Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Afacere inceputa cu 10.000 - 15.000 EUR

- - - - -
  • Please log in to reply
55 replies to this topic

#19
dannielghi

dannielghi

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 174
  • Înscris: 25.05.2006

 BUC_MMYK, on Jan 26 2009, 21:21, said:

Cine imi poate spune ceva legat de cumpararea unei masini ptr transport marfa,??????

cu criza asta ce sa mai poti transporta??

#20
lawrence38

lawrence38

    GAME......OVER

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,009
  • Înscris: 05.02.2008

 securitycenter, on Jan 26 2009, 21:20, said:

Lasa it-ul ca peste tot unde intorci capul numai it vezi.Ce ai zice de import de produse alimentare si nealimentare din tarile unde preturile sunt cu pana la 50% mai mici decat la noi (cu toate ca salariile in tarile respective sunt de cel putin 4x mai mari) si vandute apoi on-line sub preturile din hypermarket si chiar cu livrare gratuita la domiciliu?

P.S. am auzit ca baietii destepti de la noi urmeaza sa ridice preturile din nou cu inca 20% in urmatoarele luni  :naughty:

nu-i rea ideea.....daca gasesti o gama de produse adecvata care sa nu necesite costuri mari de transport/desfacere.....poti face ceva profitabil...

#21
dragonedorin

dragonedorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 20.02.2007

 don_dannielo, on Jan 26 2009, 20:23, said:

Ce mini cazino faci cu 10.000?  :lol:

Numai chiria pe 3 luni + o interfata stralucitoare te costa atat probabil.

Mai trebuie si bani de autorizatii, spagi, protectie, angajati, rulaj pe cateva luni ca nu se stie cat de repede iesi pe profit, si cine stie cate.

amigos..minicazinourile se fac de obicei la intrari si iesiri din cartier pentru ca toata clientela e formata din oameni carora LE PLACE RAU MUNCA(daca ai fost atent am zis minicazino NU cazino) chiria la un spatiu de 60 mp e undeva la 1000 e lunar intr-o zona modesta de cartier deci daca nu negociezi dai o mie,interfata TA stralucitoare te costa 500 de euro maxim (e criza financiara si la cei care se ocupa de reclame totul consta in a negocia la sange si pt un euro)(ex:eu mi-am comandat o firma luminoasa saptamana trecuta care in mod normal ma costa 800 ron si am platit pe ea 500 ron)pana aici avem o cheltuiala de 3500 euro cu chiria platita in avans pe 3 luni.Si ca sa fii mai bine informat in afacerile de tip cazino cei care iti aduc aparatele de POKER iti platesc 150 ron chirie/aparat(la 10 buc.ai 1500 ron juma de chirie la sptiu)plus 30%din profitul aparatului.Protectie?simplu contract cu o firma de profil si cum astea sunt enorm de multe preturile sunt la fel de competitive cat despre spagi,autorizatii si alea alea....traim in romania deci ......te-as intreba cu ce te ocupi da cu siguranta ai sa raspunzi iar cu LOL:asa ca te la pe tine sa transformi 10000  in ron si sa faci calcule ..........numa bine

#22
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Eu stiam ca TU platesti chirie pentru aparatele Poker firmelor care ti le inchiriaza..:unsure:

#23
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

 kappa_man84, on Jan 27 2009, 12:45, said:

Eu stiam ca TU platesti chirie pentru aparatele Poker firmelor care ti le inchiriaza..:unsure:
Se subantelege ca firmele respective isi iau 70% din profitul realizat de aparat , ceea ce explica afirmatia .
Daca e intr-adevar asa .

#24
iulian141

iulian141

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 7
  • Înscris: 24.01.2009
Fa-ti un site.De exemplu trilulilu a investit doar 10000 de euro.

#25
again

again

    WEB DUDE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,068
  • Înscris: 21.10.2005

 iulian141, on Jan 27 2009, 14:51, said:

Fa-ti un site.De exemplu trilulilu a investit doar 10000 de euro.

no zau?

sursa?

#26
SPF

SPF

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,746
  • Înscris: 21.12.2008
A zis cineva ceva pertinent mai sus. Investeste intr-o afacere dintr-un domeniu LA CARE TE PRICEPI.

Sa incerci sa faci ce a facut altul fara sa ai experienta doar pentru ca ala a avut succes, inseamna faliment garantat.

Daca chiar vrei sa faci o treaba, cumpara titluri de stat sau actiuni la vreo banca. In momentele astea e bine de cumparat actiuni. Cu 10.000 de euro cam atata poti sa faci. Sa cumperi actiuni, ca o afacere mai rasarita inghite mult mai multi bani decat pretul unei dacii logan cu aer conditionat si abs.

#27
partyman

partyman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,026
  • Înscris: 17.10.2004
un minibar la tara

#28
arcond

arcond

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 2,116
  • Înscris: 15.11.2006

 SPF, on Jan 27 2009, 16:39, said:

Daca chiar vrei sa faci o treaba, cumpara titluri de stat sau actiuni la vreo banca. In momentele astea e bine de cumparat actiuni. Cu 10.000 de euro cam atata poti sa faci. Sa cumperi actiuni, ca o afacere mai rasarita inghite mult mai multi bani decat pretul unei dacii logan cu aer conditionat si abs.
Totusi , sa nu risti totul pe o singura carte .
Chiar si numai in 2 directii daca imparti banii , tot e mai bine decat toti intr-un singur loc .
O mica parte poti sa-i investesti pe forex , cauti un trader de valoare si te-ai scos . Intre timp iti poti face " mana " invatand pe conturi demo .
eBay este o alta afacere pe care o poti aborda cu acesti bani .
publicitatea pe internet iti ofera deasemeni un camp nelimitat de actiune .

#29
dragonedorin

dragonedorin

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 146
  • Înscris: 20.02.2007

 arcond, on Jan 27 2009, 12:56, said:

Se subantelege ca firmele respective isi iau 70% din profitul realizat de aparat , ceea ce explica afirmatia .
Daca e intr-adevar asa .
  

uite un om care intelege...in 24 de ore un aparat inghite aproximativ 10-40mil si returneaza 5-10 mil (asta intro zi buna)si intr-o zi naspa inghite cam 5--7 mil si returneaza 0-binenteles trebe mentionate si zilele in care returneaza mai multe decat inghite dar.........principiul jocurilor de noroc e unu BUN....banii bagati niciodata nu se scot...deci avantaj aparat vs client

 kappa_man84, on Jan 27 2009, 12:45, said:

Eu stiam ca TU platesti chirie pentru aparatele Poker firmelor care ti le inchiriaza..:unsure:


si care ar mai fi afacerea daca tu p[latesti chirie si mai platesti si castiguri ??in 90 la suta din cazurile in care o societate ia in chirie un aparat (expresor,aparat poker,ruleta,p.o.s pentru incarcare electronica telefonie)primesc bani sau discounturi la servicii sau produse pana si producatorii de carne dau vitrine frigorifice la magazine cu vad bun tot contra cost pentru a-si vinde produsele,bine ca aici intervine si cat de puternic esti ca si comerciant intelegi tu nimeni nu  o sa iti dea ceva gratis fara sa aiba vreun beneficiu ex:taxele de raft din hypermarket bla bla.......

#30
kappa_man84

kappa_man84

    Fiord

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,226
  • Înscris: 15.02.2007
Eu inteleg ce spui da' sa luam un caz cunoscut de mine : la tara, sat micut, ii ia omului chirie pe 3 masinute si ii ia si 93% din ce face...deci daca proprietarul cu alea 3 masinute scoate 10 000 lei/luna ii raman banii lui 700 lei, din care plateste si chirie... :huh:
A zis ca le tine mai mult sa aduca oameni in bar ca ii fac consumatie cand "baga la masinute"...

#31
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004

 dragonedorin, on Jan 27 2009, 12:28, said:

amigos..minicazinourile se fac de obicei la intrari si iesiri din cartier pentru ca toata clientela e formata din oameni carora LE PLACE RAU MUNCA(daca ai fost atent am zis minicazino NU cazino)
Mda, cand ai zis minicazino m-am gandit la sala de jocuri, dar observ ca nici macar atat nu e. E o bomba obisnuita cu aparate poker.

In "afacerea" asta singurul castigat e proprietarul aparatelor.
De ce nu-l sfatuiesti sa-si cumpere aparate mai bine si sa le inchirieze?

#32
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006
Ai putea sa investesti intr-un automat cu cartofi prajiti !
Profitul este garantat !

#33
Manimal

Manimal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 05.04.2005
as deschide un magazin cu haine la 10-20 de lei intr-o zona mai naspa a bucurestiului

#34
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 Manimal, on Jan 28 2009, 22:20, said:

as deschide un magazin cu haine la 10-20 de lei intr-o zona mai naspa a bucurestiului
Adica unul cu totul la 10 lei ?

#35
Manimal

Manimal

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 210
  • Înscris: 05.04.2005
nu neaparat totul sa fie la 10 lei, ideea era un magazin cu haine ieftine care sa coste in jurul acestor sume.

Eu am cateva la mine in cartier si pot sa spun ca au ceva succes in special in randul copiilor care cauta haine sclipicioase, seara cand ma intorc la servici e doldora magazinul de oameni si cred ca oricine isi permite sa cumpere ceva de acolo... doar pt ca e 10 lei

si in afara de asta nu cred ca poti gasi o afacere mai usor de gestionat decat un spatiu din asta cu hainutze

#36
buteliearagaz

buteliearagaz

    Contabilizez vorbe

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,137
  • Înscris: 13.12.2006

 Manimal, on Jan 28 2009, 22:31, said:

nu neaparat totul sa fie la 10 lei, ideea era un magazin cu haine ieftine care sa coste in jurul acestor sume.

Eu am cateva la mine in cartier si pot sa spun ca au ceva succes in special in randul copiilor care cauta haine sclipicioase, seara cand ma intorc la servici e doldora magazinul de oameni si cred ca oricine isi permite sa cumpere ceva de acolo... doar pt ca e 10 lei

si in afara de asta nu cred ca poti gasi o afacere mai usor de gestionat decat un spatiu din asta cu hainutze
O afacere cu haine este destul de dificil de gestionat pentru ca sunt fel de fel de oameni si toti vor ca acestea sa le vina bine !

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate