Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Cum ma fac webdesigner :d

- - - - -
  • Please log in to reply
48 replies to this topic

#1
EmyLush

EmyLush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.08.2004
Sal
Stiu si eu:D PHP - destul de bine, ASP - jumatate :D, Grafica Web F. bine, FLASH stiu, java script ... , HTML, DHTML si vreau sa fiu si yo webdesigner !! :D
ca stiu ca se castiga bine !
cum fac publicitate, cum fac sa vina clienti la mine !
m-am gandit sa fac un Site despre mine, chestii CV, grafica betoana site :P etc...

mErSi

#2
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
ce varsta ai ? sincer..

#3
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
15. top !

#4
EmyLush

EmyLush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.08.2004
Mai nu stiu daca credeti ce va spun eu acuma, mai bine zis ca nu credeti ca stiu sa fac ceea ce am mentionat sus la o varsta de 15ani :D
acuma pana la varsta asta am facut destule siteuri si au iesit bunicele, si miar placea si mie sa zicem sa mai fac siteuri si la altii !!  :console:

#5
addicted

addicted

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,723
  • Înscris: 18.07.2003
da-ne exemple. arunca aici un portofoliu.

#6
EmyLush

EmyLush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.08.2004
acuma fac un site in flash si php, il termin in maxim 2 zile si va dau un link !!
o sa va faceti o impresie atuncea !!
si inlegatura cu webdesigner cum imi fac publicitate, ??!! sau ce acte trebuie sau nu trebuie :D !!  :coolspeak:

#7
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
poti sa fii freelancer designer (fara acte) ... insa pe riscul tau :)

#8
EmyLush

EmyLush

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 11.08.2004
Hmm nu imi prea plac inegalitatile, ca cine stie ca intr-o zi ma trezesc cu politia la usa  :deadtongue:  :death:  !!
ce acte trebuie pt un Webdesigner !! :D

#9
dan2

dan2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,166
  • Înscris: 05.11.2003
sunt ILEGALITATI nu INEGALITATI !  :death:

#10
Alecsxus

Alecsxus

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 223
  • Înscris: 25.06.2004

EmyLush, on Jan 25 2005, 23:33, said:

Stiu si eu:D PHP - destul de bine, ASP - jumatate :D, Grafica Web F. bine, FLASH stiu, java script ... , HTML, DHTML si vreau sa fiu si yo webdesigner !! :D
ca stiu ca se castiga bine !
cum fac publicitate, cum fac sa vina clienti la mine !
m-am gandit sa fac un Site despre mine, chestii CV, grafica betoana site :P etc...

mErSi

<{POST_SNAPBACK}>



Ce spui tu acolo e ca si cum ai spune... " Nenea zii si mie cum sa fac un milion de dolari pana maine"....este aberant ce tu ceri...in primul rand...ai zis ca ai mai facut site-uri...da-ne si noua link-urile alea...nu ne aburii ca ne dai link in 2 zile...next...ai zis ca ai 15 ani...nu te supara pe mine...dar la frumoasa ta varsta unde ai invatzat dumitale programare PHP si ASP...daca nu sunt indiscret...sa zicem ca grafica puteai sa o inveti si flash-ul...si de asemenea java script de unde stii?cumva esti vreun geniu si nu stim noi?...scuza-ma ca sunt ironic...dar daca tu stiai toate astea...lucrai acum pe aproximativ 300-400 de euro la o firma de webdesign...capishe?...deci te ashtept cu lamuriri...1sn...keep in touch

#11
Domino

Domino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 28.01.2005
La profilul lui are pusa aceasta adresa: http://emyworld.3x.ro/

Acum sincer, cine uita sa puna un fisier index.html ca sa nu se vada toate directoarele alea, asa ceva nu se face :nonobad: . (nu va chinuiti sa rasfoiti prin directoare sunt goale toate, am verificat eu :P )

Ori a incercat sa puna multe directoare de odata prin ftp cand sa le copie wndows-ul  a creat intai directoarele si cand sa ajunga la fisiere s-a oprit si a dat eroare, cred ca stiti cum face internet explorer-ul la chestii din astea, si a vazut omu ca nu poate copia si l-ea lasat asa, ori nu stie nici el cum de sunt puse asa acolo.

No ofence, poti fi tu oricat de bun dar asa ceva e lipsa de profesionalism, daca ai fi incepator nu as fi spus nimic dar daca te-ai laudat asa de tare atunci macar fii pregatit sa induri ofensele.



Tineti aproape
:coolspeak:

#12
Ranma-kun

Ranma-kun

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 23.08.2004
Daca ai 15 ani presupun ca eshti la un liceu, daca eshti la un liceu poti sa participi la sesiunile de comunicari, daca eshti bun poti sa ajungi pe nationala la informatica/pagini web, daca iei mentiune sau ceva loc pe nationala cu creatiile tale vei primi si oferte de joburi, asta presupunand ca eshti destul de bun...

#13
RutZap

RutZap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.03.2005
Shi eu am 15 ani shi uitatzi portofoliul meu:
rutzaps.3x.ro
tsunamigame.3x.ro
rutzap.uv.ro
rutzap.go.ro
inca nu am avut oferte sa fac site-uri pt cineva ! astea sunt situri personale !
Java ash putea sa-n vatz pt k sunt bun la programare (olimpic natzional la info in 3 ani, in gimnaziu) in pascal si nu mi-ar fi greu sa-nvatz C++ din care sa merg pe java!
As vrea sa-mi dati si mie niste sfaturi care sa ma ajute intr-o posibila viitoare cariera! :)

Edited by RutZap, 05 March 2005 - 21:01.


#14
aolex

aolex

    Senior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 3,829
  • Înscris: 06.12.2004
nu ma impresioneaza ... mai ai de lucrat !

#15
RutZap

RutZap

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 32
  • Înscris: 05.03.2005
io nu am vrut sa te impresionez (nu k ar fi stricat)! Vreau ceva sfaturi! pe ce sa ma axez (php, html....), etc.!

#16
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005
Faci parte dintr-o familie de web designeri  :huh:  ?
Sau cum zicea Alecsxus

Quote

cumva esti vreun geniu si nu stim noi?...
Trebuie sa ma las de a mai face site-uri nu stiu nici jumatate cat tine  :P
:cursing:  :cursing:  :cursing:
Nu sunt bun de nimik  :confuzzled:

#17
KennyMcCormick

KennyMcCormick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 15.01.2005
Cred ca urmatorul era un citat din cineva celebru... "Excelenta face diferenta" :)

Ce vreau sa transmit prin asta este: intr-un timp relativ scurt  o persoana isi poate pune baze in HTML , PHP, Flash etc. De aici pana la a fi "web designer" este cale lunga. De la un site care are 3 pagini html, un javascript care arata ora exacta si PhpBB, pana la un site complex este cale lunga. Implica experienta si cunostinte destul de vaste.

Sfatul meu este studiul.. de la programare la principii de design (atat al programarii din spate cat si la nivelul graficii, usability etc)
Succes!

#18
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003
Vad  ca persista in lumea internautilor o idee TOTAL gresita, si anume ca:
"TOATA LUMEA POA' SA FIE  WEBDESIGNER"  la genul: "pai stiu Photoshop, Corel,  am bagat si niste flash, ma descurc in Fireworks"....

LOL  :lol:

"designer" == artist, sau daca nu chiar artist, macar un ins cu ceva cunostinte de design, pe multi daca ii intrebi nu stiu nici spectru' de culori! pt mine un designer adevarat e unul cu studii in arte.  care sa vada ca NU poti pune dracu culorile alea una lannga alta ca iti omoara retina!  La noi in .ro n-am auzit de cursuri de "web design" ...  dar un curs de "design" doar e un inceput, si inca unul bun.

de aia arata saiturile cum arata, programare poate face mai oricine, daca ai talent esti si bun la programare,  daca nu, esti doar programator. la webdesign stau altfel lucrurile...  ori stii ori nu stii..  din pacate sunt putini cei care stiu.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate