Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rename SQL column

Achiziționare tuner TV !

Din ce este facuta terasa asta?

Cum accesez site-ul CNAS ?
 Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 

Mexic

- - - - -
  • Please log in to reply
989 replies to this topic

#55
mirela68

mirela68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.07.2008

 laur1977, on Sep 9 2008, 09:33, said:

salut

te rog spune-ne mai multe , cu cine ai zburat, cat te-a costat , cum a fost vremea , ce merita vazut in cancun si in playa del carmen, cum sunt preturile in general..

De zburat am zburat cu air france si delta cu escala la paris si atlanta. Un zbor destul de lung , in plus am avut si 2 ore intirziere la atlanta la zborul atlanta-cancun, in total 22 de ore. Pretul din punctul ns. de vedere a fost bun (zborul 1125 euro de persoana dus-intors). Biletul l-am cumparat in luna martie pentru  august. Dar nu calcula in baza biletului ns. de avio deoarece nu l-am cumparat in romania. In 2 saptamini in mexic fara a ne retine de la nimic am cheltuit in 2 in jur de 1000-1400 de euro (cu masina inchiriata cu tot). Vremea este buna in sensul cald tot anul. Evident in august umiditatea este foarte mare. noi la cancun am sta doar 2 zile si depinde mult ce anume te intereseaza. Discoteci: coco-bongo si hard rock cafe. Coco bongo este cea mai mare si cea mai frumoasa. Playa del carmen noua ne-a placut mult dar si aici este relativ (depinde de gusturi si de ceea ce vrei sa vezi). De la playa poti face excursii la tulum, xel-ha si x-caret. Tulum poti vizita site-ul care este f. frumos, iar xel-ha si x-caret sint parcuri naturale cu tot inauntru, restaurante, baruri, piscine naturale, inotat cu delfinii etc.
Daca imi spui ce anume va intereseaza in sensul site-uri arheologice sau distractie poate va pot ajuta cu mai mult. tine cont ca noi ne-am axat mai mult pe vizitat, asa cum am scris in mesajul meu anterior.
Preturile noua ni s-au parut bune, la hoteluri, mincare, tot in general. Spune-mi concret unde vreti sa mergeti si ce vreti sa faceti si incerc sa va ajut.

#56
laur1977

laur1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.06.2008

 mirela68, on Sep 9 2008, 11:10, said:

De zburat am zburat cu air france si delta cu escala la paris si atlanta. Un zbor destul de lung , in plus am avut si 2 ore intirziere la atlanta la zborul atlanta-cancun, in total 22 de ore. Pretul din punctul ns. de vedere a fost bun (zborul 1125 euro de persoana dus-intors). Biletul l-am cumparat in luna martie pentru  august. Dar nu calcula in baza biletului ns. de avio deoarece nu l-am cumparat in romania. In 2 saptamini in mexic fara a ne retine de la nimic am cheltuit in 2 in jur de 1000-1400 de euro (cu masina inchiriata cu tot). Vremea este buna in sensul cald tot anul. Evident in august umiditatea este foarte mare. noi la cancun am sta doar 2 zile si depinde mult ce anume te intereseaza. Discoteci: coco-bongo si hard rock cafe. Coco bongo este cea mai mare si cea mai frumoasa. Playa del carmen noua ne-a placut mult dar si aici este relativ (depinde de gusturi si de ceea ce vrei sa vezi). De la playa poti face excursii la tulum, xel-ha si x-caret. Tulum poti vizita site-ul care este f. frumos, iar xel-ha si x-caret sint parcuri naturale cu tot inauntru, restaurante, baruri, piscine naturale, inotat cu delfinii etc.
Daca imi spui ce anume va intereseaza in sensul site-uri arheologice sau distractie poate va pot ajuta cu mai mult. tine cont ca noi ne-am axat mai mult pe vizitat, asa cum am scris in mesajul meu anterior.
Preturile noua ni s-au parut bune, la hoteluri, mincare, tot in general. Spune-mi concret unde vreti sa mergeti si ce vreti sa faceti si incerc sa va ajut.


planuiam un trip in mexic in septembrie dar l-am amanat din cauza sezonului de tornade pt 3 ianuarie , vrem sa mergem in cancun la unul din hotelurile de pe plaja , riu cancun sau las americans
ma interesau preturile  in accea perioada , daca este bine sa ai bani cash sau se poate plati cu cardul , despre viata de noapte , despre xel ha,despre mancare

#57
mirela68

mirela68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.07.2008

 laur1977, on Sep 9 2008, 14:16, said:

planuiam un trip in mexic in septembrie dar l-am amanat din cauza sezonului de tornade pt 3 ianuarie , vrem sa mergem in cancun la unul din hotelurile de pe plaja , riu cancun sau las americans
ma interesau preturile  in accea perioada , daca este bine sa ai bani cash sau se poate plati cu cardul , despre viata de noapte , despre xel ha,despre mancare

Eu cum ti-am spus la cancun am ramas 2 nopti la un hotel pe laguna caci ne interesa doar unde sa dormim ptr. a putea organiza calatoria. Am vazut pe net hotel riu cancun las americas si vad ca e un 5 stele. noi nu eram departe de acest hotel. probabil ca va dau all inclusiv. Ceea ce am oservat la cancun la hotelul unde am stat noi ca platind 2 nopti anticipat am dat 90 euro total iar la fata locului aceeasi camera vroia 175 usd pe noapte. Preturile la cancun sint mai mari decit in restul mexicului caci este foarte americanizat. Poti minca in doua persoane cu aprox. 50 usd. In restul mexicului maninci cu jumatate din acesti bani. Ia in considerare ca multe hoteluri considera decembrie-ianuarie plin sezon. Noi am avut si bani cash cu noi dar iti convine mai mult sa scoti cu cardul de la bancomat direct pesos si sa platesti tot in pesos, asa eviti schimburile lor valutare care sint mereu in favoarea lor. Excursii poti face cite vrei caci sint multe agentii de voiaj care iti ofera tot ce vrei sau din downtown la terminalul ado poti lua autobus ptr. orice destinatie si nu costa mult. Noi am inchiriat o masina deci preturile la bus nu le cunosc dar stim de la altii ca nu sint scumpe. Discoteci sint multe. De exemplu linga hotelul nostru era coco bongo si inca alte 3 discoteci mai mici unde la 6 dimineata lumea era inca la coada pentru a intra. La coco bongo stiu ca ai 2 alternative. Sau full bar cu 50 usd (intrarea-consumatie la bar ilimitata toata noaptea) sau 20 usd doar intrarea si platesti restul tot ce consumi.
Daca mai ai intrebari poti s aimi scrii. Voi va luati doar biletul de avion sau all inclusiv?

#58
ginnyy

ginnyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.08.2008

 laur1977, on Sep 9 2008, 15:16, said:

planuiam un trip in mexic in septembrie dar l-am amanat din cauza sezonului de tornade pt 3 ianuarie , vrem sa mergem in cancun la unul din hotelurile de pe plaja , riu cancun sau las americans
ma interesau preturile  in accea perioada , daca este bine sa ai bani cash sau se poate plati cu cardul , despre viata de noapte , despre xel ha,despre mancare
am fost in mai in Cancun si am stat la hotel Fiesta Americana Grand Coral Beach Cancun (10 zile)
hotelul il recomand: plaja superba, serviciile super, pozitionare f buna, in zona hoteliera, langa principalele cluburi (Coco Bongo, Bulldog)
noi am inchiriat si maina pt 5 zile si mergeam in Playa del Carmen
restaurante, depinde ce cauti...in Cancun, zona hoteliera mi-a placut Lorenzillo (international, sea food);
downtown Cancun: La Habichuela, Labna si La Parilla (La Parilla real mexican - 11 usd / persoana si mananci ce vrei cat vrei)

#59
mirela68

mirela68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.07.2008

 ginnyy, on Sep 10 2008, 08:40, said:

am fost in mai in Cancun si am stat la hotel Fiesta Americana Grand Coral Beach Cancun (10 zile)
hotelul il recomand: plaja superba, serviciile super, pozitionare f buna, in zona hoteliera, langa principalele cluburi (Coco Bongo, Bulldog)
noi am inchiriat si maina pt 5 zile si mergeam in Playa del Carmen
restaurante, depinde ce cauti...in Cancun, zona hoteliera mi-a placut Lorenzillo (international, sea food);
downtown Cancun: La Habichuela, Labna si La Parilla (La Parilla real mexican - 11 usd / persoana si mananci ce vrei cat vrei)

Trebuie sa va spun ca din mai pina in august la restaurantul la parilla cu 11 usd nu mai maninci aproape nimic sau eventual un fel de mincare mai economic. noi in doi in august am fost de 2 ori la "la parilla" si am cheltuit 58 usd in doi prima data si 65 usd a doua oara.

#60
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Plec si eu in februarie la Cancun, hotelul ales este Barcelo(are reviewuri destul de bune asta pe net, si bune de la cineva care a fost in aprilie anul asta)

Londra-Cancun - Londra(10-17 februarie)
7 nopti, hotel 4 stele AI, transfer aeroport
2 persoane ~1500 Lire fara asigurare, si cu "sit together" in avion(a mai crescut pretul si creste de la saptamana la saptamana)

Excursia am luat-o de pe www.firstchoice.co.uk . insa preturile cam cresc de la zi la zi am vazut!

@Mirela68, o sa te mai deranjez inainte de plecare cu cateva intrebari :P

#61
laur1977

laur1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.06.2008

 mirela68, on Sep 10 2008, 11:17, said:

Trebuie sa va spun ca din mai pina in august la restaurantul la parilla cu 11 usd nu mai maninci aproape nimic sau eventual un fel de mincare mai economic. noi in doi in august am fost de 2 ori la "la parilla" si am cheltuit 58 usd in doi prima data si 65 usd a doua oara.

dupa ultimele cotatii de la agentiile din Romania un trip cu avion si hotel de 5 stele all inclusive in perioada 3 -13  ian 2009 ar costa in jur de 4200-4400 euro pt 2 persoane
nu stiu daca merita banii astia si in plus am inteles ca daca ai lua biletele din germania sau anglia le-ai lua mult mai ieftin
voi ce stiti?

#62
ginnyy

ginnyy

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 22
  • Înscris: 22.08.2008

 mirela68, on Sep 10 2008, 11:17, said:

Trebuie sa va spun ca din mai pina in august la restaurantul la parilla cu 11 usd nu mai maninci aproape nimic sau eventual un fel de mincare mai economic. noi in doi in august am fost de 2 ori la "la parilla" si am cheltuit 58 usd in doi prima data si 65 usd a doua oara.
vorbesti de la parilla din cancun? nu cel din Playa del Carmen, nu?
la cel din Cancun, nu aveai alta optiune de cumparare: era o taxa unica de 11 usd/persoana si mancai din toate felurile (un fel de bufet suedez)
nu-mi amintesc daca intra si bautura in banii astia...

#63
laur1977

laur1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.06.2008

 MATRIXU, on Sep 10 2008, 11:50, said:

Plec si eu in februarie la Cancun, hotelul ales este Barcelo(are reviewuri destul de bune asta pe net, si bune de la cineva care a fost in aprilie anul asta)

Londra-Cancun - Londra(10-17 februarie)
7 nopti, hotel 4 stele AI, transfer aeroport
2 persoane ~1500 Lire fara asigurare, si cu "sit together" in avion(a mai crescut pretul si creste de la saptamana la saptamana)

Excursia am luat-o de pe www.firstchoice.co.uk . insa preturile cam cresc de la zi la zi am vazut!

@Mirela68, o sa te mai deranjez inainte de plecare cu cateva intrebari :P

pret bun as spune , cum ai platit ? online? ti-au trimis voucherele deja? este safe?cu ce companie zbori?

#64
mirela68

mirela68

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 10.07.2008

 laur1977, on Sep 10 2008, 10:54, said:

dupa ultimele cotatii de la agentiile din Romania un trip cu avion si hotel de 5 stele all inclusive in perioada 3 -13  ian 2009 ar costa in jur de 4200-4400 euro pt 2 persoane
nu stiu daca merita banii astia si in plus am inteles ca daca ai lua biletele din germania sau anglia le-ai lua mult mai ieftin
voi ce stiti?

Parerea mea proaspat intoarsa din mexic este ca 4400 de euro ptr. 2 pers. 10 zile este foarte mult. Repet noi 2 saptamini pe cont propriu fara retineri de la nimic nu am cheltuit atit si am vizitat si foarte multe locuri. E adevarat ca in mexic ianuarie este plin sezon. eu te sfatuiesc sa mai cauti si in alte parti.

 ginnyy, on Sep 10 2008, 14:07, said:

vorbesti de la parilla din cancun? nu cel din Playa del Carmen, nu?
la cel din Cancun, nu aveai alta optiune de cumparare: era o taxa unica de 11 usd/persoana si mancai din toate felurile (un fel de bufet suedez)
nu-mi amintesc daca intra si bautura in banii astia...

Eu ma refeream la parilla din downtown cancun care in luna august avea menu si fiecare fel de mincare avea un pret. De exemplu din cite imi amintesc am consumat in prima seara: o portie de peste cu usturoi + o portie de calamari + 2 beri + 1 margarita + 1 pinacolada = 58 usd. La playa del carmen preturile erau un pic si mai mari. Poate ca atunci cind mexicanii nu considera plin sezon sau nu este plin de turisti fac menu la pret fix. Oricum se maninca foarte bine.

#65
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

 laur1977, on Sep 10 2008, 15:32, said:

pret bun as spune , cum ai platit ? online? ti-au trimis voucherele deja? este safe?cu ce companie zbori?

Da am platit un avans acum, am primit si confirmarea rezervarii.Plata se face in 3 transe, "grosul" fiind de platit in Decembrie! Este o agentie destul de consacrata in anglia, cu destul de multe reviewuri bune(dar englezii cum sunt ei pretentiosi, multe din reviewurile negative mi s-au parut exagerate, gen a intarziat avionul 40 minute)
Zborul este cu Thomson Fly, nu e cine stie ce, dar din ce am citit peste ocean stau ok! FirstChoice aveau avioanele lor, dar au fuzionat cu Thomson de ceva vreme!

Mi-ar fi convenit mai mult sa zbor cu altii, dar asta e...

Intra pe site la ei si o sa vezi toate ofertele care te intereseaza, nu cauta date fixe, pt ca e posibil sa difere chiar cu 1000 lire pretul din 3 in 3 zile!

#66
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003

 laur1977, on Sep 10 2008, 11:54, said:

dupa ultimele cotatii de la agentiile din Romania un trip cu avion si hotel de 5 stele all inclusive in perioada 3 -13  ian 2009 ar costa in jur de 4200-4400 euro pt 2 persoane
nu stiu daca merita banii astia si in plus am inteles ca daca ai lua biletele din germania sau anglia le-ai lua mult mai ieftin
voi ce stiti?

Am cautat la FirstChoice pentru 10-17 ianuarie! Pretul pentru 2 persoane este de 1469 EUR, 7 nopti, 4 stele AI , plecare din Londra
Un 5 stele in Cancun, AI, 7 nopti, hotel Royal Cancun By Real , costa 2096 EUR!

Pretul dat de agentiile romanesti mi se pare unul nesimtit de mare, niste jepcari ordinari!

#67
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Rectific:
Un 5 stele in Cancun, AI, 7 nopti, hotel Royal Cancun By Real , costa 2096 Lire(EUR era prea putin :) )

#68
laur1977

laur1977

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 04.06.2008

 MATRIXU, on Sep 11 2008, 09:57, said:

Am cautat la FirstChoice pentru 10-17 ianuarie! Pretul pentru 2 persoane este de 1469 EUR, 7 nopti, 4 stele AI , plecare din Londra
Un 5 stele in Cancun, AI, 7 nopti, hotel Royal Cancun By Real , costa 2096 EUR!

Pretul dat de agentiile romanesti mi se pare unul nesimtit de mare, niste jepcari ordinari!

asa este , am verificat si eu ieri, cred ca o sa merge pe mana lor, desi nu sunt chiar confortabil sa platesc o suma asa de mare online
imi poti spune pe pm nr. tau de tel sa discutam putin

#69
polbr

polbr

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 11.04.2007
am fost in Mexic - Cancun in perioada 13-27 august, plecare din Germania. Pot oferi detalii celor interesati

#70
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Pai scrie aici:
Ce hotel, ce ai facut pe acolo, preturi etc etc

#71
ririmia

ririmia

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 18.03.2005

 polbr, on Sep 24 2008, 16:24, said:

am fost in Mexic - Cancun in perioada 13-27 august, plecare din Germania. Pot oferi detalii celor interesati

Da !! Si eu sint interesat cu plecare din Germania. Spune-ne te rog mai multe detalii! (pret, locatie.....)

#72
moschino

moschino

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 08.05.2008
si eu vreau sa aflu,asa ca poti sa scrii aici,cum au spus so colegii mei de forum.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate