Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

Ajutor reumplere cartus

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
mihaitzar

mihaitzar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 29.05.2004
Mi-am luat de curand o Multifunctionala HP PSC 1215 si mi s-a golit cartusul. Mi-am cumparat tus (o sticluta de 100 ml) si nu stiu sa il umplu. Daca ma puteti ajuta sau daca stiti niste link-uri cu instructiuni.

#2
tra_k

tra_k

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 348
  • Înscris: 12.11.2004
Iti recomand sa folosesti la inceput kitul de refill de Inktec. Ai in kit toate ustensilele necesare (inclusiv manusi) si cerneala aferenta. Negru un kit, color alt kit. Ai si instructiunile explicite. Si cerneala e de calitate, poti face mai multe refill-uri.

Ca varianta (o folosesc uneori):

E nevoie de seringa 10 ml si manusi. Dezlipesti eticheta din partea superioara a cartusului pana se vad orificiile, introduci cu seringa (incet) pe rand in fiecare dintre orificii cerneala. Atentie la viteza de golire a seringii, sa nu iasa cerneala in partea superioara. La sfarsit cureti partea superioara a cartusului daca s-a murdarit si lipesti eticheta inapoi.

Nr de refilluri pe care le poti face depinde de calitatea cernelii. Mai important e sa nu golesti niciodata de tot cartusele, ci sa le faci refill din timp, si sa listezi periodic, sa nu se usuce cerneala in canale.

#3
slx

slx

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 30
  • Înscris: 09.09.2004
Am si eu acceasi problema cu cartusul unei imprimante Samsung laser ML 1710P.
Stie cineva cam cat costa o reincarcare si ... unde se face ?

#4
mihaitzar

mihaitzar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 29.05.2004
Thnk tra k. Stiam de Refil-kituri dar am vrut sa economisesc niste bani si mi-am luat direct cerneala si nu stiam daca sa o introduc asa pur si simplu cu siringa. Acum stiu. Papa

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate