Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Craiova-Buzau

- - - - -
  • Please log in to reply
13 replies to this topic

#1
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Salutare.Eu sunt din Craiova si vreau sa ajung la Birlad.
Ar fi urmatoarele trasee:

Craiova-Pitesti-Gaiesti-Ploiesti-Buzau-Focsani-Tecuci   dar tronsonul Gaiesti-Ploiesti  e varza..cred ca e cel mai prost drum din tara..

Craiova-Pitesti-Campulung-Brasov-Onesti-Podu Turcului-Birlad....dar e o ruta ocolitoare..se merge mult pe munte..si acum cu iarna asta imi e frica cu zapada si poleiul

Craiova-Pitesti-Bucuresti centura-DN1 -Ploiesti-Buzau-Birlad  dar imi e teama sa nu prind un trafic infernal la bucuresti

Craiova-Pitesti-Bucuresti-Urziceni-Buzau-Birlad dar la fel..traficul greu in zona bucurestiului

Cine a mai fost pe un asemnea traseu  poate sa imi dea un sfat .
Pe la ce ora ar fi cel mai indicat sa fiu in bucuresti sa nu fie trafic?ma gandesc ca pe la 1 noapte ar fi cel mai lejer

Multumesc anticipat

#2
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
personal as alege rutele exact invers fata de cum le-ai scris tu.Daca intri la 1 noaptea prin bucuresti cand e liber alege ultima ruta (care e cea mai buna 200% garantat)

pe la gaesti nici sa nu te gandesti...bine daca vrei sa-ti lasi rotile pe acolo ia-o (eu nu as mai trece pe acolo nici cu Dacia sau cu vreun suv.....nu cred ca au mai facut nimic din martie de cand am trecut  si mi-am blestemat zilele....bine ca nu am fost cu masina mea ca-mi faceam harakiri direct )

la drumul dinspre Bucuresti spre  Ploiesti (pe DN 1A) se lucreaza la niste poduri care sunt si semaforizate .....+ cateva gropi destul de marisoare la intrare/iesire de pe poduri.

in apropiere de ploiesti DN1 se lucreaza , iar varianta pl spre bz e cam varza pe 2-3 km (valuri -acum cateva zile parca mai razuiau din ele).

Drum bun.

Edited by cosmin_miu, 17 December 2008 - 21:24.


#3
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,953
  • Înscris: 03.12.2005

 cosmin_miu, on Dec 17 2008, 21:10, said:

pe la gaesti nici sa nu te gandesti

Fix asta voiam sa zic. Mai bine ocolesti pana ti se acreste decat sa alegi drumul ala. Mai ales la cum esti obisnuit cu drumurile la noi.

#4
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007

 cosmin_miu, on Dec 17 2008, 21:10, said:

personal as alege rutele exact invers fata de cum le-ai scris tu.Daca intri la 1 noaptea prin bucuresti cand e liber alege ultima ruta (care e cea mai buna 200% garantat)

Drum bun.

Ms de sfaturi..eu traseele  le-am pus aleator dar tot pe ultima ruta m-as duce.

Eu nu cunosc deloc bucurestiul.Cum ar fi mai bine..sa trec prin orash sau pe centura si de acolo sa iau directia urziceni-buzau?

E complicat prin centrul bucurestiului?

#5
melcu79

melcu79

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,325
  • Înscris: 22.03.2006
Nu e complicat daca stii, eu recomand centura.

Mergi Craiova-Slatina-Pitesti apoi din autostrada intri pe centura(faci dreapta inainte de podul de la intrare Bucuresti) si iesi la Afumati.

Edited by melcu79, 19 December 2008 - 12:09.


#6
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007

 melcu79, on Dec 19 2008, 12:03, said:

Nu e complicat daca stii, eu recomand centura.

Mergi Craiova-Slatina-Pitesti apoi din autostrada intri pe centura(faci dreapta inainte de podul de la intrare Bucuresti) si iesi la Afumati.

Deci urmaresc indicatorul Afumati si Urziceni.Ms mult.Maine dimineatza plec.Cand ma intorc va tin la curent cu drumul.Sarbatori fericite

#7
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Foarte bun drumul..e usor pe centura Bucuresti mai ales ca nu am prins deloc trafic..apoi din centura pana la Tecuci e drum cu doua benzi pe sens..cateva radare fixe dar am fost precaut si am luat o lista cu toate radarele fixe din tara :D .

Fratele meu a fost pe ruta Craiova-Pitesti-Gaiesti-Ploiesti-Buzau si e varza drumul la Gaiesti.Ocoliti Gaiestiul cu orice pret..mai bine acolesc decat sa distrug masina.

Multumesc tuturor pt sfaturi.

#8
moki

moki

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,232
  • Înscris: 15.01.2007
Am fost si noi pe ruta Craiova-Pitesti-Gaiesti-Ploiesti-Buzau ca sa evitam Bucurestiul si cozile lui (ziceau la radio ca se intinde coada de la km 20 al autostrazii pana la intersectia de la Plazza) si a fost vai de noi si de zilele noastre.Nu mai merg in viata mea pe acolo(decat evident daca se repara drumul in totalitate   :D  ) .Prefer sa pierd ore in trafic,dar sa schimb mai tarziu diverse piese la masina.

Un An Nou Bun tuturor!

#9
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Am fost saptamana trecuta din nou pe ruta Craiova-Pitesti-Bucuresti centura-Urziceni-Buzau .Drumul foarte bun doar ca pe centura Bucurestiului se lucreaza iar noapte nu prea se vad denivelarile si am luat o groapa in plin :D  ..tu-i mama ei de groapa..dar bine ca nu a patit nimic masina,toba vad ca e intacta.A se merge usor pe centura noapte, iar in rest radarele fixe trebuie ferite.Drum bun.

#10
Emcede

Emcede

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 318
  • Înscris: 08.04.2009
Daca tot era noapte, de ce n-ai mers prin Bucuresti? ^_^

#11
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007

 Emcede, on Apr 27 2009, 17:05, said:

Daca tot era noapte, de ce n-ai mers prin Bucuresti? ^_^

Era cam 11 noaptea dar eu nu cunosc deloc Bucurestiul si imi era teama sa nu ma ratacesc ca sa nu pierd mult timp prin Bucuresti.
Daca imi explica cineva ce traseu trebuie sa urmez , Bucuresti o sa incerc si aceasta varianta.Multumesc anticipat.

#12
sentar27

sentar27

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.12.2006
Era cam 11 noaptea dar eu nu cunosc deloc Bucurestiul si imi era teama sa nu ma ratacesc ca sa nu pierd mult timp prin Bucuresti.
Daca imi explica cineva ce traseu trebuie sa urmez , Bucuresti o sa incerc si aceasta varianta.Multumesc anticipat.





ia-ti un sistem de navigatie. o sa-ti recuperezi repede investitia. GARANTAT

#13
octavyus

octavyus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 12.06.2008
Drumul Gaesti-Ploiesti e intr-adevar rau. Din pacate nu-l pot evita in totalitate fiindca am bunicii din jud dambovita.Oricum , celor care ajung in Gaesti si trebuie sa iasa spre Ploiesti, le recomand o varianta ocolitoare per total cu vreo 25 de km, dar nu va rupeti masinile.
Gaesti-15 km spre Bucuresti pana la Costestii din deal, apoi stanga la singura intersectie de acolo spre Produlesti-Vacaresti-Targoviste. Acest drum merge prin multe sate, este drum judetean dar mult mai bun decat Gaesti-Targoviste.
De la targoviste, cel mai bun drum ( daca se poate numi asa) este: Targoviste-la iesirea spre bucuresti faceti stanga spre Buftea, apoi dupa 3-4 km stanga-Nisipuri-la iesire tineti inainte spre Moreni-Filipestii de Padure-intersectie DN1 si apoi dreapta spre Ploiesti. De remarcat ca, dupa Moreni, de la intrarea in jud Prahova drumul este ca in palma, fiind recent renovat.
Sa-mi spuneti cand o sa treceti pe drumul asta si sa-l comparati cu clasicul Targoviste-gaesti, sa vedem impresii :)

Edited by octavyus, 02 June 2009 - 09:30.


#14
valentino_xro

valentino_xro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 460
  • Înscris: 26.11.2007
Octavyus, au inceput lucrarile la DN72 Gaiesti-Ploiesti .Am trecut pe acolo in vara si se lucra de zor, multe semafoare dar se turna asfalt gros.Sper ca pana la anul sa fie gata si sa nu ne mai rupem masinile si gumele prin gropi.
Inca nu imi vine sa cred ca se reabiliteaza drumul.A fost unul din cele mai proaste drumuri din tara.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate