Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd
 Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 

Cum pot recupera poze sterse de pe card

- - - - -
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
xxmaryus

xxmaryus

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 25.10.2008
Am reusit performanta sa sterg ,(din greseala) toate pozele facute in concendiu .

Am auzit ca se mai pot recupera daca nu a fost formatat cardul .
Va rog fain , sa-mi  spuneti si mie daca mai am o sansa sa mai vad vreodata pozele acelea.

#2
covasna522

covasna522

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 166
  • Înscris: 20.10.2005

View Postxxmaryus, on Oct 25 2008, 16:32, said:

Am reusit performanta sa sterg ,(din greseala) toate pozele facute in concendiu .

Am auzit ca se mai pot recupera daca nu a fost formatat cardul .
Va rog fain , sa-mi  spuneti si mie daca mai am o sansa sa mai vad vreodata pozele acelea.


vezi aici

http://www.galeriafo...p;postcount=195

#3
mutirips

mutirips

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 08.04.2007
Incearca cu File Rescue Pro 4.0.0.15. Eu am recuperat fotografii sterse de pe card, chiar si de acum doua luni.

Atentie! Daca ai formatat cardul, nu prea mai ai sanse sa iei ceva de pe el.

Edited by mutirips, 26 October 2008 - 12:38.


#4
Sato

Sato

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,751
  • Înscris: 01.12.2001
merge si daca e formatat... formatarea rapida doar sterge 'cuprinsul' nu si datele de pe card...

problema e daca au fost alte date pe card...

#5
acsorin

acsorin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 305
  • Înscris: 01.05.2006
RecoverMyFilesface recuperarea fisierelor chiar daca hardul a fost formatat.

#6
Backspace

Backspace

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 55
  • Înscris: 11.04.2007

View Postacsorin, on Oct 30 2008, 21:12, said:

RecoverMyFilesface recuperarea fisierelor chiar daca hardul a fost formatat.


Sunt multe programe care pot recupera datele chiar si dupa formatarea cardului. Mie mi-a iesit, dar NU trebuie ca dupa formatare sa fie scris din nou cardul (alte poze sau alte date puse pe el).
Recomand http://win.softpedia.../dyn-search.php cu search string "data recovery" si alegerea campului de programe "freeware" (pentru a putea fi folosite fara limitari de data sa functii).
Bafta la toti! :coolspeak:

... si mai multa grija data viitoare!

#7
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
Un programel bun pentru recuperat poze de pe carduri sterse accidental : http://store.lexar.com/imagerescue3/ , treci adresa de maill si restul e gratuit.
numai bine

Edited by Neohori, 09 December 2008 - 21:45.


#8
arlina

arlina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.04.2006
eu am o alta problema....am un ap canon ixus 80IS si un card de kingstone de 2 gb. e a doua oara cand nu pot descarca de pe el filmulete, am pe el niste filmulete si poze de la serbarea pustiului nostru si cel mai lung dintre ele nu pot sa-l descarc. am incercat si direct sa-l copiez si cu softul si tot nu merge....ce poa sa aiba???pe e redat fara probleme....doar ca nu-l pot salva pe calc...prima data cand am patit asta am crezut ca are ceva bug filmuletul respectiv si am formatat cardul....nu s-a mai intamplat chestia pana azi, damn....ce pot sa-i fac??dati-mi idei

Edited by arlina, 14 December 2008 - 18:19.


#9
bester

bester

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 152
  • Înscris: 18.02.2007
scoti cardul din aparat si il bagi intr-un cititor de carduri. Daca nici atunci nu il poti copia, inseamna ca are o problema cardul.\

#10
arlina

arlina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.04.2006
am bagat cardul in cititor si imi zice ca tre sa-l formatez, dar nu vreau sa pierd informatia...daca formatez mai am sanse sa recuperez filmuletul respectiv?

Edited by arlina, 14 December 2008 - 22:29.


#11
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Incerca utilitarul asta: http://store.lexar.com/imagerescue3/
Si arunca cardul ala, cumpara unul serios.

Edited by SuperDuper, 15 December 2008 - 00:32.


#12
arlina

arlina

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 67
  • Înscris: 03.04.2006
am incercat si cu imagerescue3 si nu merge...deci nu mai am sanse??am bagat cardul in cititor, si la scanare nu vede nimic pe el. si doar mai sunt poze pe card care le-am descarcat. defapt am vazut ca am probleme cu cititorul de carduri...mai unul ScanDisc de 1G pe care-l vede dar unul de 512 tot ScanDisc nu-l vede, la fel si asta kingstone....de aceea downlodez pozele de pe aparat cu cablu.....merge f bine asa, dar filmuletul asta nu vrea si pace.....se mai poate face ceva??

#13
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Alt cititor... poate ai sanse mai multe.

#14
Neohori

Neohori

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 3,977
  • Înscris: 19.08.2007
arlina 2008 pentru tine nu a fost benefic in achizitii foto :D
Singura solutie este sa cumperi alt card , SanDisk sau lexar . Marea problema la distrugerea cardurilor o are neatentia la terminarea transferului de imagini cind se decupleaza din usb , putini dau decuplare la alimentare din iconul cu sageata verde din partea dreapta jos (unde apara ceasul) - clik stinga pe icon apare "safely remove USB Mass storage device - drivers "( A,B,C ...... care o fi ala) ;) , pina am aflat si eu am aruncat vreo 2-3 carduri , pe vremea aceea un card de 1G costa 1-1,2 mil  :) . Acelasi mod de decuplare se face si la stick-uri daca doresti sa ramii cu datele intacte .
numai bine

#15
SuperDuper

SuperDuper

    Crushed

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,295
  • Înscris: 25.04.2006
Bine punctat.
Se mai poate face decuplarea din Explorer (sau My Computer, ce folosesti tu). Se selecteaza ALTA unitate decat cea a memory stickului ( de exemplu "My Computer"). Apoi se da click dreapta pe unitatea stickului si se alege "Eject" in WinXP. In Vista acolo ai chiar "Safe Remove".
Problema nu este cu "intreruperea alimentarii" ci cu scrierea completa a datelor pe stick din memoria cache. Scrierea incompleta duce la probleme de acest gen.

Attached Files

  • Attached File  vista.JPG   67.8K   19 downloads
  • Attached File  xp.JPG   47.33K   18 downloads

Edited by SuperDuper, 17 December 2008 - 01:53.


#16
infanterista

infanterista

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 28.08.2007
Cum recuperez poze de pe un card, daca deja am facut alte poze si s-au suprascris peste cele vechi. am incercat cu recuva, dar imi arata ca acele poze sunt overwritten. Exista vreo solutie? Multumesc!

#17
nenis

nenis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,877
  • Înscris: 02.01.2009
Nu conteaza ce iti araat softul ala. Baga alt soft si recupereaza tot ce se poate de pe card si dupa aia vezi ce ai reusit sa recuperezi. Acum depinde si cat de ,,rescris" e cardul.. Rezultate bune se obtin cu file scanvenger daca imi aduc bine aminte.

#18
crokodilu

crokodilu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,906
  • Înscris: 28.12.2006
Am mutat niste poze de pe card (prin aparatul conectat la usb) pe un hdd extern, toate bune si frumoase, s-au copiat, s-au sters de la sursa doar ca directorul destinatie creat si pozele din el nu erau pe disc. Imediat am rulat cateva tooluri unerase, pe carduri le-a vazut dar n-a recuperat mare lucru, pe destinatie nimic, ca si cum n-au fost niciodata. Foarte ciudat fenomenul. Totusi voi cu ce softuri ati recuperat pozele?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate