Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...
 [UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior

ANAF si plata la selfpay
 Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 

asus WL-530g router

- - - - -
  • Please log in to reply
10 replies to this topic

#1
gykut

gykut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.01.2009
si eu am un wireles asus wl-530 router si abia sa conectat e nou nout,,, dar dupa o jumate  de ora pica netul prin wireles care e conectat la un leptop!!
care e problema am pus si ip-ri destule si degeaba :angry:
cine stie sami zica va rog frumos si mie ;)

#2
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Da-ne mult mai multe detalii despre conexiune/sisteme de operare/antivirusi/firewall/ce softuri ruleaza cand patesti asta/ ce ip-uri ai pe router si pe calculatoare/etc...

Bafta!

p.s. Nu mai posta aceeasi problema in mai multe locuri pe viitor

#3
gykut

gykut

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 29.01.2009
ok scz, mno deci am winvista home premium, am net prin clicknet de la romtelecom de 2 mega, printr-un modem speedtouch 516v6, antivirus norton internet security cred ca vers 9, ruleaza si utorentul pt filme intre timp si am leptop atata doar ip-uri am pus pe cele din cartea de la wireles din pachet luat de la ultra pro, ip stiu ca am cu 192.168.1.1 si dns cu 255.255.255. asa ceva. ms

Edited by Ravy, 01 February 2009 - 05:04.


#4
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
De la torente e problema (mai citeste pe-aici si pe windows/software)... nu face fata la trafic... Limiteaza upload-ul si vezi daca e vreo schimbare

Bafta!

#5
Lalipuk

Lalipuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.03.2006
Salutari! Ca sa nu mai deschid un alt topic, voi intreba aici despre problema mea legata de acest router. L-am conectat la netul de la RDS, totul bine si frumos, am trafic pe 3 dispozitive si merge bine. DAAAAARRR, intervine o problema legata de forwardarea unui port, cel folosit de mine la uTorrent. Am intrat in meniul routerului, i-am bagat portul respectiv in port trigger si port forwarding si nu vrea nicicum sa-l deschida si astfel am trafic f.f. mic limitat la torente.
Ce setari sa-i mai fac ca m-am saturat sa-l tot butonez? Multumesc si astept un raspuns, daca ati mai avut asa ceva.

#6
Ravy

Ravy

    Don't be sad, get MAD!

  • Grup: Moderators
  • Posts: 16,224
  • Înscris: 05.01.2006
Pune print screen-uri cu ce ai setat deja atat pe router cat si pe calculatorul(toarele) cu probleme.

Bafta!

#7
Lalipuk

Lalipuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.03.2006
Nu pot acum sa pun print screen (sunt la servici) insa iti spun exact cum am facut si cum arata setarile:
Enable Virtual Server: Yes
Virtual Server List   Well Known Applications: User Defined
Port Range: 10000:60000        Local IP: 192.168.1.2        Local Port:  49141        Protocol Description: TCP si UDP  
Si la Port Trigger am facut la fel si am dezactivat Firewall-ul routerului.
In uTorrent am setarile exact cum trebuie. Garantat, ca asa a functionat si pe alt router (un d-link care s-a bulit).

#8
Lalipuk

Lalipuk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 21.03.2006
iata si setarile.
Dasca ma poate ajuta cineva... va multumesc.

Attached Files



#9
bogdan_l

bogdan_l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 23.05.2006
Intreb si eu aici: a reusit cineva sa faca sa mearga routerul asta cu modemul ICON 225 de la Orange?
LE: de fapt nu asta ci asus wl-500 gp v1.

Edited by bogdan_l, 28 July 2009 - 10:12.


#10
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,661
  • Înscris: 26.11.2001
1. Acel model de icon NU merge desi e listat in firmware-ul Kopell :(
2. Din pacate orice ai fce, pe trakere vei fi Unconnectable.
M-am chinuit 2 zile la un prieten sa il fac sa mearga, folosiind mai multe Firmware-uri.

#11
bogdan_l

bogdan_l

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 190
  • Înscris: 23.05.2006

View PostCourage, on 31st July 2009, 01:09, said:

1. Acel model de icon NU merge desi e listat in firmware-ul Kopell :(
2. Din pacate orice ai fce, pe trakere vei fi Unconnectable.
M-am chinuit 2 zile la un prieten sa il fac sa mearga, folosiind mai multe Firmware-uri.

OK merci, si eu incerc de o vreme si nicio sansa... :( Poate la un firmware viitor.
Problema e ca cei de la Orange nu vor sa-mi schimbe Icon-ul pe un Huawei.
Asta e...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate