Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pareri magazin online quickmobile?

Despre compania de aministrare Sq...

Durere taietura deget dupa 2 luni

Dalți gravare lemn
 Didgeridoo

Motorola Edge 50 Ultra

Gaura perete apartament cu evitar...

Orientare antena prime focus
 Problema conectare mail yahoo

comisioane asociatie proprietari

Primul sistem de televiziune cu p...

Internetul este neutilizabil fara...
 Eroare cloud burn icopy face id

DermaRoller ce este ?

Articole limba Germana

Cum se imparte legal o mostenire ...
 

Apple e pentru profesionisti?

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
508 replies to this topic

#505
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

P.S. Inca nu am primit solutia ceruta ! Am nevoie de autorun, e o functie oferita de SO care ar trebui sa nu faca probleme, eu am nevoie de ea, imi usureaza accesul in foarte multe situatii, nu e un hack facut de mine sistemului, e o functie ,,by default,, asa ca imi pare rau nu poate fi considerat asta un argument. Asa va dau si eu argumentul suprem : Inchideti calculatorul !

E ca și cum ai avea un super sistem de securitate la casă, imbatabil, dar care are un buton pentru dezactiva mare, roșu și vizibil chiar lângă ușa de la intrare. Și scrie pe el ce face...
Iar partea amuzantă este că ai posibilitatea să-l iei de acolo, dar te încăpățânezi să-l lași, deoarece îți este mai ușor să intri în casă când vii de la piață...

#506
iuliusdobre

iuliusdobre

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 284
  • Înscris: 28.03.2005
de la o vreme, la turatii mici, imi scartie ventilatorul din habitaclu. masina in cauza este un opel corsa c. ma puteti ajuta?

intrebarea de mai sus are acelasi lucru in comun cu subiectul "Apple e pentru profesionisti?" exact ca ceea ce discutati voi acum, de ceva pagini incoace, adica NIMIC. pana si ilustrul "profesionist desavarsit in arta informatiei" (sper ca am citat corect), Lucian_Ilea, a ajuns la o concluzie si anume "Apple e pt profesionisti pt ca au fost destui cu argumente aici"

ceea ce se intampla acum, vorba lui dacuburebista "nici măcar funny nu mai e..."
daca vreti sa continuati discutie cat de bun/varza e windows-ul, am vazut ca sunt destule topicuri la categoria WINDOWS. ultima data cand m-am uitat, aici era MAC.

ce parere aveti de ciorba de burta? e sanatoasa sau nu?

Edited by iuliusdobre, 16 March 2009 - 20:42.


#507
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

Quote

ce parere aveti de ciorba de burta? e sanatoasa sau nu?
Depinde cât de mult usturoi pui :w00t:

Quote

de la o vreme, la turatii mici, imi scartie ventilatorul din habitaclu. masina in cauza este un opel corsa c. ma puteti ajuta?
ai și un țăcănit între volan și scaun din când în când?

#508
Morticia

Morticia

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,885
  • Înscris: 05.05.2005

View Postiuliusdobre, on Mar 16 2009, 20:40, said:

de la o vreme, la turatii mici, imi scartie ventilatorul din habitaclu. masina in cauza este un opel corsa c. ma puteti ajuta?
Pai na, si tu acum. E Opel, la ce te astepti. :P

#509
realdexter

realdexter

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,213
  • Înscris: 05.12.2006

View Posti0nutzb, on Mar 16 2009, 20:25, said:

E ca și cum ai avea un super sistem de securitate la casă, imbatabil, dar care are un buton pentru dezactiva mare, roșu și vizibil chiar lângă ușa de la intrare. Și scrie pe el ce face...
Iar partea amuzantă este că ai posibilitatea să-l iei de acolo, dar te încăpățânezi să-l lași, deoarece îți este mai ușor să intri în casă când vii de la piață...


Deci exact cum am zis, cel mai sigur ar fi sa nu deschizi calculatorul. De ce imi dai 500 de functii in windows daca nu pot folosi decat 100, pt ca pe restul daca nu le dezactivezi ma duc draq?    E clar ca nu ne intelegem deloc si eu zic sa ne oprim. Pentru cine mai posteaza de aici inainte haideti sa incercam sa fim ON-TOPIC.

Apple e pentru profesionisti ?  DA
Microsoft Windows este pentru profesionisti ? DA

Fiecare foloseste ce vrea, eu am ales sa folosesc mac in locul pc-ului, la fel cum am ales sa ascult alt gen de muzica in locul manelelor, desi sunt cele mai raspandite.  Fiecare e liber sa aleaga, sa ne bucuram ca avem alternativa si sa speram ca vor mai apare si altele, ar fi fost tragic sa fim OBLIGATI toti sa folosim windows sau orice altceva

Edited by realdexter, 16 March 2009 - 23:21.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate