Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Destinatii considerate periculoase !

- - - - -
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#37
infobg

infobg

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 24.07.2010
interesant este faptul ca desi poate clasamentul ala de pe wikipedia nu e perfect,
este clar un lucru:

turistii care au fost injunghiati si ucisi, aia 1.03 la 1000 de locuitori,
nu vor ajunge nicicand sa posteze pe acest forum, pentru ca vor zacea in mormant...

asa ca aici toti vor sari in gol cu capul inainte, si asta e, trist dar
multi oameni vor sa fie in situatia de viata si moarte ca sa realizeze ce valoroasa este viata...
si ca odata injunghiat mai ai poate 1-2 minute pana nu mai este nimic de facut...

si da, am fost in Lithuania si in Estonia si am stat o perioada de 6 luni, si se
intampla foarte frecvent asta ca oameni sa vina sa iti ceara o tigara,
si daca nu vorbesti ruseste, baga cutitul in tine

dar voi ati stat cate 1-5 zile, normal ca statistic si probabilistic vorbind nu ati vazut cazuri...

Edited by infobg, 01 August 2010 - 13:44.


#38
axxxaaa

axxxaaa

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 31
  • Înscris: 08.01.2004
N-am fost nici in Kosovo nici in Irak asa ca nu pot sa fac clasamente. Am fost insa in Paraguay in Ciudad del Este,care este o ciudatenie. Seamana cu centrul comercial Europa la inceputuri. Toata lumea cara baloturi in carca, pe carucioare sau camioane. Este marfa de contrabanda pregatita sa plece in Brazilia si Argentina.
Ghidul nostru ,un brazilian n-a vrut sa opreasca masina nici macar ca sa facem poze. Am insistat si a oprit in "centru" unde a fost preluat de niste indivizi dubiosi ,dispusi sa-i pazeasca masina. In inconstienta noastra am plecat prin oras neinsotiti. Ca sa va faceti o parere ,singurele vederi pe care le-am gasit erau galbene si  vechi de zeci de ani.  La un moment dat un copil ne-a intrebat daca vrem coca. Ma gandeam la Coca Cola dar cum nu-mi era sete am refuzat politicos, insa tipul a insistat si ne-a aratat un plic de cocaina. A fost ultima amintire din acel oras.  Am uitat sa va spun ca la intrare, vamesii, au intors capetele facandu-se ca nu ne vad si nu ne-au pus cuvenita stampila in pasaport. Drept urmare, la iesirea din Paraguay eram siguri ca vom avea probleme. Din fericire,  vamesii paraguayeni erau inexistenti.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate