Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

program de editare pagina web

- - - - -
  • Please log in to reply
30 replies to this topic

#19
don_dannielo

don_dannielo

    Bah! Are we more than dumb sheep?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 35,456
  • Înscris: 27.06.2004
Cred ca se refera la ala din profilul tau  :peacefingers:

#20
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

don_dannielo, on Jul 22 2005, 17:59, said:

Cred ca se refera la ala din profilul tau  :peacefingers:

<{POST_SNAPBACK}>


Probabil, insa o sa imi fac alt site, ala intr-adevar nu e cine stie ce de el, doar forumul ii facut cat de cat, ce vrei ii facut la internet cafe, in vremea cand inca nu aveam calculator acasa, si l-am facut mai mult in joaca. Acum imi fac altul cu mai mult continut, evident insa ca voi pastra acceasi adresa.

Edited by djadi21, 22 July 2005 - 18:04.


#21
Memo

Memo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,551
  • Înscris: 08.02.2005
heh,
nu voiam sa fiu off-topic, dar nu m-am putut abtine :) cel ce nu voia sa invete engleza acu are site de traduceri online :P

..."Aici poti traduce gratuit din limba engleza in limba romana si viceversa"...

#22
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

Memo, on Jul 29 2005, 01:30, said:

heh,
nu voiam sa fiu off-topic, dar nu m-am putut abtine :) cel ce nu voia sa invete engleza acu are site de traduceri online :P

..."Aici poti traduce gratuit din limba engleza in limba romana si viceversa"...

<{POST_SNAPBACK}>


Aia a fost o gluma, nu am nici o legatura cu traduderile, ala il link catrer etranslator, asta cand mi-am facut site-ul ala la internet cafe (nu aveam program de editare web), am vrut sa invat cat de cat si am facut site-ul ala (care a si ramas neactualizat de atuncea), in curand insa o sa fie gata noul meu site, care chiar nu va avea nici o legatura cu traducerile, o parte am facuto deja, insa nu o pun pe server pana nu e gata tot (doar forumul este gata), si ma voi muta de la go.ro cand voi face noul site, probabil la lx, voi pastra doar domeniul .tk. Si acum pe bune, cred ca ajunge cat am luat-o pe aratura, postati doar daca stiti vreun program in romana.

Edited by djadi21, 29 July 2005 - 03:36.


#23
dobrem

dobrem

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 29.07.2005

djadi21, on Jul 22 2005, 01:35, said:

Am gasit deja 2 editoare html in limba romana si curs nu am sa fac, nu are rost mai bine invat singur la ghiceala, mai ales ca deja aproape ca stiu (vezi site-ul meu). Va rog nu mai postati decat daca stiti vreun editor html in limba romana.

<{POST_SNAPBACK}>


M-ar interesa si pe mine, mai ales ca nici eu nu le am cu engleza.
Cum fac?

#24
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

dobrem, on Jul 29 2005, 09:14, said:

M-ar interesa si pe mine, mai ales ca nici eu nu le am cu engleza.
Cum fac?

<{POST_SNAPBACK}>


Pai citeste mai sus si vezi, am gasit 2 editoare on-line si plus programul de mai sus pe care mi l-a recomandat cineva, trebuie sa precizez ca site-ul din profil (www.djadi21.tk) nu a fost editat cu programele alea, este mult mai vechi, l-am facut in Notepad la un internet cafe (nu aveam calcualtor).

#25
add

add

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,136
  • Înscris: 09.09.2003

arty, on Jan 21 2005, 00:09, said:

codul e cod, nu e in engleza.

lipsa softului romanesc este vina romanilor, care nu sunt dispushi din principiu sa cumpere software.

<{POST_SNAPBACK}>


cine ar fi destul de cretin sa faca un editor html BUN in romana?  romanii sunt pirati prin definitie, decinu l-ar cumpara nici dracu'

#26
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

add, on Jul 29 2005, 15:40, said:

cine ar fi destul de cretin sa faca un editor html BUN in romana?  romanii sunt pirati prin definitie, decinu l-ar cumpara nici dracu'

<{POST_SNAPBACK}>



Editor de mai sus e gratuit, deci nu se pune problema licientei  :coolspeak: , asa ca nu il are pirat nimeni  :D  Si o sa vezi tu ce site imi fac  :naughty: , in limba romana 100% ce-i drept si nici nu o sa ii fac vreodata versiune in engleza.

#27
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005

Quote

in limba romana 100%

Right  ^_^
Nu m-am uitat un softul de mai sus dar nu cred ca vei avea cod in romana

#28
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

Takeshy, on Jul 29 2005, 17:33, said:

Right  ^_^
Nu m-am uitat un softul de mai sus dar nu cred ca vei avea cod in romana

<{POST_SNAPBACK}>


Codul html ii cod html si nu e in nici o limba, arata-mi tu mie un cond in engleza  :D , insa continutul site-ului poate fii in orice limba, la site-ul meu insa va fii 100 % in romana, ce ii asa de greu de priceput, si chiar nu ajunge off-topicul ?

#29
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005

Quote

arata-mi tu mie un cond in engleza

Ma voi repeta RIIIIIGHT   :lol:
Probabil table, align, body, class si multe altele sunt in chineza  ^_^

Nu ma simt offtopic atata timp cat vorbesc depre limba utilizata in cod lucru care te intereseaza

Bye

#30
djadi21

djadi21

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,514
  • Înscris: 03.08.2004

Takeshy, on Jul 29 2005, 19:34, said:

Ma voi repeta RIIIIIGHT   :lol:
Probabil table, align, body, class si multe altele sunt in chineza  ^_^

Nu ma simt offtopic atata timp cat vorbesc depre limba utilizata in cod lucru care te intereseaza

Bye

<{POST_SNAPBACK}>



Ba eu cred ca e off-topic, numele topicului spune ca aici trebuie sa discutam despre programe de editare in limba romana. Alea sunt generate de program, nu trebuie sa le scriu eu manual decat daca ma apuc sa fac site-uri cu notepadul, lucru pe care nu am sa il fac (desi in trecut l-am facut, insa la internet cafe ca acolo nu aveam editor si nici nu aveam cu instala unul). Astfel daca eu fac un site cu continut in limba romana nu vad de ce ar trebui sa stiu engleza (ca oricum nu voi stii vreodata  :D ). Si asteptati sa vedeti site-ul, ca acus e gata.

#31
Takeshy

Takeshy

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,705
  • Înscris: 04.03.2005

Quote

Astfel daca eu fac un site cu continut in limba romana nu vad de ce ar trebui sa stiu engleza (ca oricum nu voi stii vreodata

Te inseli amarnic
Succes in continuare fara engleza

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate