Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

De ce e rea poligamia

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#1
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Am intrebat pe undeva de ce e rea poligamia si am primit urmatorul raspuns socant

View Postclara_spiele, on Jan 20 2009, 11:21, said:

Intreaba si tu medicii ce e rau. Bineinteles, poti opta pentru o viata lunga si abstinenta :P , sau "placuta", dar mai scurta.

Deci, medici, de ce e rea poligamia dpdv medical?

#2
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007
E întrebare capcană ?
Pentru că există enșpe BTS-uri care ucide (care este) ? Sau pentru că până la urmă te ucide stresul de a ascunde amantele de nevastă ? Zic și io ...  :scratchchin:
PS : nu sunt medic, așa că nu e un răspuns autorizat

Edited by Moaca, 20 January 2009 - 13:35.


#3
Pazvante

Pazvante

    Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 1,938
  • Înscris: 31.10.2008
evident, poligamia este rea! ce, polihroniade ti s-a parut buna???

Edited by Pazvante, 20 January 2009 - 13:43.


#4
Ana_Karr

Ana_Karr

    Ana

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,500
  • Înscris: 06.04.2005
Cica numai oamenii si delfinii nu sunt poligami. In rest, toate animalele sunt. Deci noi si delfinii suntem impotriva naturii. Nu stiu de delfini, dar oamenii de fapt nu sunt monogami.

#5
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004

View PostMoaca, on Jan 20 2009, 13:34, said:

E întrebare capcană ?
Pentru că există enșpe BTS-uri care ucide (care este) ? Sau pentru că până la urmă te ucide stresul de a ascunde amantele de nevastă ? Zic și io ...  :scratchchin:
PS : nu sunt medic, așa că nu e un răspuns autorizat

bts-urile n-au nici o noima, pentru ca am zis poligamie, nu fucking spree :w00t:

#6
overseas

overseas

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 38,023
  • Înscris: 09.01.2007
Adica vrei sa-ti iei cateva zeci de neveste, sa le intretii ? Asta s-ar putea sa dauneze sanatatii.

#7
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View PostAna_Karr, on Jan 20 2009, 14:00, said:

Cica numai oamenii si delfinii nu sunt poligami. In rest, toate animalele sunt. Deci noi si delfinii suntem impotriva naturii. Nu stiu de delfini, dar oamenii de fapt nu sunt monogami.


cred ca tu confunzi ceva. oamenii si delfinii sunt singurele specii care fac sex din placere. shaiba n-are a face  ;)

cat despre subiectul topicului, sa raspunda doamna/domnisoara pentru care se pare ca exista o echivalenta intre casatoria monogama si abstinenta  :P desi, la cate mi-au auzit urechile pana acum, s-ar putea sa nu fie departe de adevar  :D

#8
Moaca

Moaca

    Mâță leșinată

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,235
  • Înscris: 31.07.2007

View PostMosotti, on Jan 20 2009, 14:11, said:

bts-urile n-au nici o noima, pentru ca am zis poligamie, nu fucking spree :w00t:
Eu am crezut că e vorba de "poligamie" în sensul larg, nu de sensul strict "cu mai multe neveste".

#9
HystericalPig

HystericalPig

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 15.01.2009
Fiindca te vede CelDeSus si-ti mai taie din ani proportional cu nr nevestelor. muta-te si tu pe continentul cel negru, unde te vede Halah si acolo poate iti mai da ani...deci trai indestulat si muuult mai lung  :D

#10
sergiurau

sergiurau

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 122
  • Înscris: 30.09.2006
Nu-i rea deloc, de ce sa fie? B)

#11
Mig VWFan

Mig VWFan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,336
  • Înscris: 01.12.2005
Daca era rea poligamia aveau parte de ea toti amaratii. Si cum boierii au parte de ea inseamna ca e buna.

#12
adrianatoma

adrianatoma

    matz matz

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,302
  • Înscris: 08.01.2008
pana la urma de ce discutam despre asta la medical? :rolleyes:
eu as muta-o la money and business :naughty: sau eventual la religii undeva

#13
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postcharme, on Jan 20 2009, 16:13, said:

oamenii si delfinii sunt singurele specii care fac sex din placere
aoleo, dar celelalte animale de ce fac sex? din obligatie? cainii in calduri care sa freaca de picioarele oamenilor de ce fac chestia asta?

#14
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postgtk, on Jan 20 2009, 21:46, said:

aoleo, dar celelalte animale de ce fac sex? din obligatie? cainii in calduri care sa freaca de picioarele oamenilor de ce fac chestia asta?


perpetuarea speciei iti spune ceva?  :rolleyes:

in timpul liber gandeste-te la partea bolduita si spune-mi te rog de ce nu fac si dupa ce se sfarseste perioada de calduri.

#15
gtk

gtk

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,868
  • Înscris: 18.09.2004

View Postcharme, on Jan 21 2009, 11:33, said:

perpetuarea speciei iti spune ceva?  :rolleyes:

in timpul liber gandeste-te la partea bolduita si spune-mi te rog de ce nu fac si dupa ce se sfarseste perioada de calduri.
nu stiu cum anume perpetueaza specia frecanduse de picioarele oamenilor... mi se pare un soi de masturbare.... si nici oamenii nu fac sex cand nu sunt "in calduri"...

#16
kr0k0dilu

kr0k0dilu

    tăran ofuscat

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,513
  • Înscris: 12.06.2007

View Postcharme, on Jan 20 2009, 16:13, said:

cred ca tu confunzi ceva. oamenii si delfinii sunt singurele specii care fac sex din placere. shaiba n-are a face  ;)

Cred ca si tu confunzi ceva, candva pe undeva. Dupa umilele mele cunostinte, asemanarea intre oameni si delfini pe latura sexuala e ca ambele specii se preteaza la violuri si chiar gang-bang-uri.

View Postcharme, on Jan 20 2009, 16:13, said:

cat despre subiectul topicului, sa raspunda doamna/domnisoara pentru care se pare ca exista o echivalenta intre casatoria monogama si abstinenta...

Aici, in schimb, ai mare dreptate.
De ce sa purtam noi, cei nevinovati, responsabilitatea vorbelor unei alte persoane?  :rolleyes:

#17
porphyrogenitus

porphyrogenitus

    priveste profund

  • Grup: Validating
  • Posts: 23,297
  • Înscris: 30.10.2005
maimutele bonobo fac sex de placere. De fapt, sunt cele mai curve mamifere. Fac sex pe banane si alte privilegii.

Lebedele!? Nu se imperecheaza pe viata?1

Monogamia e utopie, un cuvint inventat de femei. Poligamia este foarte sanatoasa din mai multe motive. Babardesti mai mult, sport de buna calitate + minti de ingheata apele (dezvolta simtul raspunderii celor spuse, atentia implicit istetimea :D )

#18
charme

charme

    the same

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,432
  • Înscris: 14.09.2008

View Postgtk, on Jan 23 2009, 16:35, said:

nu stiu cum anume perpetueaza specia frecanduse de picioarele oamenilor... mi se pare un soi de masturbare.... si nici oamenii nu fac sex cand nu sunt "in calduri"...

ei nu  :D  de "datoria conjugala" n-ai auzit?  :P

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate