Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne
 Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 

2012 (2009)

- - - - -
  • Please log in to reply
143 replies to this topic

#1
devildark

devildark

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 15
  • Înscris: 29.01.2009
sal all.
As dori sa deschit topicul asta nou despre viitoarea aparitzie de anul acesta.
E vorba despre filmul   "2012"
O sa faca valuri??

#2
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008
Cred ca o sa fie oarecum interesant...mie nu mi-a placut prea mult The Day After Tomorrow dar sper ca Emmerich sa faca treaba mai buna de data asta..

#3
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
asta o luat licenta pentru subiectele imbecile, cretine si retardate?

#4
M0n0

M0n0

    Cinefil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,146
  • Înscris: 03.09.2005
Emmerich nu a fost niciodata un om care alege filmele pentru profunzimea lor...blockbuster movie maker (cu font mic ca sa incapa) scrie pe fruntea lui.
Intr-un fel, avand in vedere renumele lui si "seriozitatea" filmelor sale putem spune cu siguranta ca isi bate joc de subiectul tampit ce il cred sute de mii de idioti de pe internet...
I can't hardly wait.

#5
sebi900

sebi900

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 145
  • Înscris: 02.05.2008
Ati vazut filmul ?

#6
KoShiMin

KoShiMin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,813
  • Înscris: 06.09.2006
Filmul nu a aparut inca (data estimativa de pe imdb e 13 noiembrie anul acesta), asa ca deocamdata discutiile sunt doar asa, "la pronostic".

#7
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostM0n0, on Feb 17 2009, 18:04, said:

Emmerich nu a fost niciodata un om care alege filmele pentru profunzimea lor...blockbuster movie maker (cu font mic ca sa incapa) scrie pe fruntea lui.
Intr-un fel, avand in vedere renumele lui si "seriozitatea" filmelor sale putem spune cu siguranta ca isi bate joc de subiectul tampit ce il cred sute de mii de idioti de pe internet...
I can't hardly wait.

de fapt va fi fix invers, la fel cum "the day after tomorrow" a fost citat de toti imbecilii care viseaza incalziri globale, desi este un film complet cretin, tot asa, ticnitii cu 2012 vor avea niste argumente in plus, ca au vazut dezastrele la cinema :lol:

#8
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
Eu cred ca nici Emmerich nu prea are incredere in acest film si asta dintr-un singur motiv: a mutat lansarea filmului din iulie (lansare programata initial) in luna noiembrie datorita puzderiei de filme bune pe care le-ar aduce mai, iunie, iulie. Se vede clar ca noiembrie nu prea are nume sonore (doar Wolfman si New Moon) si ca numai luna iulie are filme ca Ice Age - Dawn of the Dinosaurs, Public Enemies, Harry Potter and the Half Blood Prince, Funny People iar sfarsitul lui iunie Transformers 2 - Revenge of the Fallen. Dar poate doar carcotesc eu...unul din motive ar putea fi neterminarea filmarilor pana in iulie sau o promovare mai buna a filmului.

#9
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
ar fi tare ca lansarea sa fie in 2013  :)

#10
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007
În sfârșit a apărut și trailerul la acest film... și încă unul lung.
Pentru vizionare dați click AICI!

#11
Gambit_andrei

Gambit_andrei

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 17.06.2009

View Postmu_zz_i, on 19th June 2009, 10:45, said:

În sfârșit a apărut și trailerul la acest film... și încă unul lung.
Pentru vizionare dați click AICI!
interesant filmu' :)

#12
tiestodj20

tiestodj20

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,700
  • Înscris: 04.06.2007

View PostMosotti, on 2nd March 2009, 14:37, said:

de fapt va fi fix invers, la fel cum "the day after tomorrow" a fost citat de toti imbecilii care viseaza incalziri globale, desi este un film complet cretin, tot asa, ticnitii cu 2012 vor avea niste argumente in plus, ca au vazut dezastrele la cinema :lol:

Eu nu cred ca o sa se intample nimic iesit din comun in 2012 dar filmul pare destul de reusit in materie de efecte speciale.

#13
jazzu

jazzu

    Agent

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,438
  • Înscris: 18.06.2009

View Postr@zvan, on 4th May 2009, 20:21, said:

ar fi tare ca lansarea sa fie in 2013  :)

Daca mai apucam 2013  :D .
Filmele astea cu "Sfarsitul lumii" , "The end of the human race" s.a.m.d nu prea m-au mai atras dar 2012 pare ambitios  :rolleyes: . Pana atunci ma multumesc cu Transformers , Terminator si Star Trek  :P

P.S. : A fost unu' din voi vreodata la un IMAX ?  :huh:  Is curios ce senzatie iti da un cinematograf d-ala cand vezi un film cu asa "multi pixeli" , am inteles ca cel mai aproape IMAX 3D fata de Romania ar fi prin Bulgaria , nu ?  <_<

#14
turningtorso71

turningtorso71

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 13.12.2007
americanu' cel mai destept, cel mai puternic, cel mai si mai, el poate tot, face tot, prevede tot, imbecilitati americane cu sfirsitu' lumii, nebunii de oameni uitati de mame in toalete publice! la asa trailer, asa film de 2 bani!

#15
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007

View Postjazzu, on 19th June 2009, 12:51, said:

Daca mai apucam 2013  :D .
Filmele astea cu "Sfarsitul lumii" , "The end of the human race" s.a.m.d nu prea m-au mai atras dar 2012 pare ambitios  :rolleyes: . Pana atunci ma multumesc cu Transformers , Terminator si Star Trek  :P

P.S. : A fost unu' din voi vreodata la un IMAX ?  :huh:  Is curios ce senzatie iti da un cinematograf d-ala cand vezi un film cu asa "multi pixeli" , am inteles ca cel mai aproape IMAX 3D fata de Romania ar fi prin Bulgaria , nu ?  <_<

Pai in octombrie se deschide si la Bucuresti, in noul mall din Cotroceni daca nu ma insel... senzatia e ecranul care e aproape cat jumatate dintr-un teren de fotbal (40m), cinematografe bazate pe un sistem de proiectie cu lentile duble, capabile de crearea unui efect tridimensional, sustinut si de sisteme audio 3D. O senzatie tare se poate simti odata cu lansarea Transformers 2 cand acei roboti din film ii vei vedea la marimea lor originala descrisa in film.


View Postturningtorso71, on 19th June 2009, 12:58, said:

americanu' cel mai destept, cel mai puternic, cel mai si mai, el poate tot, face tot, prevede tot, imbecilitati americane cu sfirsitu' lumii, nebunii de oameni uitati de mame in toalete publice! la asa trailer, asa film de 2 bani!

Unul dintre drepturiile pe care le-ai obtinut tu si noi dupa 1989 a fost acela de libera exprimare... americanul il are mai demult deci exprimarea lui e mai avansata :)

#16
Galeata-Rosie

Galeata-Rosie

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 09.06.2009
Un teren de fotbal are 105 metri, 40 nu e jumate din 105, e 38.095%

#17
mu_zz_i

mu_zz_i

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 527
  • Înscris: 13.02.2007

View Postmu_zz_i, on 19th June 2009, 17:18, said:

senzatia e ecranul care e aproape cat jumatate dintr-un teren de fotbal (40m)

Vezi ce am scris cu bold.

#18
iulian_g

iulian_g

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 510
  • Înscris: 02.11.2007
Trailere noi interesante :)

Trailer 2 "2012"

'2012' VFX Featurette Tidal Waves HD

So ... nimeni nu-si mai da cu parerea despre film, nu credeti ca va fi filmul anului ?

Eu cred ca din prima saptamana va sparge box-office-ul american cu incasari mult mai mari decat The Dark Knight :P

Edited by iulian_g, 09 October 2009 - 00:58.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate