Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

UL overflow

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Am o lista de tip UL cu un numar de x elemente(numarul de elemente este fix, nu se schimba). LI-urile sunt aliniate vertical. As vrea sa stiu daca se poate face urmatorul lucru: in caz ca nu incap toate LI-urile in pagina din cauza rezolutiei, sa se continue afisarea lor pe o alta coloana.

Astept raspuns.

Edited by Ion_Cristoiu, 22 December 2008 - 11:40.


#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
<ul>
<li>item</li>
<li>item</li>
<li>item</li>
</ul>
li {
width:200px;
float:left
}


Asta ar face aproximativ ce ai tu nevoie. Doar din css nu ai cum să faci să îți împartă conținutul în coloane.

#3
Ion_Cristoiu

Ion_Cristoiu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 846
  • Înscris: 31.07.2008
Ca sa nu mai deschid alt topic continui aici.
Lucrez la o tema de joomla. Articolele si componentele se afiseaza printr <div id="content">. Vreau ca acest DIV sa fie afisat numai cand e cazul(ex: pe homepage nu-mi trebuie). In acelasi timp, vreau ca div-ul, in caz de overflow, sa aiba scroll. Din pacate nu reusesc sa le fac pe amandoua simultan, pt ca atunci cand setez atributul height pentru acel DIV in CSS, mi-l afiseaza si pe homepage, iar cand nu-l setez nu apare scroll-ul in caz de overflow, desi am setat overflow:auto.
Stiti cum se poate face?

Edited by Ion_Cristoiu, 23 December 2008 - 10:21.


#4
Jumping Jack

Jumping Jack

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 622
  • Înscris: 12.09.2007

View PostIon_Cristoiu, on Dec 23 2008, 09:21, said:

Ca sa nu mai deschid alt topic continui aici.
Lucrez la o tema de joomla. Articolele si componentele se afiseaza printr <div id="content">. Vreau ca acest DIV sa fie afisat numai cand e cazul(ex: pe homepage nu-mi trebuie). In acelasi timp, vreau ca div-ul, in caz de overflow, sa aiba scroll. Din pacate nu reusesc sa le fac pe amandoua simultan, pt ca atunci cand setez atributul height pentru acel DIV in CSS, mi-l afiseaza si pe homepage, iar cand nu-l setez nu apare scroll-ul in caz de overflow, desi am setat overflow:auto.
Stiti cum se poate face?


#homepage div {display:none}

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate