Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit
 Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...

Modul alimentare rulou/jaluzea ex...
 

despre posta Atlassib

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
killnneo

killnneo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 09.08.2009

View Postpic9, on 29th June 2009, 18:16, said:

Tocmai am primit un colet prin atlassib..cu un telefon si un cd player lipsa :wallbash: , se mai poate face ceva?am trimis deja o reclamatie la ei dar sunt sigur ca nu o sa fie un raspuns prea concludent
Nu inteleg de ce trebuiesc desfacute coletele..la ultimul colet nu-mi lipsea decat un sfert dintr-o ciocolata,nu-s atat de destepti pe cat de flamanzi..dar sunt destul de nesimtiti

Hai sa iti explic procedura:

Vi cu coletul deschis ,acesta este verificat si sigilat in prezenta ta . Coletul ramane intr-un depozit blindat cu camerede luat vederi ...practic nu se poate umbla la colete fara ca cei de la Sibiu sa vada . Coletul este preluat in aceiasi zi sau a 2-a zi de un autocar international care este  sigilat . Ajunge peste 2-3 zile la destinatie unde impreuna cu cei de acolo soferul desigileaza . Apoi este preluat de dest . Dupa cum vezi nu prea sunt sanse ca cineva din interiorul companie sa umble la colet .

App de tarife ...de ex. ptr Spania un colet de 10 KG costa 20 de Euro ,urmatoarele KG sunt 1 Euro fiecare  . Ce preferati ? Tarifele piperate UPS DHL TNT ca coletul sa ajunga a 2 -zi sau Posta Atlassib cu tarife mult mai mici dar cu o intarziere de 2 - 3 zile ?

Si da sunt angajat Posta Atlassib .

#20
divizia

divizia

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 01.08.2005

View Postkillnneo, on 9th August 2009, 10:24, said:

Hai sa iti explic procedura:

Vi cu coletul deschis ,acesta este verificat si sigilat in prezenta ta . Coletul ramane intr-un depozit blindat cu camerede luat vederi ...practic nu se poate umbla la colete fara ca cei de la Sibiu sa vada . Coletul este preluat in aceiasi zi sau a 2-a zi de un autocar international care este  sigilat . Ajunge peste 2-3 zile la destinatie unde impreuna cu cei de acolo soferul desigileaza . Apoi este preluat de dest . Dupa cum vezi nu prea sunt sanse ca cineva din interiorul companie sa umble la colet .

App de tarife ...de ex. ptr Spania un colet de 10 KG costa 20 de Euro ,urmatoarele KG sunt 1 Euro fiecare  . Ce preferati ? Tarifele piperate UPS DHL TNT ca coletul sa ajunga a 2 -zi sau Posta Atlassib cu tarife mult mai mici dar cu o intarziere de 2 - 3 zile ?

Si da sunt angajat Posta Atlassib .


Frumosa reclama.....si nu-ti pun decat o singura intrebare....scrie vreun client tot ce contine acel colet pe care doreste sa-l trimita? NU....si in felul asta firma scapa basma curata.  :lol:

APP....vrei detalii?.... te fac praf cu armele tale.
Stii cate posibilitati de furt exista la Posta Atlassib?   Nici macar departamentul de control nu le cunoaste pe toate....Candea, Avram, Burny....stai in banca ta....pentru azi ai nota 2.

#21
mioaraarchip

mioaraarchip

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 02.11.2012
Incerc sa nu intru in prea multe detalii vizand aceasta firma de transport, va fac doar sa va ganditi de mai multe ori daca apelati sau nu la serviciile Atlassib, eu am avut doar 2 experiente, prima ca simplu calator pe ruta Nurnberg-Sibiu unde am sesizat cateva nereguli, cu toate ca nu sunt o persoana pretentioasa: autocare de transport ingrozitoare, fara conditii nici macar de bun simt, soferi nesimtiti si pusi pe scandal, pasageri dubiosi, mita la vama etc., a doua experienta a fost legata de posta Atlassib, momita de preturile atractive ca multi altii, am trimis pana la urma colet in Germania. Lasand deoparte faptul am inteles si acceptat regula ca intregul colet trebuie verificat de personalul de la coletarie, fiecare produs in parte deschis si verificat si mai ales ca nu sunt acceptate (prin lege) anumite produse, nu inteleg de ce, dupa verificare produselor nu se permite resigilarea lor (mai ales la produsele alimentare); coletul vraiste se inchide imediat cu banda adeziva cu numele firmei Atlassib, iar daca am intervenit cu niste intrebari, mi s-a trantit in fata ca totul e normal si ca "nu umbla nimeni in colet pana la destinatar". Cum naivitatea mea e o trasatura comuna si pura mioritica, am plecat linistita acasa, fara sa-mi inchipui ca pachetul, de fapt, va ajunge doar pe jumatate la destinatar. Am citit pe forumuri multe incidente de acest fel, dar daca n-as fi simtit eu sentimentul pagubitului, inchideam ochii, ca multii altii la comentarii.Cu siguranta, Atlassibul isi face datoria, angajatii isi fac treaba, coletele ajung la destinatie neviolate, sigur sunt oameni-pasageri multumiti...totusi, eu, in locul d-voastra m-as gandi, inainte sa apelez la serviciile aceastei firme, si mai ales dupa ce am vazut atatea comentarii nefavorabile pe google, ma incred in firma Atlassib, sau nu? Alternative sunt destule! Daca acceptati ce va ofera aceasta firma, atunci va place sa riscati, dar sa nu credeti ca tocmai d-voastra sunteti exceptia de la "regula"!

#22
Topp

Topp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,077
  • Înscris: 26.08.2008
Nici eu NU recomand Atlassib.
Am apelat la ei odata. O saptamana le-a trebuit sa duca un colet pana in Bucuresti.
Nu mai spun prin ce-am trecut, nervi, telefoane, drumuri.
Personalul este sub orice critica, daca le ceri explicatii ridica tonul, te reped, te pun la punct, de parca tu esti cel vinovat.
Deci, nu Atlassib.

#23
xxadrxx

xxadrxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2013

View Postlast, on 24 ianuarie 2009 - 09:23, said:

Brasov Autogara-Posta Atlassib - tel. 0268-420733
Brasov Bartolomeu Posta Atlassib - Complex Come and go tel. 0268-474135
Brasov Posta Atlassib - Calea Bucuresti, nr. 16-18 tel. 0268-327121 - 0268-327121
in 15 februarie 2013 am trimis un pachet din Germania in Romania acesta continand un telefon .(nu era celular) Am declarat acest lucru agentului firmei acesta spunandu-mi ca pentru celulare se plateste o taxa de 10€. fiind un telefon normal nu am facut acest lucru . Pachetul a fost sigilat in fata mea cu banda Atlassib Germania ...deci nu mi-am mai facut probleme ca s-ar intampa ceva cu continutul acestuia. Surpriza : pachetul a ajuns fara TELEFON. am facut reclamatie si mi s-a raspuns politicos ca este vina mea deoarece pe actele insotitore nu am declarat acest lucru, . ei cu scuzele ei cu paguba.
am mai citit si in alte forumuri despre furturi similare dar nu am putut sa cred.
Acum nu este vorba de paguba, telefonul a costat 39€ o valoare banala  dar gestul si increderea in aceasta firma a disparut total.
Sfatul meu : trimeti pachete cu firme mai serioae sau cu dhl . aveti pachetele asigurate.
Ptr. Atlassib mult succes in continuare si.... anajati oameni nu hoti daca vreti sa aveti renume si calitate

View Postkillnneo, on 09 august 2009 - 09:24, said:

Hai sa iti explic procedura:

Vi cu coletul deschis ,acesta este verificat si sigilat in prezenta ta . Coletul ramane intr-un depozit blindat cu camerede luat vederi ...practic nu se poate umbla la colete fara ca cei de la Sibiu sa vada . Coletul este preluat in aceiasi zi sau a 2-a zi de un autocar international care este  sigilat . Ajunge peste 2-3 zile la destinatie unde impreuna cu cei de acolo soferul desigileaza . Apoi este preluat de dest . Dupa cum vezi nu prea sunt sanse ca cineva din interiorul companie sa umble la colet .

App de tarife ...de ex. ptr Spania un colet de 10 KG costa 20 de Euro ,urmatoarele KG sunt 1 Euro fiecare  . Ce preferati ? Tarifele piperate UPS DHL TNT ca coletul sa ajunga a 2 -zi sau Posta Atlassib cu tarife mult mai mici dar cu o intarziere de 2 - 3 zile ?
in 15 februarie 2013 am trimis un pachet din Germania in Romania acesta continand un telefon .(nu era celular) Am declarat acest lucru agentului firmei acesta spunandu-mi ca pentru celulare se plateste o taxa de 10€. fiind un telefon normal nu am facut acest lucru . Pachetul a fost sigilat in fata mea cu banda Atlassib Germania ...deci nu mi-am mai facut probleme ca s-ar intampa ceva cu continutul acestuia. Surpriza : pachetul a ajuns fara TELEFON. am facut reclamatie si mi s-a raspuns politicos ca este vina mea deoarece pe actele insotitore nu am declarat acest lucru, . ei cu scuzele ei cu paguba.
am mai citit si in alte forumuri despre furturi similare dar nu am putut sa cred.
Acum nu este vorba de paguba, telefonul a costat 39€ o valoare banala  dar gestul si increderea in aceasta firma a disparut total.
Sfatul meu : trimeti pachete cu firme mai serioae sau cu dhl . aveti pachetele asigurate.
Ptr. Atlassib mult succes in continuare si.... anajati oameni nu hoti daca vreti sa aveti renume si calitate
Si da sunt angajat Posta Atlassib .

View Postkillnneo, on 09 august 2009 - 09:24, said:

Hai sa iti explic procedura:

Vi cu coletul deschis ,acesta este verificat si sigilat in prezenta ta . Coletul ramane intr-un depozit blindat cu camerede luat vederi ...practic nu se poate umbla la colete fara ca cei de la Sibiu sa vada . Coletul este preluat in aceiasi zi sau a 2-a zi de un autocar international care este  sigilat . Ajunge peste 2-3 zile la destinatie unde impreuna cu cei de acolo soferul desigileaza . Apoi este preluat de dest . Dupa cum vezi nu prea sunt sanse ca cineva din interiorul companie sa umble la colet .

App de tarife ...de ex. ptr Spania un colet de 10 KG costa 20 de Euro ,urmatoarele KG sunt 1 Euro fiecare  . Ce preferati ? Tarifele piperate UPS DHL TNT ca coletul sa ajunga a 2 -zi sau Posta Atlassib cu tarife mult mai mici dar cu o intarziere de 2 - 3 zile ?

Si da sunt angajat Posta Atlassib .
in 15 februarie 2013 am trimis un pachet din Germania in Romania acesta continand un telefon .(nu era celular) Am declarat acest lucru agentului firmei acesta spunandu-mi ca pentru celulare se plateste o taxa de 10€. fiind un telefon normal nu am facut acest lucru . Pachetul a fost sigilat in fata mea cu banda Atlassib Germania ...deci nu mi-am mai facut probleme ca s-ar intampa ceva cu continutul acestuia. Surpriza : pachetul a ajuns fara TELEFON. am facut reclamatie si mi s-a raspuns politicos ca este vina mea deoarece pe actele insotitore nu am declarat acest lucru, . ei cu scuzele ei cu paguba.
am mai citit si in alte forumuri despre furturi similare dar nu am putut sa cred.
Acum nu este vorba de paguba, telefonul a costat 39€ o valoare banala  dar gestul si increderea in aceasta firma a disparut total.
Sfatul meu : trimeti pachete cu firme mai serioae sau cu dhl . aveti pachetele asigurate.
Ptr. Atlassib mult succes in continuare si.... anajati oameni nu hoti daca vreti sa aveti renume si calitate

View Postdivizia, on 08 octombrie 2009 - 18:22, said:

Frumosa reclama.....si nu-ti pun decat o singura intrebare....scrie vreun client tot ce contine acel colet pe care doreste sa-l trimita? NU....si in felul asta firma scapa basma curata.  Posted Image

APP....vrei detalii?.... te fac praf cu armele tale.
Stii cate posibilitati de furt exista la Posta Atlassib?   Nici macar departamentul de control nu le cunoaste pe toate....Candea, Avram, Burny....stai in banca ta....pentru azi ai nota 2.
in 15 februarie 2013 am trimis un pachet din Germania in Romania acesta continand un telefon .(nu era celular) Am declarat acest lucru agentului firmei acesta spunandu-mi ca pentru celulare se plateste o taxa de 10€. fiind un telefon normal nu am facut acest lucru . Pachetul a fost sigilat in fata mea cu banda Atlassib Germania ...deci nu mi-am mai facut probleme ca s-ar intampa ceva cu continutul acestuia. Surpriza : pachetul a ajuns fara TELEFON. am facut reclamatie si mi s-a raspuns politicos ca este vina mea deoarece pe actele insotitore nu am declarat acest lucru, . ei cu scuzele ei cu paguba.
am mai citit si in alte forumuri despre furturi similare dar nu am putut sa cred.
Acum nu este vorba de paguba, telefonul a costat 39€ o valoare banala  dar gestul si increderea in aceasta firma a disparut total.
Sfatul meu : trimeti pachete cu firme mai serioae sau cu dhl . aveti pachetele asigurate.
Ptr. Atlassib mult succes in continuare si.... anajati oameni nu hoti daca vreti sa aveti renume si calitate

#24
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
Tocmai am trimis un Iphone 5 cu atlasib :)) sper sa ajunga.Cand l-am pus persoanele de acolo, mi-au spus ca fiind celular nu se va baga la colete ci intr-un plic care il va lua soferul.Am completat o foaie pe care am scris ce contine plicul si am platit 10 euro.Oricum cand va ajunge la destinatie voi pune persoana respectiva sa verifice plicul.
Sper sa nu fie probleme.

#25
danadance

danadance

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 22.03.2013
Costa in jur de 1,5 kg. Daca trimiti in pachet lucruri de valoare , le poti asigura platind o taxa suplimentara. Ptr.un laptop de 700 euro am platit 50 euro . O seara buna

#26
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
Azi m-a sunat un nr de orange si s-a dat drept un tigan care a incurcat nr meu cu alt numar chipurile.(am cartela de o saptamana decat atlassib are nr meu pe acea foaie)Am sunat acum pe seara cu privat si i-am zis Atlassib Bucuresti si mi-a inchis in nas si acu numai raspunde la telefon.Cred ca fac un drum si il astept in Italia sa ii arat ca nu pacalesc ei pe toata lumea.intai astept sa vad daca ajunge telefonu.

Edited by 5inci, 22 March 2013 - 22:00.


#27
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
A ajuns in regula, deci am stat maxim de stresat :)).Le-am facut totusi o sesizare pe site cu acel numar de telefon sa il verifice sa vada daca e al soferului.

#28
xxadrxx

xxadrxx

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 15.03.2013

View Post5inci, on 22 martie 2013 - 09:45, said:

Tocmai am trimis un Iphone 5 cu atlasib Posted Image) sper sa ajunga.Cand l-am pus persoanele de acolo, mi-au spus ca fiind celular nu se va baga la colete ci intr-un plic care il va lua soferul.Am completat o foaie pe care am scris ce contine plicul si am platit 10 euro.Oricum cand va ajunge la destinatie voi pune persoana respectiva sa verifice plicul.
Sper sa nu fie probleme.

Ma bucur pentru tine ca ti-a ajuns telefonul cu bine. Dar totusi cred ca nu este nurmal daca trimiti ceva cu Atlassibul dupa aceea sa mergi la biserica si sa te rogi sa ajunga totul la destinatar.
Pentru mine firma Atlassib sa terminat.
O zi buna .

#29
bogdan2011

bogdan2011

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,097
  • Înscris: 07.01.2011
Cat costa sa trimiti un colet din Londra pana in Bucuresti?
Este vorba de o componenta de PC care nu cred ca are nici 1kg.
Si ce alternative ar fi la Atlassib.

#30
alinac090

alinac090

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 04.03.2014
Nu sugerez nimanui sa utilizeze posta Atlassib,de curand adica mai exact sambata 01.03.2014 am trimis un colet catre Sibiu,si mi s a spus ca va ajunge Luni 03.03.2014 cel tarziu pana seara.Dupa ce am impachetat coletul il intreb pe curier cat va fi plata la destinatar si el imi zice:o sa i spunem dnei dc va intereseaza?.....si dupa zice dar daca vreti sa stiti cam 23 lei( colet de 5 kg).Am zis fie.Coletul  a plecat dar nici pana azi 04-03-2014 nu a ajuns.Am sunat curierul care l a luat,a zs ca va suna el la Sibiu sa se intereseza........si ce credeti revine cu raspuns.......Aaaaa.au uitat colegii de colet.Apoi lasa un numar de telefon la care sa contactam ,care nu era valabil ,mereu inchis......incercam sa l resunam si ne da mereu ton de ocupat.............DECI IN CONCLUZIE NU APELATI NICIODATA LA SERVICIILE LOR.........NU SUNT DE CUVANT...........nu sunt oameni,ca sa nu le zic altceva desi ar fi meritat.

#31
edisitaru

edisitaru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 10.08.2004
In cazul meu, un colet plecat din Bucuresti catre Giurgiu (60km) a sosit in 3 zile.....
Concluzia: cea mai proasta firma de curierat!!
Nu recomand nimanui!!!

#32
John_Biggun

John_Biggun

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,416
  • Înscris: 31.03.2008

View PostBerti, on 24 ianuarie 2009 - 12:52, said:

Parca de Atlasib s-a plans unu p-aici, ca i-a trimis ma-sa din Spania un laptop si al el au ajuns doi bolovani in colet. Da parca povestea era cusuta ca ata alba....

Poate ca trebuia sa foloseasca bolovanii pentru a sparge locuinta cuiva care avea laptop. E vorba aia "da-i unui om un peste..."

#33
invalid

invalid

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 52
  • Înscris: 23.06.2009
Nici eu nu recomand și nu voi mai folosi serviciile magazinelor online care livrează prin Poșta Atlassib. Pe lângă incomptența curierului care mă întreabă dacă adresa e la bloc sau casă—frate, ai citit coletul măcar, scrie clar bl. XX ap. XX—iar altă dată o livrare cu întârziere și tot eu eram „omu' rău” pentru că mi-am ridicat tonul.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate