Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Ansamblul Excelsior din Baciu

- - - - -
  • Please log in to reply
97 replies to this topic

#19
ri2009

ri2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2009

View Postjonnyy881, on 2nd July 2009, 10:26, said:

Buna,
Eu am apartament in primul bloc si intradevar se lucreaza la el, foarte incet, dar se misca. Au inceput sa predea din ele si eu l-am primit, in sensul ca am primit cheile si s-a facut ceva proces verbal de predare, dar sincer acum astept cu groaza sa vedem si daca se vor face si actele. M-am interesat si la primarie si intradevar s-a dat receptia pentru primele 2 blocuri, dar din cate ati vazut si voi, mai este de lucru acolo pana sa ne putem muta. Si mie mi-au zis ca se lucreaza la acte, CFuri, dar eu nu-i mai cred, atat m-au mintit incant pana nu vad actele, nu imi pun sperante in minciunile lor. Primul bloc e aproape gata, din cate am vazut e finalizat in proportie de 95%, dar daca nu fac caile de acces, drumul si ceva alei prin jurul blocului, cand ploua intri pana la glezna in noroi....   Oricum nu ne ramane decat sa asteptam si sa vedem ce se mai intampla, doar doar s-or termina.
buna,
le-ai achitat si ultima rata cand ai primit cheile,fiindca mie mi-au spus ca imi dau apartamentul doar cand primesc ei CF ,fiindca nu mi-l por preda mai rapid pentru ca in contract la mine scrie ca ultima rata le-o platesc doar cand primesc CF

#20
ioana_05cluj

ioana_05cluj

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 09.07.2009
buna seara , noi avem luat in blocul 3 , ap 25, azi l-am sunat pe D-l Bucezan cel cu care tineam legatura si ne-a zis ca a plecat de acolo, eu mi-am citit din nou contractul si scrie clar ca pierdem banii daca nu platim diferenta la predare. O sa mai povestim cu un avocat. Noua ne-au zis in parilie ca va fi gata in august- septembrie, trebuiau sa ne cheme sa ne alegem parchetulsi gresia, dar pana nu acum nimic.

#21
sandy2009

sandy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.07.2009

View Postioana_05cluj, on 9th July 2009, 16:20, said:

buna seara , noi avem luat in blocul 3 , ap 25, azi l-am sunat pe D-l Bucezan cel cu care tineam legatura si ne-a zis ca a plecat de acolo, eu mi-am citit din nou contractul si scrie clar ca pierdem banii daca nu platim diferenta la predare. O sa mai povestim cu un avocat. Noua ne-au zis in parilie ca va fi gata in august- septembrie, trebuiau sa ne cheme sa ne alegem parchetulsi gresia, dar pana nu acum nimic.

Ar fi bine  sa mergeti pe la blocuri, in primul bloc la parter sunt toate finisajele, gresie ,faianta obiecte sanitare.....nu prea aveti ce vedea nu aveti ce alege, sunt dar un singur model din fiecare si ce e cel mai groaznic e faptul ca gresia care o pun pe holul blocului e aceasi care o sa o puna si in casa....eu va recomand sa mergeti sa sa vedeti, ca altfel oricum nu o sa-i gasiti pe baietii astia care se ocupa de bloc...noi ii cautam de cateva luni, dar nu avem cu cine sa discutam deoarece nu ne raspunde nimeni la telefoane...deci si noi am luat un apartament finisat...avem usa la intrarea in apartament dar pe noi nu ne-a intrebat nimeni nimic......

#22
ri2009

ri2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2009
pentru jonnyy881
Inca nu ai primit CF-ul?
m-am interesat si eliberarea lui nu dureaza mai mult de 21 de zile lucratoare

#23
jonnyy881

jonnyy881

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.06.2009

View Postri2009, on 15th July 2009, 10:42, said:

pentru jonnyy881
Inca nu ai primit CF-ul?
m-am interesat si eliberarea lui nu dureaza mai mult de 21 de zile lucratoare



Nu am primit CFul. Dar este cineva care l-a primit????? Stiu ca dureaza cam o luna, dar nu avem nici o certitudine ca s-au depus actele asa cum zic ei....

#24
cipriansorin

cipriansorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2009
Salut, noi avem un apartament cu o camera in blocul 3. Recent am primit o instiinatare care suna:
CATRE:
  Biroul Executorului Judecatoresc Bolos Mircea
Cluj- Napoca, Calea Dorobantilor nr3, etaj 1, jud Cluj
  

  D-lui Executor


Micle Daniel Ionel, cu domiciliul in Cluj- Napoca, str. Tatra, nr16, ap2, jud Cluj

NOTIFICARE

Numitului
........., cu domiciliul........

Cluj- Napoca
data                                                   MICLE DANIEL IONEL
                                                            semnatura distinsului



    pagina a 2-a
Destinatar:    
Expeditor:


                             NOTIFICARE
  Prin prezenta va ducem la cunostinta faptul ca imobilul ce face obiectul antecontractului de vanzare/cumparare semnat intre noi este finalizat. Prin urmare va invitam intermen de zece zile de la primirea prezentei sa va prezentati la locul situarii imobilului in vederea predarii cheii si semnarii procesului- verbal de predare- priire. De asemenea sa achitati restul de pret in cuantum de...osuma peste zece mii euro).
   In cazul in care nu veti da curs solicitarii noastre in termenuil sus mentionat, vom considera predarea efectuata.

Cluj- Napoca                                                                                           cu stima,

                                                                                                          MICLE DANIEL IONEL
                                                                                                       semnatura stimabilului


Ei , acuma intru eu:
  Apartamentul nostru se afla in aceeasi faza in care era cu 2 luni si jumatate in urma + o mare imbunatatire- o usa de la intrare, care se pare cav aloreaza peste 10 mii de euro. Casa scarii nu are balustrada. La parter este o tanti catea care tocmai a fatat , deci semn bun. Gunoaiele sunt pana la genunchi, podeaua are santuri in care cablurile si tevile se intind spre toate directiile. Peretele de langa usa intrarii este inca in caramida, netencuit. Nu pot sa cred ca isi inchipuie ca pot vinde un singur apartament pe tot blocul. Restul se pare ca vor fi terminate din suma pe care urmeaza sa o depunem noi. Nu inteleg cum au tupeul sa pretinda restul de bani cand singurul lucru care trece prin tevaraiele alea e vantul.
  Vreau sa stiu daca sunt alte persoane in celelalte blocuri la care li se pretinde sa plateasca si ultima rata in situatia in care blocul in intregime arata  deplorabil. Cum sunteti voi cei din blocul 1? Cum arata apartamentele in interior? Ati vazut ca nu aveti curent, gaz, apa? Cei care ati scris ca asteptati CF-ul, ati dat ultima transa de bani? Imi vine greu sa cred ca ati facut asa ceva cand apartamentul si blocurile astea sunt de nelocuit. Chiar ati platit?

O sa va trimit si poze curand.
data

#25
sandy2009

sandy2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.07.2009
sincer, eu sper ca nimeni nu a fost atat de nebun sa semneze procesul verbal de primire predare, indiferent de faptul ca v-ati luat apartamentul finisat sau semifinisat ideea e ca nu este apa, gaz, curent....plus altele care nu sunt...va dati seama ca daca semnati interesul lor sa le mai faca curand este egal cu zero plus ca in momentul in care semnati trebuie sa platiti urmatoarea rata si sa nu va mai spun ca penalizarile se opresc la ziua semnarii adica chiar daca noi nu avem un apartament in care sa ne putem muta decat peste cateva luni cand este apa si tot...atata timp cat semanti se considera finalizat...sa va cititi contractul acolo scrie apa gaz curent, centarla legata la calorifere..atata timp cat nu sunt..nu semnati nimic.
sau o sunati pe domisoara veronica micle stabiliti o intalnire cu ea si mergeti la bloc, daca e facut tot ce scrie in contract semnati daca nu sa faceti o hartie intre voi ca v-ati intalnit la data de...iar apartamentul care face obiectul contractului nu este finalizat conform contractului



View Postcipriansorin, on 26th July 2009, 15:22, said:

Salut, noi avem un apartament cu o camera in blocul 3. Recent am primit o instiinatare care suna:
CATRE:
  Biroul Executorului Judecatoresc Bolos Mircea
Cluj- Napoca, Calea Dorobantilor nr3, etaj 1, jud Cluj
  

  D-lui Executor


Micle Daniel Ionel, cu domiciliul in Cluj- Napoca, str. Tatra, nr16, ap2, jud Cluj

NOTIFICARE

Numitului
........., cu domiciliul........

Cluj- Napoca
data                                                   MICLE DANIEL IONEL
                                                            semnatura distinsului



    pagina a 2-a
Destinatar:    
Expeditor:


                             NOTIFICARE
  Prin prezenta va ducem la cunostinta faptul ca imobilul ce face obiectul antecontractului de vanzare/cumparare semnat intre noi este finalizat. Prin urmare va invitam intermen de zece zile de la primirea prezentei sa va prezentati la locul situarii imobilului in vederea predarii cheii si semnarii procesului- verbal de predare- priire. De asemenea sa achitati restul de pret in cuantum de...osuma peste zece mii euro).
   In cazul in care nu veti da curs solicitarii noastre in termenuil sus mentionat, vom considera predarea efectuata.

Cluj- Napoca                                                                                           cu stima,

                                                                                                          MICLE DANIEL IONEL
                                                                                                       semnatura stimabilului


Ei , acuma intru eu:
  Apartamentul nostru se afla in aceeasi faza in care era cu 2 luni si jumatate in urma + o mare imbunatatire- o usa de la intrare, care se pare cav aloreaza peste 10 mii de euro. Casa scarii nu are balustrada. La parter este o tanti catea care tocmai a fatat , deci semn bun. Gunoaiele sunt pana la genunchi, podeaua are santuri in care cablurile si tevile se intind spre toate directiile. Peretele de langa usa intrarii este inca in caramida, netencuit. Nu pot sa cred ca isi inchipuie ca pot vinde un singur apartament pe tot blocul. Restul se pare ca vor fi terminate din suma pe care urmeaza sa o depunem noi. Nu inteleg cum au tupeul sa pretinda restul de bani cand singurul lucru care trece prin tevaraiele alea e vantul.
  Vreau sa stiu daca sunt alte persoane in celelalte blocuri la care li se pretinde sa plateasca si ultima rata in situatia in care blocul in intregime arata  deplorabil. Cum sunteti voi cei din blocul 1? Cum arata apartamentele in interior? Ati vazut ca nu aveti curent, gaz, apa? Cei care ati scris ca asteptati CF-ul, ati dat ultima transa de bani? Imi vine greu sa cred ca ati facut asa ceva cand apartamentul si blocurile astea sunt de nelocuit. Chiar ati platit?

O sa va trimit si poze curand.
data


#26
cipriansorin

cipriansorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2009
Salut,
am trecut pe la primarie. Primarul spune ca a facut receptia pentru primele 4 blocuri. Deci baietii au unda verde sa le dea in primire.  Primarul mai spuneca pe el nu il intereseaza clauzele personale ( apartament finisat, semifinisat etc), din punctul de vedere al primariei totul este in regula.In precontract scrie ca apartamentele trebuie sa aiba racordurile facute, asa ca nici nu ne gandim sa semnam fara a vedea acest lucru. MAi ramane problema penalizarilor, care ar trebui deduse din ultima rata. Se pare ca ei vor ca sa plateasca inapoi penalizari la ridicarea CF-ului. Adica noi platim ultima rata integral, iar cand primim CF-ul ei ne dau penalizarile. Nu are sens decat pentru ei.
  Legat de CF. Ei spun ca solicita un CF colectiv, care dureaza pana la 60 de zile. Urmeaza apoi un CF personal care mai dureaza spun ei cam 30 de zile. Primaria spune 21.
Drumul, spune primarul,  va fi facut cu ajutorul tuturor investitorilor din zona si nu doar de catre Dan si Sergiu. Asa ca , orice idee cum ca ei au in spate exclusiv constructia drumului  nu e adevarata. De asemenea, primaria nu spune ca a interzis lucrarile din cauza drumului. De altfel, vecinii de mai jos au si terminat in mare parte ceea ce au inceput dupa Dan si Sergiu.
  Eu cred ca au de gand sa termine lucrarile, dar spera sa obtina de la noi aceleasi sume si sa fie tratati ca si cum nu ar fi intarziat de loc cu finalizarea. Daca vor renegocia contractele le va fi mai usor si lor. Nu se pare ca vor sa le fie usor.

#27
kalinb

kalinb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.08.2009
Am vazut ca tu ai primit si citatie ai fost sa te intalnesti cu ei? mai bine zis ai dat de ei, is cam scumpi la vedere.
Tine-ne la curent.


View Postcipriansorin, on 5th August 2009, 09:08, said:

Salut,
am trecut pe la primarie. Primarul spune ca a facut receptia pentru primele 4 blocuri. Deci baietii au unda verde sa le dea in primire.  Primarul mai spuneca pe el nu il intereseaza clauzele personale ( apartament finisat, semifinisat etc), din punctul de vedere al primariei totul este in regula.In precontract scrie ca apartamentele trebuie sa aiba racordurile facute, asa ca nici nu ne gandim sa semnam fara a vedea acest lucru. MAi ramane problema penalizarilor, care ar trebui deduse din ultima rata. Se pare ca ei vor ca sa plateasca inapoi penalizari la ridicarea CF-ului. Adica noi platim ultima rata integral, iar cand primim CF-ul ei ne dau penalizarile. Nu are sens decat pentru ei.
  Legat de CF. Ei spun ca solicita un CF colectiv, care dureaza pana la 60 de zile. Urmeaza apoi un CF personal care mai dureaza spun ei cam 30 de zile. Primaria spune 21.
Drumul, spune primarul,  va fi facut cu ajutorul tuturor investitorilor din zona si nu doar de catre Dan si Sergiu. Asa ca , orice idee cum ca ei au in spate exclusiv constructia drumului  nu e adevarata. De asemenea, primaria nu spune ca a interzis lucrarile din cauza drumului. De altfel, vecinii de mai jos au si terminat in mare parte ceea ce au inceput dupa Dan si Sergiu.
  Eu cred ca au de gand sa termine lucrarile, dar spera sa obtina de la noi aceleasi sume si sa fie tratati ca si cum nu ar fi intarziat de loc cu finalizarea. Daca vor renegocia contractele le va fi mai usor si lor. Nu se pare ca vor sa le fie usor.


#28
kalinb

kalinb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 05.08.2009

View Postsandy2009, on 27th July 2009, 17:04, said:

sincer, eu sper ca nimeni nu a fost atat de nebun sa semneze procesul verbal de primire predare, ......


Legat de procesul verbal,
Eu am fost invitat acum 2-3 luni, cand mai era si Bucezan, sa semnez un proces verbal predare primire, care initial mi s-a prezentat ca fiind un proces verbal intermediar cu stadiul lucrarilor. Interesand ca avea 3 pagini, mi s-a aratat doar a 3-a pagina, pe care am  trecut defectele si ce ar mai trebui facut. Ei se obligau ca in termen de 30 zile sa le reglementeze doar ca eu sa semnez.
Bineinteles..... primele 2 pagini erau clar facute sub forma de proces verbal de predare primire la finalozarea lucrarilor, pe langa asta ma angajam sa prelungesc contractul cu ...... zile (nespecificat, urma sa se completeze dupe ce semnam, ma gandesc).
Am fost foarte grabit sa semnez, fara a ma uita pe celalalte foi, pentru a nu-mi da seama ce este de fapt.

Mai sunt si altii care au facut un asemenea proces verbal?

Din cate vad si notificarea lui sorin este facuta cam in acelasi scop, sa faca un proces verbal de predare, chiar daca nu e gata

#29
cipriansorin

cipriansorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2009
V-am promis niste poze. La finalul mesajului veti gasi link-ul pt download. Sunt arhivate  in zip si aveti nevoie de winzip sau puteti sa le deschideti cu 7zip (program gratuit).
     noutati: drumul este in lucru. S-a asezat un strat gros de bolovani care incepe (sau se termina) cu primul ansamblu de apartamente de pe partea stanga. LA blocul 1 casa scarilor arata ca acum 2 luni. Ultimele etaje au gresie pe scari, peretii sunt tencuiti . LA parter si etajul 1 si 2 lucrarile la casa scarilor s-au sistat. Nu se vede nici un progres la blocurile 1 si 2. Se pare ca s-au  predat apt si nu mai au nici un interes acolo. Daca vedeti pe cineva muncind este o sansa de 99 la suta sa fie unul dintre noii proprietari care isi finiseaza apt. La blocul 3 exista ceva forfota. Casa scarilor arata sub orice critica. Nici urma de faianta; peretii interiori de pe casa scarilor sunt inca multi netencuiti. Veti vedea in poze cum atarna cablurile si rad caramizile la noi. Asa cum rad si domnii care "construiesc".  Lucru demn de notat- cateaua care fatase la subsolul blocului 2 a fost evacuata, nu a putut face proba CF-ului cred.
  link poze     http://www.filedropper.com/apt_1
pt cei care au nevoie de 7zip  link-ul programului       http://sourceforge.n...65.exe/download



Am uitat sa va spun ceva important. Am discutat cu unul dintre proprietarii din blocul 1. Se pare ca sapt aceasta au avut loc 2 sedinte??!!!!?!?!?!?! Se prea poate ca sa fi fost ivitati doar cei care au platit deja ultima rata. In orice caz eu habar nu am avut de asa ceva. Ultima sedinta ar fi iesit cu scandal. Nu am fost invitat, nu stiu daca este asa. Am cunoscut pe respectiva persoana trecand pe acolo pe la blocul1. Ceea ce ma intriga este faptul ca lucrurile se fac "pe la dos". Sedintele vreau sa spun, ca faptul ca noi suntem facuti in felul asta de catre ei este vizibil.

#30
cipriansorin

cipriansorin

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 26.07.2009
salut, link-ul de download e http://www.filedropper.com/apt_1. Dupa apt trebuie sa puneti underline (liniuta jos ) si apoi 1. Deci e ....com/apt+liniuta jos+1. Pe site este subliniat lin-ul si se ppoate sa nu apara din cauza asta. Scuze

#31
Panjaby23

Panjaby23

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 19.08.2009
Eu am fost la o sedinta. Am primit un mail prin care am fost anuntat de sedinta. Dar acolo era un inginer constructor care zicea ca face in 2 luni 3 blocuri. In 2 saptamani toarna un plafon. Un bloc are demisol, parter, 3 etaje + mansarda deci 6 plafoane de turnat la un bloc x3 blocuri =18 x 2 saptamani = 36 de saptamani (9 luni) care prin absurd este egal cu 2 luni. Si asta daca se lucreaza zilnic...

#32
amiggous

amiggous

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 29.06.2007
Problema este ca au spus la sedinta respectiva ca se apuca de turnat placa cel tarziu in 15 august (data la care ar fi trebuit sa fie asfaltat drumul dupa spusele de la sedinta)...am fost ieri (20 august 2009) si din pacate nu am vazut nimic asfaltat...doar turnat niste pietris pe drum si nivelat...iar in rest "se lucra" la primele 4 blocuri...nici vorba de blocurile 5-8. Dupa ce am fost ieri acolo sunt sigur ca nu au cum sa ridice nici macar unul din blocurile 5-8 pana in iarna.

P.S. Am si eu o intrebare...a fost cineva la sediul din zorilor de care ziceau ca va fi deschis din 5 august ? exista intr-adevar acel sediu ?

View PostPanjaby23, on 19th August 2009, 10:17, said:

Eu am fost la o sedinta. Am primit un mail prin care am fost anuntat de sedinta. Dar acolo era un inginer constructor care zicea ca face in 2 luni 3 blocuri. In 2 saptamani toarna un plafon. Un bloc are demisol, parter, 3 etaje + mansarda deci 6 plafoane de turnat la un bloc x3 blocuri =18 x 2 saptamani = 36 de saptamani (9 luni) care prin absurd este egal cu 2 luni. Si asta daca se lucreaza zilnic...


#33
jonnyy881

jonnyy881

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 08.06.2009

View Postamiggous, on 20th August 2009, 08:51, said:

Problema este ca au spus la sedinta respectiva ca se apuca de turnat placa cel tarziu in 15 august (data la care ar fi trebuit sa fie asfaltat drumul dupa spusele de la sedinta)...am fost ieri (20 august 2009) si din pacate nu am vazut nimic asfaltat...doar turnat niste pietris pe drum si nivelat...iar in rest "se lucra" la primele 4 blocuri...nici vorba de blocurile 5-8. Dupa ce am fost ieri acolo sunt sigur ca nu au cum sa ridice nici macar unul din blocurile 5-8 pana in iarna.

P.S. Am si eu o intrebare...a fost cineva la sediul din zorilor de care ziceau ca va fi deschis din 5 august ? exista intr-adevar acel sediu ?


Mie mi-au spus ca si-ar fi mutat sediul pe santier, in baci, in ceva apartament amenajat pentru ei. Dar am fost de doua ori acolo in ultima saptamana si nu i-am gasit.
Stie cineva pana la urma unde e biroul lor, in zorilor sau in baci?????

#34
ri2009

ri2009

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 28.06.2009

View Postjonnyy881, on 6th September 2009, 16:49, said:

Mie mi-au spus ca si-ar fi mutat sediul pe santier, in baci, in ceva apartament amenajat pentru ei. Dar am fost de doua ori acolo in ultima saptamana si nu i-am gasit.
Stie cineva pana la urma unde e biroul lor, in zorilor sau in baci?????
am fost eu acuma vreo 2-3 saptamani
sediul este in blocul nr 4 din baciu, la etajul ''parter inalt'' ultimul apartament pe dreapta

View Postri2009, on 7th September 2009, 15:03, said:

am fost eu acuma vreo 2-3 saptamani
sediul este in blocul nr 4 din baciu, la etajul ''parter inalt'' ultimul apartament pe dreapta
mai stie careva care este situatia cu cartea funciara comuna si individuala?

#35
danavocat

danavocat

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 11.09.2009
Buna ziua tuturor!
Pentru orice problema legata de partea juridica in ceea ce priveste subiectul dezbatut in acest grup, va stau la dispozitie.
Primesc mesaje prin intermediul serviciului de mesagerie din cadrul acestui forum.
Numai bine tuturor !  ;)

#36
berila_mz

berila_mz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 440
  • Înscris: 08.07.2009
Sunt "proprietari" care s-au mutat in disperarea lor, desi drumul inca nu e facut, casa scarii nu e deloc finisata sau iluminata, pompele de apa de la baza dealului nu sunt montate si curentul e tras de la demisol prin cablu-prelungitor; iar CF nici vorba sa fie gata, eu zi ca pana anul viitor, la ce raspunsuri da Veronica Micle la aceasta intrebare care e cat se poate de importanta. Eliberarea CF-urilor fiind esentiala pentru tot ceea ce inseamna contracte cu Electrica, E-On si Apa Canal.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate