Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

Zapada - drumuri infundate

- - - - -
  • Please log in to reply
26 replies to this topic

#1
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Va rog sa dati date exacte cand si ce drum stiti ca e blocat total sau partial
Ieri, Rm Sarat - Braila blocat intre Baile si Balta alba. In jurul orei 12 si nu s-a deblocat inca
Azi: Braila Buzau, Braila Slobozia blocate total

#2
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Pt. cei interesati aveti aici situatia exacta si actualizata a drumurilor din .ro

Bafta!
Sursa: Administratia Nationala a Drumurilor din Romania.

Edited by google, 30 January 2005 - 11:52.


#3
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,472
  • Înscris: 14.04.2002
Excelent Link!!

#4
mufa

mufa

    Porc misogin

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 40,738
  • Înscris: 13.01.2005
Nu mai inteleg nimic. In evz spun ca Drumul European 85 e blocat, iar pe site-ul administratiei drumurilor n-am vazut nimic. Eu pe cine si de ce sa cred ?

#5
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004

mufa, on Jan 31 2005, 08:43, said:

Nu mai inteleg nimic. In evz spun ca Drumul European 85 e blocat, iar pe site-ul administratiei drumurilor n-am vazut nimic. Eu pe cine si de ce sa cred ?

<{POST_SNAPBACK}>

Ev zilei a inchis editia aseara, pe cand site-ul este actualizat periodic.

#6
Konte

Konte

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 286
  • Înscris: 23.03.2004
Presa noastra... jalnica
Aseara pe Antena 1, o reporterita spunea ca e pe BZ-Slobozia si ca,"Dupa cum vedeti E85 e blocat". Ce legatura are BZ-Slobozia cu E85...
Iar prezentatoarea il lua la rost pe ministru de situatia din Capitala. Ce legatura are Ministerul cu drumurile din Bucuresti...

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
in constanta este numai zapada si polei... la ora 10 nu se vedea nimic :puke:
mazare rulz :death:

#8
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004

i0nutzb, on Jan 31 2005, 10:49, said:

in constanta este numai zapada si polei... la ora 10 nu se vedea nimic :puke:
mazare rulz :death:

<{POST_SNAPBACK}>

Daca e sa vorbim despre orase, cam dezastru peste tot. Si inca acum e bine stati sa vedeti cand se topeste un pic si se formeaza, binecunoscutele, sleauri.

#9
MATRIXU

MATRIXU

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,930
  • Înscris: 09.10.2003
Constanta ieri pana la orele 4 nici urma de plug in oras, dezastru total.Mai trecea cate o masina de arunca nisip sau ce mama lui era, care insa nu avea nici un efect cat zapada era undeva pe la 10 chiar 15 cm, si asta pe arterele principale, nici nu vreau sa ma gandesc ce era pe alea mai marginase
La bucuresti insa(dupa vreo 4.5h de mers cu intercity-ul) alta situatie, drumurile destul de bune avand in vedere starea vremii.

#10
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Revine in actualitate. Informatii aici.

Edited by google, 28 February 2005 - 10:03.


#11
Zetics

Zetics

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,424
  • Înscris: 23.10.2003
Bai, f...-i in koor pe astia cu deszapezirea in Bucuresti, ce dracu asteapta de nu mai dau cu zeama d-aia imbecila pe sosele, ca deja s-a facut un patinoar de-ti vine sa-l tai pe vreun sef de p-acolo. Nu sint nici pe departe gerurile sau zapezile de acu o luna, dar se circula de n'shpe mii de ori mai prost.

Am incercat sa dau telefon la primarie sa fac o reclamatie ceva, dar la 16:30 nu a raspuns nimeni! :death:

#12
google

google

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 489
  • Înscris: 21.10.2004
Clorura respectiva nu are nici un efect sub -5 grade (ingheata si ea) si practic ar da degeaba, poate daca se mai incalzeste un pic.
Pana atunci... "rabdare si tutun" si mers prudent  ;) .

Bafta!

#13
matthew

matthew

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 2,031
  • Înscris: 22.12.2005
Din cate imi aduc aminte in anii anteriori era mult scandal ca se fura motorina necesara pt dezapezire. Se Pare ca ceva ecou a avut pt ca iarna asta cat am mers la munte si la tzara nu am avut probleme. Din 5 in 5 minute a venit plugul. Daca stati in zone izolate cumparati lanturi, costa aprox 80 lei. Nu luati din alea heftine ca se rup :P

PS: Nu uitati cauciucuri de iarna noi. Diferenta e enorma. Poti sa ai masina de sute de mii fara cauciucuri esti piele.
Avantajul zapezii e ca mai astupa gropile=> mai putini bani pe bucse=> economii pentru cauciucuri de iarna.:P

#14
chirac

chirac

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 21.08.2009

View Postmatthew, on 3rd March 2006, 03:19, said:

Din cate imi aduc aminte in anii anteriori era mult scandal ca se fura motorina necesara pt dezapezire. Se Pare ca ceva ecou a avut pt ca iarna asta cat am mers la munte si la tzara nu am avut probleme. Din 5 in 5 minute a venit plugul. Daca stati in zone izolate cumparati lanturi, costa aprox 80 lei. Nu luati din alea heftine ca se rup :P

PS: Nu uitati cauciucuri de iarna noi. Diferenta e enorma. Poti sa ai masina de sute de mii fara cauciucuri esti piele.
Avantajul zapezii e ca mai astupa gropile=> mai putini bani pe bucse=> economii pentru cauciucuri de iarna.:P
:nonobad: anul asta a a dat mai multa motorina:si pentru ,si pentru! :coolspeak: :coolspeak:

#15
mihai!

mihai!

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,800
  • Înscris: 15.04.2006
 0219360 . Sa il aveti in telefon fie iarna fie vara. 

Edited by mihai!, 04 February 2012 - 12:06.


#16
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Am sunat pe 27 ianuarie de la ora 10 pana la 15 n-a raspuns nimeni :D Probabil sunau prea multi.

Cum ati gasit tatica topicul asta din 2005 ? :huh:

Edited by polizei, 04 February 2012 - 13:54.


#17
December

December

    Liberate te ex inferis !

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 20,304
  • Înscris: 14.06.2006
Piatra Neamt-Roman este inchis. Varianta ocolitoare e prin Bacau.

#18
scoty

scoty

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,948
  • Înscris: 01.01.2005
Sunt blocat de duminica de la ora 12 in Ramnicu Sarat, am fost oprit de politie, veneam de la Bucuresti de unde am mers cu 90-80 km/h, pana aici, unde mi-au zis ca a dat comandantul ordin dar nici ei nu stiau de ce, stau la o pensiune unde sunt alti ,,patiti'' ca mine care veneau de la Iasi, Bacau si care au fost la fel opriti. Duminica a nins dar nu mult, apoi luni nu s-a intamplat nimic dar nu ne-au dat drumul si apoi a venit viscolul, probabil ne-au oprit sa nu vedem ca nu fac nimic pe strazi, inchid drumul si nu au martori, eu de la Bucuresti pana la Rmnic nu am Gasit dect doua utilaje cu lama care mergeu cu ea ridicata! Traiasca RO, sa vedem cine imi deconteaza cheltuielile pentru aceasta vacanta neprevazut poate il caut pe Boc pe la Rachitele sami dea niste lucerna in compensatie :cursing:

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate