Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 

2012 (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#109
IRON_Girl

IRON_Girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 19.09.2009

 Stabo, on 2nd January 2010, 13:38, said:

Mi-a placut, atat cat putea sa placa intr-o zi plicticoasa. :)
Sau intr-o zi ploioasa si friguroasa, in my case... mai bine in cinema cu 2012 decat afara cu frigul !  :lol:

#110
driftking91

driftking91

    Freak on a leash

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,727
  • Înscris: 28.12.2008
sincer efectele speciale=10 povestea filmului=3
ar fi trebuit sa te faca sa crezi ca,chiar vom muri atunci da ei o dau in SF-uri

#111
Zsoft

Zsoft

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 05.01.2010
poveste 5 din 10
efecte 9 din 10
acting 7 din 10
pe total film bun , dar se putea si mai bine.

#112
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
un film prost si prea lung. trebuiau taiate toate dialogurile si scenele in care nu exista efecte speciale cu lumea distrusa. ar fi fost genial daca ar fi avut 15 minute

#113
thunder91

thunder91

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 03.11.2007
Un film prost, foarte prost. In afara de efecte, filmul nu a avut nimic. M-a omorat replica de final: "Tata, nu mai folosesc scutece noaptea."....POFTIM!?!?!?!?! :surprise:  Pai asa se termina un film in care rasa umana aproape a fost stearsa de pe fata planetei. Ii dau un 4, treaca de la mine.

#114
fussyd3vil

fussyd3vil

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 949
  • Înscris: 21.10.2008
O gluma de film.. m-am fatait 2 ore jumate in scaunul ala. Partea buna e ca am avut cu cine sa rad de film, asa ca nu a fost asa rau. Entertainment tata.  :lol:

#115
Gh3r0m

Gh3r0m

    Le Potato Master

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,981
  • Înscris: 14.04.2008
efectele filmului au fost foarte bune,poveste destul de seaca dar "buna" intr-un fel ... mie personal mi-a placut filmu ..

#116
Reynolds

Reynolds

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,998
  • Înscris: 01.03.2006

 thunder91, on 8th January 2010, 19:06, said:

...M-a omorat replica de final: "Tata, nu mai folosesc scutece noaptea."....POFTIM!?!?!?!?!...


Mda, fetita aia a mai avut replici din astea "bomba" in film daca nu ma insel. De fapt au mai fost replici din astea SUPERFICIALE si ma intreb ce parere au frate regizorii aia cand se uita la ele. Nu simt, nu vad, nu aud si ei ca sunt bagate .......-spatiu pentru injuraturi-..... :D Fac filmele astea fara nicio logica bazandu-se numai pe efecte. Ieftin, foarte ieftin.

#117
Nightm4re

Nightm4re

    Dealux

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,285
  • Înscris: 23.09.2009

 Mosotti, on 8th January 2010, 15:33, said:

un film prost si prea lung. trebuiau taiate toate dialogurile si scenele in care nu exista efecte speciale cu lumea distrusa. ar fi fost genial daca ar fi avut 15 minute
:lol: De acord! Ma uitam la film si aproape am adormit. Efectele speciale sunt bune dar nimic special ca tehnologia asta exista de ceva timp. Poveste de rahat cica inspirata din biblie (partial...vezi potop). Ma asteptam la un sfarsit(al lumii) mai interesant.

Edited by Nightm4re, 13 January 2010 - 18:40.


#118
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
Face reclama la Vaiio, Bentley - bucata cu masinile din avion poate fi facuta foarte frumos un spot publicitar, fara sa mai toarne alte scene. Cred ca majoritatea au uitat de 2012 ocupati cu Avatar si excursia mirifica pe Pandora - acolo ai ce vedea, nu continente care se crapa.
A, (P) Doomsday (sfarsitul lumii), cel mai eficace impotriva enurezisului... :D (P)

#119
a-darko

a-darko

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 772
  • Înscris: 20.11.2008
Tras de par rau de tooot si cliseu, dar nu prost. Cam atat am de zis. I-as da un 6-7.

#120
carmen27

carmen27

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 23.08.2007
l-am vazut..ca film, zici ca e un film tare ok dar, sa te gandesti ca ceva asemanator ni se poate intampla si noua..te cam ia cu fiori...doar ca, stati linistiti ca,daca va fi sa fie, noi `scapam` repede, ca nu avem avioane la dispozitie, sa fugim mancand pamantul ca si actorul principal...nici 7 vieti...

#121
IRON_Girl

IRON_Girl

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 19.09.2009

 malmoth, on 14th January 2010, 16:51, said:

Face reclama la Vaiio, Bentley
Pai logic... ;) Sony Pictures este distributorul filmului, asa ca e normal ca in film sa utilizeze Sony Vaio si nu HP, Apple sau mai stiu eu ce marca...

Acuma Bentley nu stiu daca au platit sau au si ei ceva conexiuni cu Sony...

Edited by IRON_Girl, 22 January 2010 - 23:17.


#122
Katta92

Katta92

    Sibiu

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,771
  • Înscris: 08.09.2008
Slabut film  :mellow: ,nu e ceea ce ma asteptam.

7/10

Edited by Katta92, 29 January 2010 - 00:36.


#123
jok3r4u

jok3r4u

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 21.07.2008
eu am fost la 2012 cand a aparut si am plecat foarte multumit de la cinema.
2012 si avatar au fost cele mai bune filme ale anului trecut.
nota 10.

#124
Felee

Felee

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 15.12.2007
Chiar ca parodie de film...=)))))) a reusit sa salveze catelul si i-a aratat lu ala si semnul pacii:)))))))))))
efecte speciale super

#125
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,846
  • Înscris: 11.10.2006
Fi'i-ar javra, manca-i-ar coada cu tot cu par, ca stai in tensiune. Statea lumea in loc daca nu salva cainele? Toate alea clantaneau pe acolo si aia statea dupa animal, mai bine o strivea trapa aia. Cu ce-a contribuit patrupedul la cursul ulterior al povestii, de fapt care a fost rolul lui in tot filmul, daca nu de decor? Ca dupa aia nu s-a mai auzit nimic de el, probabil a scapat in menajeria cu lei :D. Aia si-o fi riscat viata pentru el avand in vedere perpetuarea viitoare a speciei cainesti. Da' rusul n-a mai scapat si bine imi pare.
Pe langa catel, mai erau si copiii, alt factor de stres pentru spectator, mult mai enervanti.
Prin tot ce au trecut aia, in conditii reale, nu mai ajungeau intregi la final fizic sau psihic. Copilul ala in loc sa aiba traume severe, s-a lecuit de o afectiune! Pentru el a fost ca intr-o aventura cu montagnerusse... Bine ca n-a zis mai vreau! :D

#126
pg-soare

pg-soare

    Ciclist de mahala

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,533
  • Înscris: 14.09.2008
Eu m-am enervat la filmul asta. Prost am fost, tare prost.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate