Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Probleme stomac

Sfat achizitie bicicleta oras

"Noi nu furam ca romanii"

Canalele Sky Showtime 1 și S...
 Recomandare anvelope lexus rx

Extindere rețea wireless int...

Configuratie PC

Mufa TV
 PPC Energy

Camera conferinta Tenveo tevo-vl12u

Recomandare rulouri exterioare us...

Gaoyue 858
 Telefon performant pe parte audio...

Aspecte legale https://registratu...

Filtru de apa curata apa de miner...

Unde gasesc borcane mari 5 - litr...
 

Milk& Egg

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
21 replies to this topic

#1
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008
http://www.pronutrit...D...ID=0&bID=38

Am dat de asta,il foloseste un coleg si in 2 luni a crescut serios zic eu.Vreau pentru inceput sa iau 350g ciocolata pt ca am cheltuit banii e ale chestii.
E bun de ceva.Scopurile mele se stiu , reducerea stradului de grasime care a ramas si crestere in masa musculara.O sa mai iau si ceva proteina cu absorbtie rapida pt dupa antrenament
Il iau?Am inteles ca ies mai bn la pro nutrition

Edited by fkn0wned, 17 January 2009 - 20:31.


#2
BigSmoke_CT

BigSmoke_CT

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 48
  • Înscris: 28.11.2008
E ok Milk&Egg dar cu 350g nu faci mare lucru... :console:
Vrei sa scapi de stratul de grasime...ia-ti niste carnitina si te bagi juma de ora la steppere :coolspeak:

#3
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 BigSmoke_CT, on Jan 18 2009, 12:40, said:

Vrei sa scapi de stratul de grasime...ia-ti niste carnitina si te bagi juma de ora la steppere :coolspeak:
:lol: :lol:  La tine a mers ?

#4
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008
Iau l-carnitina momentan si mi se termina acum dupa care fac o pauza.Cat imi ajunge 350g?Sa iau de 700 sau 900g?
De grasime vreau sa scap de pe picioare , ma rog si ce a mai ramas pe corp pt ca se duce uniform dar vreau sa cresc in brate,umeri etc.De aceea iau m&e
E ok?

Edited by fkn0wned, 18 January 2009 - 14:29.


#5
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
milk egg doar seara ia inainte de culcare, 2 cupe~ 60 gr.

#6
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008
pe langa m&e ce sa mai iau pt eliminarea statului adipos?Nu mai deschid alt topic.
E bun asta?Daca nu,recomandati-mi altceva ,tot de la pro nutrition
http://www.pronutrit...D...ID=0&bID=38

Edited by fkn0wned, 19 January 2009 - 18:53.


#7
geopsi

geopsi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,368
  • Înscris: 08.09.2006
ma mai bine ia un termigenic sau cuts II with cromium de la prolab.
milk&egg e bun da mai bine ia de la unversal si mai bine ia putin si bun decat sa faci ca mine ca m-am zgarcit pe vara am bagat pronutrition si acum nu mai pot sa bag nimic. cat am bagat universal, prolab, twinlab, scitec a fost totul ok...

si nu 60g, mai putin ca oricum nu absorbi atat. la o masa se absorb cam 30g de proteina, tu baga 40 cel mult 50 ca mai mult nu are rost. oricum daca tin bine minte masura aia are 35g dar nus asa de sigur ca e semnul ala (cam ciudat ca nu stiu daca e semn, ma refer la dunga aia care inconjoara cupa) si cel mai bine bagi o cupa cu motz ca e de ajuns!

#8
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008
M-am gandit sa incep momentan cu l-carnitine with chrom deala + 700g m&e de la pro nutrition sa vad cum eAcum am si un buget mic,poate cand o sa am bani o iau pe gfx 8 dar momentan vreau m&e,am vazut rezultatele la un coleg.Am o intr ,daca fac comanda si sunt din bucuresti ,platesc ceva taxe peste pretul suplimentelor?

Edited by fkn0wned, 19 January 2009 - 19:47.


#9
adi185

adi185

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 795
  • Înscris: 26.10.2003
adevarat ca 30 gr se asimileaza la o masa, dar deaia este milk egg!!!!!! ca se asimileaza in multeee ore... deci poti lua linistit si 60-70 grame, ca le asimilezi toate.

#10
power42

power42

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 05.02.2009
Milk@Egg ,incerca de la Universal, RECLAMA, e un produs testat pe piata, iar L-Carnitine 500 mg,tot de la ei.

Edited by adi185, 18 March 2009 - 22:10.


#11
pahsu

pahsu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 201
  • Înscris: 22.12.2008
Scuzați-mi  neștiința , praful ăsta se bagă în apă și se amestecă sau e un procedeu mai complicat de manevrare?  :mellow:

#12
Valy1

Valy1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,206
  • Înscris: 06.01.2007

 pahsu, on Mar 18 2009, 20:58, said:

Scuzați-mi  neștiința , praful ăsta se bagă în apă și se amestecă sau e un procedeu mai complicat de manevrare?  :mellow:
apa , lapte..ce vrei tu. Si da , doar atat se face.

#13
TNT-NET

TNT-NET

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.10.2006
Am si eu nevoie de un sfat rapid si ca sa nu mai deschid alt topic , postez si eu aici ca e cam aceeasi idee.
Am 1.75 si 85 kg , am reinceput antrenamentele la sala si vreau sa scap de stratul de grasime dar sa si cred masa.Ce combinatie imi recomandati si daca puteti sa fiti cat mai expliciti ca pana acum nu am mai luat niciodata proteine.

Nu sunt limitat de un anumit buget , pot sa dau mai multi bani dar macar sa fie ceva de calitate.

Edited by TNT-NET, 22 March 2009 - 00:49.


#14
Baphomet

Baphomet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,440
  • Înscris: 15.06.2008
Raspunsul il aveai un topic mai jos :
"antrenament corect si o nutritie naturala. Problema suplimentelor ti-o pui in alta sfera de existenta sportiva. Cand gratie unei dezvoltari si a unor cerinte speciale, trebuie sa apelezi la solutii speciale. Pana atunci mai ai mult. Cumpara de banii aia, carne, peste, lactate, oua, orez, fasole, mazare, soia, dupa care fierbe, coace (nu praji) si papa sanatos."

#15
TNT-NET

TNT-NET

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.10.2006
Alte pareri !?

#16
fkn0wned

fkn0wned

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 755
  • Înscris: 05.08.2008

 TNT-NET, on Mar 22 2009, 11:06, said:

Alte pareri !?

Da.
1.Nu poti sa cresti in masa si sa te definesti in acelasi timp
2.Nu iti trebuie proteine pt reducerea grasimii,cum s-a mai zis,mananca sanatos.1-2 piepti de pui ,1l de lapte,10 albusuri de ou si niste branza sunt peste m&e (ce ti-am enumerat inseamna in jur de 160g de proteina)Nu cred ca exista cineva care nu mananca branza oua si carne.Eu zic sa iti procuri alimentele astea de banii pt milk&egg (care una peste alta e prea scump si se ia doar noaptea).
3.Daca neaaparat iti trebuie sa iei ceva,ia l-carnitine.

Edited by fkn0wned, 22 March 2009 - 11:16.


#17
TNT-NET

TNT-NET

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 207
  • Înscris: 20.10.2006
Stiu  ca nu pot sa ma definesc in timp ce cresc si oricum la nivelul la care sunt acum vreau in primul rand sa dau jos stratul de grasimi din zona burtii si de pe picioare.Cred ca o sa iau doar l-carnitine si o sa trec la o dieta buna.

#18
Cristi155

Cristi155

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 01.02.2010
imi spune si mie cat are o cupa de milk & egg 60 g????????
Si cum se ia 120 de g la o portie????

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate