Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

ROLE... Intrebari

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
borzasiandras

borzasiandras

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.01.2009
Salutare tuturor!

Am 17 ani, si e prima oara cand ma dau pe patine. M'am dat de 4 ori pana acum, si totul merge ok. Am cazut numai a 3-a si a 4-a zi, cand am incercat si patinele tip hockey. Probabil ca stiti, ca in patinele de piele, cele clasice ai posibilitatea sa iti misti piciorul un pic mai liber, iti poti indoi glezna. Cand am probat patinele hockey a trebuit sa ma obisnuiesc din nou smile.gif

Nu mai merita sa dau bani pe patine, caci imediat se termina iarna. M'am gandit ca mai bine imi iau Role. Insa citind forumurile, mi'am dat seama cat de amator sunt, chiar si in cumpararea lor.

Daca sunteti rabdatori, as fi foarte recunoscator sa'mi spuneti tot ce stiti despre role...
1. Ce tipuri sunt?
2. De ce unele au 2 roti mari, si 2 mici?
3. Sunt mai bune cele cu sireturi sau cele cu scaieti.
4. Ce intelegeti prin agresive/fitness?
5. Ce semnifica literele acelea A,B,C...
6. De ce unele role au roti mai mici
7. Ce fel de marca imi recomandati? (vreau sa merg repede, sa pot face si scheme extreme - le am cu sporturile extreme-, si in acelasi timp sa ma duc la scoala cu ele, in fiecare zi.)

Sunt nevoit sa va sacai pe voi, pentru ca nu stau intr'un oras, unde exista magazin de unde imi pot lua role, sau de unde pot afla informatii de genul...

As fi foarte recunoscator, daca m'ati ajuta. Multumesc frumos

#2
Prien

Prien

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,877
  • Înscris: 11.12.2006
Am 17 ani, si e prima oara cand ma dau pe patine. M'am dat de 4 ori pana acum, si totul merge ok. Am cazut numai a 3-a si a 4-a zi,
Dzeule mare. Nu vreau sa cobesc.
Dar te rog sa citesti ce este scris la http://forum.softped...howtopic=423877 ?
Cu completarea ca abia dupa 3 luni de la accident doctorul mi-a dat voie sa ma folosesc de piciorul drept si sa incep recupararea medicala, exercitii si biciccleta. Acolo am aflat -datorita eforturilor - si intr-un mod extrem de dureros si ca discul L1S1 din coloana fusese spart.
Pe romaneste NU puteam sta drept nici 3 minute=180 secunde cronometrate. Asta reprezenta durata traseului camera mea spre tronul din WC, unde prestam repede..., apoi ma intindeam pe jos, ma rog pe covoras, ca sa sa ma pregatesc pt returul in pat ...
Asa ca s-a impus o alta operatie, alta distractie...
Au trecut 7 luni de la accident. Alaltaieri am constatat ca si sa stau intr-un fotoliu la un spectacol, cu pauza, in total 5 ore, a fost cam prea mult pt mine...

Edited by Prien, 16 January 2009 - 16:45.


#3
borzasiandras

borzasiandras

    New Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 11
  • Înscris: 13.01.2009

View PostPrien, on Jan 16 2009, 16:43, said:

Am 17 ani, si e prima oara cand ma dau pe patine. M'am dat de 4 ori pana acum, si totul merge ok. Am cazut numai a 3-a si a 4-a zi,
Dzeule mare. Nu vreau sa cobesc.
Dar te rog sa citesti ce este scris la http://forum.softped...howtopic=423877 ?
Cu completarea ca abia dupa 3 luni de la accident doctorul mi-a dat voie sa ma folosesc de piciorul drept si sa incep recupararea medicala, exercitii si biciccleta. Acolo am aflat -datorita eforturilor - si intr-un mod extrem de dureros si ca discul L1S1 din coloana fusese spart.
Pe romaneste NU puteam sta drept nici 3 minute=180 secunde cronometrate. Asta reprezenta durata traseului camera mea spre tronul din WC, unde prestam repede..., apoi ma intindeam pe jos, ma rog pe covoras, ca sa sa ma pregatesc pt returul in pat ...
Asa ca s-a impus o alta operatie, alta distractie...
Au trecut 7 luni de la accident. Alaltaieri am constatat ca si sa stau intr-un fotoliu la un spectacol, cu pauza, in total 5 ore, a fost cam prea mult pt mine...


Imi pare rau ptr ce ti s'a intamplat. Totusi, nu vreau sa par nesimtit, trebuie sa si risti. Viata m'a invatat sa fiu optimist. Sa am limitele mele, dar sa am si tupeu, ptr ca fara risc nu castigi. Sunt plecat de acasa de 3 ani, la 400 km de orasul meu natal, si imi revad familia numai in vacante. Am propriul meu job, si doresc sa mi se raspunda la intrebarile puse de mai sus...
Cand am cazut cu patinele , am picat ori in cur, ori in 4 labe, ori m'am lasat pe spate si am pus mainile jos. Sunt inca tanar, am reflexe bune, sunt foarte flexibil, si imi place sa ma dau cu patine, de ce nu si cu role?
Iti doresc insanatosire gravnica! Ai grija de tine.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate