Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Apple iPod shuffle

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#55
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Nou: iPod Shuffle în 5 culori orbitoare:
[ http://img73.imageshack.us/img73/585/shufflehands2hk3.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by clicu, 31 January 2007 - 01:07.


#56
flaviusb

flaviusb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.12.2005

View Postclicu, on Jan 31 2007, 01:01, said:

Nou: iPod Shuffle în 5 culori orbitoare
Acum disponibil si cu noile casti.

[ http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/1/1d/IPod_Earbuds.JPG/180px-IPod_Earbuds.JPG - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#57
shobi

shobi

    dabăl iu ti ef?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,945
  • Înscris: 18.01.2005
cat e asta mic si nou? :huh:

#58
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
În State, la americanii săraci, e 79$. În România, tărâmul abundenței, unde curge lapte și miere, e 329 de lei

#59
flaviusb

flaviusb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.12.2005

View Postclicu, on Jan 31 2007, 10:44, said:

În România, tărâmul abundenței, unde curge lapte și miere, e 329 de lei
Echivalentul a 125 USD. Mai adaugam 25 USD si putem lua un iPod nano, dar numai din SUA.

#60
dacuburebista

dacuburebista

    Still Active Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,450
  • Înscris: 30.09.2003
nici benzina nu e cit in state, nici macdonaldusu, nici salariile...   niste hoti!

#61
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004

View Postdacuburebista, on Jan 31 2007, 17:59, said:

nici benzina nu e cit in state, nici macdonaldusu, nici salariile...   niste hoti!


:coolspeak:

nu aveti rezon 100% cu pretul iPod-urilor pentru ca politica Apple este de a avea un pret in Europa si altul in SUA. hai sa comparam cu tarile din EU totusi

#62
flaviusb

flaviusb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.12.2005
Centris are dreptate. Sa luam Italia spre exemplu, unde pretul de achizitie iPod shuffle este de 79 EUR. TVA inclus. Echivalentul a 270 RON.
Sa vedem cum sta treaba si in Regatul Unit. 55 GBP (acronimul pentru Great Britain Pound). Din nou TVA inclus. Echivalentul a 284 RON.

Cat costa iPod shuffle in Romania? 329 RON!

Poate ca pare oarecum mica diferenta de 50 - 60 RON, dar daca ar fi sa refacem calculele de mai sus luand in considerare ca vrem sa cumparam un MacBook, atunci va fi evident de ce este avantajos sa cumperi din strainatate.

#63
flaviusb

flaviusb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.12.2005
Cauza cea mai probabila a acestor diferente intre preturile din tari ca Italia si preturile din Romania este faptul ca Apple Inc. este prezent in Romania prin intermediul unui partener tert (third-party partner) si anume Integrated Romanian Information Systems SA (IRIS), care are statutul de IMC (Independent Marketing Company) si care practica o politica proprie de preturi mai mult sau mai putin abuziva. In Italia, pe de alta parte, Apple Inc. isi vinde produsele fara a apela la vreun intermediar. Si grecii, cel putin, se confrunta cu problema preturilor umflate practicate de IMC-ul grecesc, facand presiuni pentru deschiderea unui reprezentante locale Apple. Se pare ca vor avea motive de bucurie peste cateva luni.

Precedentul s-a creat. Asadar, romani mobilizati-va!

http://www.apple.com/euro/store
http://www.apple.com/euro/cemea
http://www.wewantapplegreece.com
http://applematters....tapplegreececom

#64
c.Drake

c.Drake

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.01.2007

View Postsnuckonline, on Jan 24 2007, 12:14, said:

da mah da nici itunes nu recunoste ipodul ... si crede-ma ca atunci cand am instalat itunes la inceput mi-a ipdatat si softul insa nu mergea sa sriu ... pe el ... si atunci l-am formatat FAT   :cursing: .. nici mama ipodului nu il mai recunoaste ? ... deci toate optiunile alea nu mai sunt activate daca nu imi recunoaste ipodul iTunes-ul.
PS:Nici macar nu se mai incarca bateria atunci cand e conectat la PC:( .. i usb-ul merge perfect

hai ca fac cinste  daca stii ce e de facu:peacefingers:

Pai atunci ai o problema. Am avut si eu aceeasi problema si singura solutie a fost o vizita la service de unde am plecat cu alt iPod (dupa ce am asteptat 10 zile)

#65
unda25

unda25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 27.10.2006
misto apple ... pacat ca problemele expuse de dvs in privinta pretului exista ... de ce pt ca guvernu scoate bani din tot felul de taxe

#66
gatorade

gatorade

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 07.07.2007
:lol: .. eu mi-am luat de pe ebay(sorry pentru reclama) .. 3 iPod`uri 2nd .. cu 61 Euro .. :lol: (cu tot cu taxele de trimitere)

si voi dati 79 euro pe unul .. naspa :) ...

asta e un pont  B)

#67
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,898
  • Înscris: 14.11.2004
Eu am tras cateva sfori si am scos un Ipod Shuffle de 1GB cu Garantie Ipod , valabila in RO , sigilat perfect la 150 Lei , a fost o reducere pt angajati si era unul singur si am profitat de ea .

Problema e ca la iTunes dupa ce il conectez nu-mi da voie sa descarc muzica cu drag and drop , exact cum faceam la Ipod Nano Gen I ci doar din playlist-urile puse la dispozitie de iTunes ??

De ce face asa si nu merge cum mergea celalalt ???

#68
mihaitza_jupanu_90

mihaitza_jupanu_90

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 120
  • Înscris: 14.02.2008
SAL, am si eu o problema cu un i-pod Shuffle. cum se da format..????
Nu mi-l citeste usb.  Se conecteaza si se deconecteaza imediat si o tine tot asa intru-una.
Nush ce sa mai fac. Dak ma puteti ajuta

Edited by mihaitza_jupanu_90, 23 April 2008 - 23:41.


#69
armanis41

armanis41

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 105
  • Înscris: 25.05.2007

View Postmihaitza_jupanu_90, on Apr 24 2008, 00:39, said:

SAL, am si eu o problema cu un i-pod Shuffle. cum se da format..????
Nu mi-l citeste usb.  Se conecteaza si se deconecteaza imediat si o tine tot asa intru-una.
Nush ce sa mai fac. Dak ma puteti ajuta
L-ai bagat in iTunes?adik..ai isntalat iTunes???il tii deschis(itunesul) cand coenctezi ipodul?...nu sunt expert in ipod shuffle ..mai mult in nano daca aveti probleme

#70
voxx

voxx

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,160
  • Înscris: 29.03.2007
Click Start > Run scrii  diskmgmt.msc  apoi alegi partitia care e ipodu dai format.Apoi mergi in DOS command prompt scrii format [drive-letter]: /fs:fat32 /q.
PS:in loc de [drive-letter] pui litera partitiei in care e ipodu

#71
mihaitza_jupanu_90

mihaitza_jupanu_90

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 120
  • Înscris: 14.02.2008
Pai aici e problema nu imi apare partitia. SI atunci cand conectez Ipod-ul imi apare in dreapta Langa Ceas chestia asta  " USB DEVICE NOT RECOGNIZED. One of the USB devices attached to this computer has malfunctioned, and windows does not recognize it. For assistance in solving this problem, click the message.
Am fost cu ipod-ul la alt PC si citea partitia..??? ce pot sa fac in cazu asta

Edited by mihaitza_jupanu_90, 24 April 2008 - 11:07.


#72
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
instalezi iTunes din nou (sau prima oara probabil) si conectezi dupa aceea ipodul.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate