Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 

google adsense

- - - - -
  • Please log in to reply
11 replies to this topic

#1
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
am recurs si eu la ads pe siteul meu si nu stiu cum sa :

- afiseze pe site numai imagini (nu text ads) ... mie imi arata numai niste "imagini"
cu text , nu imagini adevarate . in plus , nu prea au legatura cu ce e pe siteul meu ;)

cum fac ?

#2
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
In cont la Ad Settings ai Ad type unde poti alege text, imagine sau amandoua.
Parerea mea este ca ai de pierdut cu imagine.

#3
dioSRL

dioSRL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.10.2002
In legatura cu adsense, care sunt preturile practicate si cum se primeste plata?

#4
FireEyes

FireEyes

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,098
  • Înscris: 02.12.2002

dioSRL, on Feb 22 2005, 01:27, said:

In legatura cu adsense, care sunt preturile practicate si cum se primeste plata?

<{POST_SNAPBACK}>


cred ca vei primi ban :D daca se supara domnu' moderator  :D  :D  :D  :D

#5
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004

FireEyes, on Feb 22 2005, 02:03, said:

cred ca vei primi ban :D daca se supara domnu' moderator  :D  :D  :D  :D

<{POST_SNAPBACK}>


nu vad de ce ,  e o intrebare complet normala si legala , asa ca o sa ii raspund (in fond
si la urma urmei putea sa afle respunsul pe siteul lor oficial , asa ca nu e o problema) .
taxele variaza dar sa nu te astepti la sume gigant . de asemenea , daca te inscrii numai
pt bani , forget it ! folosind proxyuri & shit vei primi ban pe reteua google . taxa incepe
de la cativa centi pe click si continua pana la adanci batraneti (sau pana falimenteaza
google :lol:) . banii ii primesti cand ai cel putin $100 in cont . ti se trimite un cec acasa
si scoti banii de la banca (cred) . trebuie sa ai 18 ani etc. ... mai multe detalii pe siteul
lor oficial :

www.google.com/adsense ;)

#6
dioSRL

dioSRL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.10.2002
Nu ma inscriu doar pentru bani, dar este o forma de venituri pentru a putea dezvolta mai departe un proiect deja existent. Daca dai un search pe Google dupa nick-ul meu vei vedea despre ce este vorba.

In afara de asta, nu stiu cat de legal este, pentru ca nu vad cum s-ar inregistra veniturile pentru impozitare, trebuiesc declarate am impresia.

Am intrebat care sunt sumele pentru ca pe site-ul Google scrie :

Quote

Although we don't disclose the exact revenue share, our goal is to enable publishers to make as much or more than they could with other advertising networks.

si pentru ca intr-un timp scurt voi incheia un contract cu o firma romaneasca de ads si nu stiu daca sa il fac exclusiv, sau sa imi las libertatea sa mai pun cate un banner (cum e cel de la Google).

Edited by dioSRL, 22 February 2005 - 12:44.


#7
Dan55

Dan55

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 444
  • Înscris: 22.12.2003
Eu zic sa nu il faci exclusiv.
Nu este bine sa depinzi de o singura sursa de venit.
In plus poate ai site-uri in limba engleza unde se preteaza foarte bine Google ads si site-uri in limba romana unde nu are rost sa pui reclama google.
Si iti mai dau doua sfaturi:
1. Daca nu ai vizitatori straini nu apela la google deoarece vei avea numai clickuri platite la 2-3 centi.
2. Daca apelezi la google nu da nici macar un singur click pe reclama de pe ip-ul cu care ai facut inscrierea.
Cred ca mai mult de jumate din site-urile inscrise au fost respinse din retea din aceasta cauza. Iar daca ai ghinionul sa aibe cineva necaz pe tine si da ca nebunu click pe reclama din site-ul tau iar poti avea probleme. Din aceasta cauza am vazut ca uni si-au instalat scripturi care sa previna acest lucru.
In rest pot sa spun ca dintre toate serviciile de acest gen Google este pe departe cel mai bun. La acelasi numar de vizitatori castigul cu google este de cel putin 3 ori mai mare.

#8
dioSRL

dioSRL

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 03.10.2002
Multumesc de sfaturi, din pacate contentul meu este in romana. Nu stiam ca adsense nu este dezvoltat si pentru paginile in romana.
Insa, daca ma gandesc mai bine, sunt foarte multi termeni in engleza, firme IT, producatori, etc, care in mod sigur fac parte din aria de interes a vizitatorilor, care sunt 99.9% vorbitori de lb. romana.

Edited by dioSRL, 22 February 2005 - 16:24.


#9
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
mie astazi mi-a venit pin-ul de confirmare :) ... hartie ameriana , direct de la new-york ,
par avion , cu stampila google ... rullz :D

#10
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Aici gasiti pe scurt ce e cu AdSense

http://forum.softped...ndpost&p=450754

Apropo, despre ce PIN vorbesti ?

P.S. Datele Adsense sunt confidentiale !

#11
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004

Courage, on Feb 22 2005, 17:21, said:

Aici gasiti pe scurt ce e cu AdSense

http://forum.softped...ndpost&p=450754

Apropo, despre ce PIN vorbesti ?

P.S. Datele Adsense sunt confidentiale !

<{POST_SNAPBACK}>


iti trimit ei o scrisoare par avion (o foaie simpla indoita in 2) cu un pin de 6 cifre si
te roaga sa il introduci in pin informations page .

#12
Courage

Courage

    Founder

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,658
  • Înscris: 26.11.2001
Asta inseamna ca si-au schimbat modalitatea de lucru :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate