Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Boxe spate Cielo

  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Vorbaretzu

Vorbaretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 22.09.2007
Am o masina, un Daewoo Cielo mai precis.
Boxele pe spate mi s-au ars.Erau cele originale.
Acum a venit vremea sa cumpar si eu ceva mai bun.
Bugetul este foarte limitat, undeva la 170RON.Chiar nu-mi permit sa dau mai mult pe 2 boxe.
Dimensiunea la Cielo pentru boxele spate e de 16.5cm.Nu vreau boxe ovale.Vreau sa pastrez acelasi capac la boxe, original si, din comoditate, nu vreau sa fac vreo modificare.
Acum intrebarea: ce boxe as putea gasi in acesti bani (repet, 170RON) care sa fie renumite pentru bass.Bine, in limita banilor.Stiu ca nu se poate vorbi de prea mult bass la niste difuzoare de marimea asta, dar vreau un sunet cald, de claritate se ocupa boxele din bord(2 pocnitori Pioneer de 10cm) si imi ajunge cu claritatea.
Am ascultat MTX,Coustic(desi par identice, MTX-urile mi s-au parut o idee mai bune), Alpine, Sony(cele mai proaste din cele ascultate de mine) si Hertz(bine, de astea m-am indragostit, dar costau 280RON).Daca stiti voi altceva, astept pareri si impresii de la cei care detin diferite exemplare.
Multumesc anticipat.
Numai bine! ^_^

#2
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
http://www.be-loud.r...le/Classic_126/ , astea le-as lua daca as fi strimtorat cu banii .
numai bine

#3
Vorbaretzu

Vorbaretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 22.09.2007
Ce imi arati acolo - sunt absolut perfecte.
Dar... costa cam mult.Plus taxa de livrare.Sare chiar de 200RON.O sa vad cum fac, poate mai pun ceva bani, chiar mi-a scapat oferta asta.Am vazut ca au 50w, perfect, pentru ca Playerul scoate 4x50w, bine..asa scrie pe el :lol: .Estimez undeva la 4x25w :rolleyes: .
Multumesc pentru interventie ^_^

#4
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
nu faci nimic daca iei boxe rotunde
incearca ovale, taie tabla intre cele doua locasuri din fabrica pentru doua boxe 6*9"
asa am eu la cielo si da rezultate foarte bune
daca ramai pe 16.5 nu faci nimic

iti pun si poze maine daca vrei sa vezi exact lucrarea

#5
Vorbaretzu

Vorbaretzu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 235
  • Înscris: 22.09.2007
Atunci trebuie sa ma pun pe treaba.Nu prea vroiam eu sa tai p-acolo, dar toata lumea zice sa pun ovale.
Nu trebuie sa se auda tare, trebuie sa se auda frumos.Un sunet cald, linistitor.Cred ca intelegeti voi ce vreau sa spun.
Astept poze :)

#6
Cutzu

Cutzu

    SefuLaUrati

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,103
  • Înscris: 06.07.2006
eu am pe ea o pereche de vdo siemens ovale luate din metro la 1,7 mil
nu stiu cati wati are dar se aude basul de care zici tu
am avut boxe sony de 6 milioane rotunde 16.5 puse in gaurile din fabrica si nu scoteau nici un fel bass

#7
Lup

Lup

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 923
  • Înscris: 11.05.2004
Probabil te gandesti ca difuzorul oval ocupa o suprafata mai mare si impinge mai mult aer. Este adevarat dar nu asta e motivul pentru care dau bass mai puternic. Un difuzor nu va canta jos, indiferent de cati bani ai dat pe el, daca nu are o incinta adecvata. Cum difuzoarele ovale sunt special concepute sa lucreze free-air, normal ca vor da un bass mai pronuntat.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate