Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 

Ansamblul Excelsior din Baciu

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#37
berila_mz

berila_mz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.07.2009
Ultimele stiri despre Dan Micle si clica lui de borfasi:

http://www.ziuadecj....rticle?ID=32473

Chiar nimeni nu mai vizualizeaza acest forum?

#38
ri2009

ri2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2009
sa va dau o veste
am verificat la cartea funciara si astea nu au depus inca actele pt eliberarea cf-

#39
sandy2009

sandy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.07.2009

View Postri2009, on 21st October 2009, 06:06, said:

sa va dau o veste
am verificat la cartea funciara si astea nu au depus inca actele pt eliberarea cf-
buna, vreau sa te intreb daca cumva nu te-ai interesat daca terenul pe care sunt construite blocurile nu e si el cu probleme? ipotecat?

#40
kalinb

kalinb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.08.2009

View Postsandy2009, on 27th October 2009, 15:14, said:

sa va dau o veste
am verificat la cartea funciara si astea nu au depus inca actele pt eliberarea cf-


buna, vreau sa te intreb daca cumva nu te-ai interesat daca terenul pe care sunt construite blocurile nu e si el cu probleme? ipotecat?


In primul rand, ce scrie in articol este adevarat, Actele pentru CF au fost receptionate de catre primaria Baciu, au fost si depuse la ISC dar sunt incomplete si au fost refuzate. Din punctul lor de vedere, constructia este in regula, nu este act care sa ateste contrarul. Mai trebuie finalizate actele. Restul depinde de noi.

In legature cu ipoteca, nu stiu, cred ca un notar sau avocat ar avea acces la aceste info. Daca aveti posibilitatea sunt curios si eu

#41
ri2009

ri2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2009
[quote name='ri2009' date='21st October 2009, 09:06' post='7218760']
sa va dau o veste
am verificat la cartea funciara si astea nu au depus inca actele pt eliberarea cf-
[/terenul pare sa fie in regula
exista totusi o plangere inscrise in extrasul de carte funciara pentru un anume tdaca te duci la sediu cf (langa gara) si platesti 10 ron ti se da cf de pe tener si poti sa-l studiezi o jumate de ora

#42
donaldf1000

donaldf1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 19.12.2006
Am ap. in primul bloc. M-a sunat secretara, Bara Ofelia sa ma intrebe daca nu pot sa le dau 5.000 de euro din restul de 20.000 pe care ii mai am de platit ca sa ma lase sa ma mut in apartament. Am auzit insa ca nu au fost trase utilitatile. e adevarat?

#43
kalinb

kalinb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.08.2009

View Postdonaldf1000, on 17th November 2009, 22:45, said:

Am ap. in primul bloc. M-a sunat secretara, Bara Ofelia sa ma intrebe daca nu pot sa le dau 5.000 de euro din restul de 20.000 pe care ii mai am de platit ca sa ma lase sa ma mut in apartament. Am auzit insa ca nu au fost trase utilitatile. e adevarat?

Este apa si gaz, curent din organizarea de santier. Nu stiu exact pe ce baza sunt trase din moment ce nu au acte. Sunt persoane care s-au mutat deja, fiind constranse de rate/chirii.
Si eu am fost sunat, sincer nu stiu ce sa zic inca e santier. Spre deosebire de asfalt, verdeata, pomi, parcari, cu e mai jos si normal :(.

#44
ioana_05cluj

ioana_05cluj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.07.2009
Noi avem in blocul 3, si pe noi ne-au sunat sa le dam 5.000 euro, ziceau ca sa finiseze. Am fost acolo si s-au purtat foarte urat, nu au vrut sa vorbeasca cu noi, au inchis usa, si am vorbit cu secretara.Ne-a zis ca nu se stie cand va fi extrasul CF, la sfarsitul anului /inceputul anului viitor, apoi a zis ca in primava.Noi le-am dat termen pana in 15.12.2009, daca nu ne dau CF -ul ii dam in judecata.Daca intrati pe www.just.ro si dati cautare pe micle vedeti acolo cata precese sunt

#45
sandy2009

sandy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.07.2009

View Postioana_05cluj, on 18th November 2009, 11:03, said:

Noi avem in blocul 3, si pe noi ne-au sunat sa le dam 5.000 euro, ziceau ca sa finiseze. Am fost acolo si s-au purtat foarte urat, nu au vrut sa vorbeasca cu noi, au inchis usa, si am vorbit cu secretara.Ne-a zis ca nu se stie cand va fi extrasul CF, la sfarsitul anului /inceputul anului viitor, apoi a zis ca in primava.Noi le-am dat termen pana in 15.12.2009, daca nu ne dau CF -ul ii dam in judecata.Daca intrati pe www.just.ro si dati cautare pe micle vedeti acolo cata precese sunt


si noi avem in blocul3 si ne-au sunat sa mergem sa ne faca receptia, chiar am intrebat-o pe Veronica Micle...daca este apa gaz curent...raspunsul spre surprinderea mea a fost ca da..urmeaza sa mergem saptamana viitoare sa vedem ce gasim acolo...noi vrem sa ne interesam pana mergem la gaz daca ei au facut receptia pe lucrare...vom vedea si va tin la curent

#46
donaldf1000

donaldf1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 19.12.2006

View Postsandy2009, on 20th November 2009, 19:58, said:

si noi avem in blocul3 si ne-au sunat sa mergem sa ne faca receptia, chiar am intrebat-o pe Veronica Micle...daca este apa gaz curent...raspunsul spre surprinderea mea a fost ca da..urmeaza sa mergem saptamana viitoare sa vedem ce gasim acolo...noi vrem sa ne interesam pana mergem la gaz daca ei au facut receptia pe lucrare...vom vedea si va tin la curent
am pierdut nr veronicai micle
mi-l dai te rog, eventual pe PM
ms.

#47
donaldf1000

donaldf1000

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 19.12.2006
Am tot sunat-o pe Bara Ofelia, secretara de acolo din Baciu. Am vrut doar sa ma lase sa vad apart. M-a tot purtat cu vorba, ca cheile is nuj unde ca sa-mi zica azi ca a zis "doamna" adik veronica micle ca nu pot sa-l vad. o sa discut si cu veronica, dk imi dat nr ei de tf ca io l-am ratacit, sa vedem ce putem face.
N-ar fi rau sa fim mai activi un pic sa ne impartasim ultimele experiente cu alde Micle...
id-ul meu de mess pe yahoo este donaldf1000. Eu am dat add la citiva dintre voi, sper sa putem discuta mai bine si mai repede.

#48
peacemaker29

peacemaker29

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 24.06.2009

View Postdonaldf1000, on 25th November 2009, 11:15, said:

Am tot sunat-o pe Bara Ofelia, secretara de acolo din Baciu. Am vrut doar sa ma lase sa vad apart. M-a tot purtat cu vorba, ca cheile is nuj unde ca sa-mi zica azi ca a zis "doamna" adik veronica micle ca nu pot sa-l vad. o sa discut si cu veronica, dk imi dat nr ei de tf ca io l-am ratacit, sa vedem ce putem face.
N-ar fi rau sa fim mai activi un pic sa ne impartasim ultimele experiente cu alde Micle...
id-ul meu de mess pe yahoo este donaldf1000. Eu am dat add la citiva dintre voi, sper sa putem discuta mai bine si mai repede.

Eu am fost de 2 ori consecutiv in baciu dar nu am gasit pe nimeni inafara de secretara care nu are nici o treaba si nu stie nimic inafara sa intrebe daca dau 5000 Euro.
Ma intereseaza daca a castigat cineva procesul cu ei? Si eu intentionez sa deschid proces.

#49
stardust_67

stardust_67

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 30.11.2009
salut sunt un nou membru al acestui forum descoperit de curand

am si eu un apartament in blocul 1, antecontract 2007. doresc sa intreb daca a facut cineva de curand un act aditional la antecontract?

ms

#50
anda_anda

anda_anda

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 24.05.2009

View Postpeacemaker29, on 25th November 2009, 21:58, said:

Eu am fost de 2 ori consecutiv in baciu dar nu am gasit pe nimeni inafara de secretara care nu are nici o treaba si nu stie nimic inafara sa intrebe daca dau 5000 Euro.
Ma intereseaza daca a castigat cineva procesul cu ei? Si eu intentionez sa deschid proces.
da,sunt de o nesimtire de nedescris,inafara de bani nu stiu altceva,si eu as vrea sa stiu daca au fost trase utilitatile,oricum de calitatea constructiei ma indoiesc asa ca o sa le deschid si eu proces.

#51
jonnyy881

jonnyy881

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.06.2009
In ceea ce priveste utilitatile doar gazul e o certitudine, apa vine cu ajutorul unui furtun suprateran si al unui hidrofor care nu face fata si care in caz de temperaturi scazute ingheata instant iar curent electric are doar cine a avut norocul sa i se faca contract la Electrica. Pentru apa trebuie sa mai instaleze niste pompe la baza dealului ca sa urce apa pana sus iar pentru curent trebuie sa isi achite datoriile fata de firma care a facut instalatiile si care la randul ei trebuie sa mai depuna o documentatie la Electrica. Si abia dupa aceea ne putem incheia contract si putem avea contor. Iar la gaz se poate face contract doar dupa ce obtinem CFul, pana atunci e tot pe numele lor.

View Postanda_anda, on 1st December 2009, 07:41, said:

da,sunt de o nesimtire de nedescris,inafara de bani nu stiu altceva,si eu as vrea sa stiu daca au fost trase utilitatile,oricum de calitatea constructiei ma indoiesc asa ca o sa le deschid si eu proces.


#52
icsulescuyz

icsulescuyz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.12.2009
Salutare,
Ce s-a discutat la intalnirea de vineri? Merci.

#53
ioana_05cluj

ioana_05cluj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.07.2009

View Posticsulescuyz, on 9th December 2009, 13:29, said:

Salutare,
Ce s-a discutat la intalnirea de vineri? Merci.
ce intalnire?

#54
icsulescuyz

icsulescuyz

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 09.12.2009
Au primit mai multi informari cum ca vineri, 04.12, va fi o sedinta in blocul 4 si eram curios daca s-a tinut loc si ce s-a discutat.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate