noi o sa ne oprim la a ne acuza si suspecta unii pe alti, am pierdut din start.

#95
icsulescuyz

icsulescuyz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.12.2009
http://portal.just.r...DAwMDAwNzA1NDM*

Al doilea proces castigat impotriva maretilor investitori imobiliari scursuri umane.

#96
vio_74

vio_74

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.07.2010
Buna! va rog daca stie cineva ceva de Panorama A calea Baciului , a fost cineva la intabulat ap. achitat integral , finisat , daca se stie ceva de restituirea T.V.A.-ului si de penalitati daca a discutat cineva cu un Notar ce contract finala este? se poate modifica ceva in contract , fratilor daca stiti ceva de gaz, apa , curent , nu credeti ca am asteptat cam mult pentru depasiri care nu stim cand se termina, ma refer la termenele de predare ffffffffffffff. mult depasite , ar trebui jupuit Investitorul asta care ne-aluat bani si nici macar nu ne raspunde la telefon.
Va rog, un semn  :proud:  trebuie neaparat sa facem ceva am stat destul cu mainile in san.GATA FRATILOR A FOST DESTUL!

#97
icsulescuyz

icsulescuyz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.12.2009

View Postvio_74, on 14th July 2010, 22:16, said:

Buna! va rog daca stie cineva ceva de Panorama A calea Baciului , a fost cineva la intabulat ap. achitat integral , finisat , daca se stie ceva de restituirea T.V.A.-ului si de penalitati daca a discutat cineva cu un Notar ce contract finala este? se poate modifica ceva in contract , fratilor daca stiti ceva de gaz, apa , curent , nu credeti ca am asteptat cam mult pentru depasiri care nu stim cand se termina, ma refer la termenele de predare ffffffffffffff. mult depasite , ar trebui jupuit Investitorul asta care ne-aluat bani si nici macar nu ne raspunde la telefon.
Va rog, un semn  :proud:  trebuie neaparat sa facem ceva am stat destul cu mainile in san.GATA FRATILOR A FOST DESTUL!


Mai oameni buni, voi acuma va treziti??? Acuma va dati seama ca "trebuie facut ceva"? Acuma va dati seama ca "ati stat destul cu mainile in san"? Si in continuare numiti "investitori" gunoaiele astea? Un investitor e cu totul altceva decat 3 scursuri umane (am inclus-o aici si pe domnita Veronica) care iau bani de la oameni, isi fac mendrele, isi cumpara masini luxoase si au tupeul sa se afiseze cu ele si sa nu raspunda celor care le-au cumparat masinile. V-ati dat seama prea tarziu ca ati asteptat destul. Daca deja aveau 50 - 60 de procese cel putin, poate ca pana si justitia se sesiza si se misca altfel. Poate chiar si ei, "investitorii" ar fi devenit mai "sensibili" (desi am pus in ghilimele, tot e un cuvant prea greu, ce nu poate fi alaturat secaturilor astora) la ceea ce s-ar putea intampla cu ei. Au pierdut deja 2 procese, insa vazand ca in continuare pot prosti pe destui, cu siguranta nu se ingrijoreaza. Indreptati-va impotriva lor in justite, nu mai stati. Sunt solutii, trebuiesc cautate acolo unde trebuie. Nu va tot luati dupa barfe si nu va lasti intimidati de 2 bisnitari care n-au nici in clin, nici in maneca cu domeniul constructiilor. S-a facut si plangere penala impotriva lor. Stie cineva ce s-a intamplat cu ea? De scris pe forumuri si de cautat prin CF-uri si acte e mult, mult prea tarziu si e simplu. Toti cei care scrieti si va intrebati, in timpul asta mai bine scrieti pe un site care ofera asistenta juridica online si vedeti ce pasi trebuie urmati si incotro trebuie sa va indreptati pentru ca jigodiile sa simta ca cineva e pe urmele lor.

#98
Eagle1

Eagle1

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 31.12.2006
Comunitatea locala din Baciu
http://www.baciu.neomec.ro/

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate