Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Knoppix 6.0

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
nighthawk101

nighthawk101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 26.04.2008
Am testat ieri ultima versiune de LIVE CD,Knoppix 6.0 ,si pot spune ca sunt foarte multumit. Din toate distro -urile testate de mine,Knoppix 6.0 se misca cel mai repede,la orice aplicatie,inclusiv restart sau shut down.Asta,probabil din cauza interfetei folosite,LXDE. Stiti cumva daca pot sa modific,sa am KDE 3.5 xx ? Am cautat pe internet,dar n-am gasit nimic. Multumesc.

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004
Deocamdata este scoasa din CD. Doar sa refaci tu CD-ul cu totul si nu stiu daca te descurci...

#3
GabytzuX08

GabytzuX08

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,779
  • Înscris: 26.02.2008
Slax 6.0.7 Live CD are KDE 3.5, dar nu ai specificat ce variante distro ai mai testat.
Daca nu ma insel si NimbleX are KDE 3.5.

#4
nighthawk101

nighthawk101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 26.04.2008

View Posteiffel, on Feb 16 2009, 14:41, said:

Deocamdata este scoasa din CD. Doar sa refaci tu CD-ul cu totul si nu stiu daca te descurci...
Nu stiu,dar as vrea sa incerc. Se poate? Am mai testat OpenSuSE 11.0 ,11.1,Mandriva ,Sabayon 4. Knoppix mi s-a parut pe departe cel mai rapid,la absolut orice aplicatie. Poti sa-mi dai vreun link cum sa refac CD-ul,sa aiba inclus si KDE 3.5 x ?

#5
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,568
  • Înscris: 15.06.2004

Quote

Knoppix mi s-a parut pe departe cel mai rapid,la absolut orice aplicatie. Poti sa-mi dai vreun link cum sa refac CD-ul,sa aiba inclus si KDE 3.5 x ?
Motivul e doar interfata LXDE, altfel n-ai mai sesiza prea multe diferenta de viteza.
Link o sa caut sa vad daca a aparut ceva. Era candva un ghid dar ptr versiunile vechi - acum e schimbat radical, iar versiunea 5 stiu ca nu se putea face nimic. Oricum trebuie sa stii linux la nivel de "guru" ca sa poti sa-l modifici.

#6
Nick_White

Nick_White

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 829
  • Înscris: 16.10.2004
PCLinuxOS ai incercat?

#7
nighthawk101

nighthawk101

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 340
  • Înscris: 26.04.2008

View PostNick_White, on Feb 17 2009, 22:45, said:

PCLinuxOS ai incercat?
L-am incercat anul trecut,prin vara,dar imi amintesc ca mi-a dat o eroare ( ceva legat de hardware - compatibilitate) Daca bine-mi amintesc,era PCLinux OS 2007.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate