Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 

Cinemateci

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
sweps

sweps

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 24.05.2006
Spuneti-mi va rog daca Cinemateca Eforie mai este functionala , pt ca ultimul program pe care il gasesc este cel din februarie dar de anul trecut. Iar la Union am vazut ca sunt aceleasi filme ca si la cinema . Multumesc

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
incearca si tu un telefon: 021 313 04 83

#3
dacoroman2310

dacoroman2310

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,745
  • Înscris: 28.05.2008
Este.De ce nu dai o fuga pan'acolo daca esti din Bucuresti?Au si programul afisat afara, pe toata luna.

De curand a fost si The Godfather I si II.

Edited by dacoroman2310, 21 February 2009 - 11:40.


#4
Dihor

Dihor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 111
  • Înscris: 22.08.2007
The Godfather a fost probabil la Eforie .

Edited by Dihor, 01 March 2009 - 11:12.


#5
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Pe vremea mea, adica acum vre-o 20 de ani, in Bucuresti, la Casa Studentilor (Grigore Preoteasa)din spatele Operei,luni, vineri dupa amiaza si duminica la pranz se dadeau FILME. De cinemateca.
Ideea era de cicluri de actori, Greta Garbo, Paul Newman, sau de regizori Alfred Hit..etc..
Tot acolo era un metodist- parca asta era numele oficial al functiei - Dumitrescu- imi cer scuze daca l-am botezat-.
Omul era pasionat de filme, vazuse majoritataea celor bune si importante si ii placea sa le comenteze.
Nebunii- ca mine- veneu cu minim o ora inainte de proiectie sa il auzim.
Evident ca o mai lua si pe aratura, dar daca asistai la mai multe "conferinte" incepeai sa vezi, interpretezi si sa intelegi altfel scenele, sa faci corelatii si conexiuni. In plus mai recomanda si unele carti din domeniu pe care daca le gaseai..
Eu personal am puterea sa recunosc ca dnul Dumitrescu a fost cel care m-a ajutat sa am bruma asta de cultura cinematografica pe care o posed. Si pt asta ii sunt extrem de recunoscator.
Nu stiu daca daca la GP se mai dau filme si daca dnul Dumitrescu mai lucreaza acolo si mai face ce facea.
Dar daca cineva dintre forumisti are drum si timp sa mai treaca pe acolo si sa sa intereseze apoi sa puna raspunsul pe forum, eu unul ii voi multumi.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate