Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE
 Va rog recomandati echipa serioa...

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari
 Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM
 

MSG BOX CU REZULTAT DIN SQL SERVER

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
adrianpavel81

adrianpavel81

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 18.04.2008
Salutare,
cum de ceva vreme ma tot macina aceasta problema..m-am gandit sa va cer parerea si voua. Sunt incepator pe partea de VB iar pe SQL la nivel mediu...
Problema mea este urmatoarea:
vreau ca un eveniment in VB sa execute un script SQL al carui rezultat sa-l afiseze intr-un MSGBOX.Procedura SQL o am gata dar mai imi trebuie si partea de VB la care ma bat degeaba cu pumnii in cap ca tot nu imi iese  :huh:
Multumesc

Aici am functia care ar trebuii sa cuprinda ideea mea:  :D

Public Function CompleteTask(strTaskId As String, strProjName As String, strTaskName As String, iProjID As Integer) As Boolean
Dim ans As Variant: Dim strSubject As String: Dim strMsg As String: Dim strTo As String

    strSubject = strProjName & " [Notificare task incheiat]"
    strMsg = "Notificare: taskul " & "<font color=#993333><b>" & strTaskName & "</b></font> este incheiat."
    
    ans = MsgBox("Sigur doriti sa incheiati acest task ?" & vbCrLf & "Nota: Se va trimite automat un email " & _
        "catre toti recipientii din lista proiectului aferent.", vbYesNo + vbQuestion, "Confirmare")
    
    If ans = vbYes Then
    
        deMain.Commands("spEmpCompleteTask").Parameters(1) = Val(strTaskId)
        deMain.Commands("spEmpCompleteTask").Execute
        
        If deMain.Commands("spEmpCompleteTask").Parameters(0) = -1 Then
            CompleteTask = False
        Else
            'Send email to project mailing list
            Screen.MousePointer = 11
            strTo = MakeContactsList(Val(strTaskId), "TaskID", strTo)
            If SendMailCDO(USER.eMail, strTo, strSubject, strMsg, True, iProjID) = True Then
                MsgBox "E-mail trimis cu succes!", vbOKOnly + vbInformation, "Informatie"
            Else
                MsgBox "Eroare la trimitere email!", vbOKOnly + vbCritical, "Eroare"
            End If
            Screen.MousePointer = 1
            CompleteTask = True
        End If
    Else
        CompleteTask = False
    End If
End Function

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate