Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 Primele zile ale internetului per...

Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...
 De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir
 Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa
 

Universul Stargate

- - - - -
  • Please log in to reply
1366 replies to this topic

#1
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Salutare,

Eu sunt Good Thor un Fan Stargate din Romania

Aici se poate discuta despre filmele Stargate.

Incep eu ... ok ?

Prima oara am vazut filmul Stargate a fost pe o caseta VHS. Si acuma imi dau seama ca n-aveam decat 16 ani ( in'94 a aparut nu? ). Iar prima oara l-am vazut pe un post de tv serialul Stargate Sg-1. Sincer vorbind eu vroiam sa-l vad de prima oara din '94 ca la vremea aia era fascinant efectul ala de "apa care se scurge la chiuveta".

Mai sunt fani Stargate care doresc sa posteze ?

Edited by Good Thor, 03 February 2005 - 21:50.


#2
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Imi place foarte mult serialul, si il urmaresc in mod regulat. Nu stiu daca asta ma face fan. Il urmaresc pur si simplu din placere. Nu stiu sa iti spun in care episod din care serie Teal'c a scapat de embrion.... :D

Recunosc ca am fost foarte furios cind HBO a suspendat serialul dupa seria a 3-a parca. Am reinviat cind Antena 1 a reluat, dar a murit in acelasi punct ca si HBO.

Din fericire intre timp a aparut pe net si acum sint "la zi" :peacefingers:

Foarte interesant este si SG Atlantis, care chiar a devenit pe ansamblu mai palpitant decit SG1, dar am inteles ca asta e si intentia, ca seria 8 e ultima pt SG1.

Mare pacat ca nu avem si noi un post precum SkyOne sau care mai sint prin state care dau mai multe seriale de acest gen.

Cheers! :coolspeak:

#3
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Imi pare bine de cunostinta Zetics

#4
starsoft

starsoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2004
Mai treceti unul pe lista !!!
:punk:  :wave:

#5
crocodiluQ

crocodiluQ

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 232
  • Înscris: 01.06.2004

Zetics, on Feb 3 2005, 23:02, said:

Foarte interesant este si SG Atlantis, care chiar a devenit pe ansamblu mai palpitant decit SG1, dar am inteles ca asta e si intentia, ca seria 8 e ultima pt SG1.

Corecta afirmatia referitoare la SGA, cu toate ca SG-1 si-a mai revenit odata cu ultimele doua episoade, The Reckoning.
Seria 8 nu va fi ultima SG-1, va urma cel putin inca una, cu ceva schimbari de actori.

In caz ca nu v-ati prins, ma puteti trece si pe mine pe lista de fani si tinand cont ca am tradus deja 15 episoade in Atlantis, puteti sa ma puneti undeva in fata :)

Edited by crocodiluQ, 04 February 2005 - 16:43.


#6
starsoft

starsoft

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 294
  • Înscris: 01.03.2004

crocodiluQ, on Feb 4 2005, 16:42, said:

In caz ca nu v-ati prins, ma puteti trece si pe mine pe lista de fani si tinand cont ca am tradus deja 15 episoade in Atlantis, puteti sa ma puneti undeva in fata :)

<{POST_SNAPBACK}>


"Domnu', domnu' stati la rand sa ajunga la toata lumea.
Nu sariti randu' domnu'."

:P
:cheers:

#7
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Hopa

Nu ma asteptam sa gasesc pe acest forum fani stargate :coolspeak:

Nu va face-ti griji aveti loc pe lista mea :D

Imi pare bine de cunostinta starsoft si crocodiluQ

PS: puteti sa ma contactati pe YM la good_thor :notangel:

#8
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Mai adaugati unul la lista.
Dupa cum a spus cineva mai sus va mai fi cel putin inca o serie (9), astfel egaland X-files la nr. de serii. Dupa asta cica s-ar termina....
In sg-1 va mai aparea tipul ala din farscape, colega lui avand deja o aparitie la activ.
Richard Dean Anderson se pare ca va parasi sg-1 de sezonul viitor.
De asemenea, se pare ca noul comandant SGC va fi  Beau Bridges.

modified pt. a adauga o lista cu Goaulzii morti.

http://alec.synetech.2ya.com/sg1

Edited by raiiar, 04 February 2005 - 17:30.


#9
Manowar

Manowar

    Iubitul mileniului.

  • Grup: Banned
  • Posts: 8,869
  • Înscris: 24.11.2004
count me in

Edited by Nozavi, 17 April 2005 - 19:42.


#10
petman

petman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,861
  • Înscris: 28.11.2001
Si mie imi place, am facut rost de seria 8 si acu incep sa caut seriile celelalte, eu le vizionez de la coada la cap.... :rolleyes:

#11
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
Ah... Aici v-ati ascuns...
Sunt fan Stargate de ceva timp, am pus mana pe absolut toate episoadele (cate ore nedormite din cauza zgomotului de la cooler... ufff...) si trebuie sa spun ca imi place cum se comporta seriile (si cu obida recunosc ca Atlantis-ul incepe sa fie cu mult mai palpitant - pe total - decat SG-1).
Si sincer... in clipa asta... sunt ofticat ca SG-A - The Siedge s-a dovedit un episod in minim 3 parti... Cand am vazut "va urma"  :cursing:
Oricum.... la cat mai mult popor pe topic-ul asta  :coolspeak:

PS. Pe cand un topic si despre Battlestar Galactica? :) Alt serial absolut genial (vorba aia - parerea mea).

#12
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001
:D

din pacate Galactica nu are decat 13 episoade pana in acest moment + episodul pilot si nu se stie sigur daca va continua, dar sunt sanse mari intrucat acum se difuzeaza episoadele in State, si aparent rating-ul este cel putin pentru episodul 3 mai mare decat Atlantis.

In rest ... sunt la curent cu tot. :D

#13
Good Thor

Good Thor

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 63
  • Înscris: 20.10.2004
Salut fani Stargate,

Imi pare bine de cunostinta raiiar, Manowar, petman, Ares si EndLess_Point. :D

Catre raiiar ... e prima oara cand aflu de aceea lista ... cum ai reusit sa gasesti lista aia ? ... esti cumva din aia care cauta morti ? <_<

Catre Manowar ... vad ca descarci multe ... asta arata ca esti un fanatic :naughty:

Catre petman ... ai toate cele 8 sezoane ? ... daca da afla ca nu mai sunt alte sezoane ... sau poate te-ai referit la sezonul 1 de Atlantis si Sezonul 1 de Infinity ( desene animate ) ??

Catre Ares ... imi pare rau ca ne-ai gasit greu ... impusca pe altcineva ... eu am facut topicul in alta parte ca sa fie mai evident dar mi-a fost mutata :puke:

Catre EndLess_Point ... :cursing:

#14
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
am gasit de cuviinta sa pun lista pt. ca si mie (probabil si voua) va era greu sa ii tineti minte pe toti aia morti.
A mai aparut o chestie, Behind.The.Stargate.Secrets.Revealed; banuiesc ca o aveti.
Apare si FPS-ul Stargate. .....e de bine....

#15
ezekio

ezekio

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,679
  • Înscris: 07.01.2002
Fan si eu... astept jocul cu infrigurare  :w00t:

#16
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

Good Thor, on Feb 5 2005, 10:36, said:

Catre Ares ... imi pare rau ca ne-ai gasit greu ... impusca pe altcineva ... eu am facut topicul in alta parte ca sa fie mai evident dar mi-a fost mutata :puke:

Catre EndLess_Point ... :cursing:

<{POST_SNAPBACK}>


eu ti-am mutat topicul acolo unde ii este locul ... sau crezi ca Generalitati era un loc potrivit ?  :D

Ce vrei sa zici cu :cursing: ... ca nu ma prind ?


In alta ordine de idei, evitati posturile despre download-uri de episoade, de unde, cum , etc, OK ?

Edited by EndLess_Point, 05 February 2005 - 15:03.


#17
Ares

Ares

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,227
  • Înscris: 13.01.2003
OK. Intrebare - care-i site-ul cel mai bun pentru subtitrari Stargate SG-1 / Atlantis?
Pe mine ma intereseaza cele in engleza in primul rand, dar eventual si cele in romana.
Intreb pentru ca pe DC am gasit ceva titrari, dar unele erau gata traduse (si traducerile erau sub orice critica).
Multzam :)

PS. Interesant Behind-ul, asta ultimul... Pacat ca a fost cam scurt...

#18
raiiar

raiiar

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,568
  • Înscris: 30.11.2002
Da, dar ce ma interesa cel mai mult in behind.the ....intrebarile de bun simt ale fanilor, nu au fost raspunse, facand o caterinca de 2 lei gen "vai ce destepti sunteti voi" sau "chiar sunteti atenti". Asta a fost chiar de rahat.
Vreau si eu un univers in care toata lumea sa vorbeasca romana, de ex.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate