Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.

Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...
 Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...

Cablu analog vs digital
 

Apple iPod shuffle

- - - - -
  • Please log in to reply
137 replies to this topic

#37
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Pai hai sa va povestesc cum e cu review-urile astea de pe net... mereu o sa fie cineva care o sa gaseasca probleme. Cand ma gandeam sa-mi iau primul iPod (generatia a 3-a) am citit o gramada de recenzii facute de useri si aproape ca m-au facut sa ma razgandesc si sa-mi cumpar un Creative sau iRiver... da' in final am zis WTF si am cumparat iPod-ul! De atunci n-am avut motive sa regret alegerea! Il folosesc si in ziua de azi, dupa 3 ani.

O sa-mi cumpar si noul Shuffle pentru ca e ideal pentru activitati sportive (biciclism, schi, jogging). :wub:

#38
flaviusb

flaviusb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.12.2005
Aduce careva shuffle-uri la pret de SUA in Romania? Piata gri! Anyone?

#39
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
vreau sa fac un cadou de craciun...si nu stiu ce sa fac...ce sa aleg
acest shuffle de 1 gb..pare super finutz...dar ma :-s faza cu sunetul
sau sa aleg un ipod nano de 2gb?
am inteles ca e posibil sa se rezolve printr-un nou firmware problema cu sunetul..deci ..voi ce ziceti?

#40
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
eu unul zic ca:

daca nu auzi cu urechile tale ce se intimpla nu crede nimic din ceea ce scrie pe internet. daca ma straduiesc vreo 30 secunde pot sa fac orice iPod sa aiba zgomot ca un casetofon electronica 302. vezi daca PE TINE PERSONAL te deranjeaza, nu lasa sa te influenteze orice idiotenie scrisa de un anonim pe undeva.

#41
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
cit tine bateria?

edit: explicatie pe toate paginile saitului apple

Quote

1GB = 1 milion bytes; capacitatea formatată reala este mai mică.

:wacko:

Edited by Mosotti, 07 December 2006 - 10:45.


#42
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003

View PostCentris, on Dec 7 2006, 10:28, said:

eu unul zic ca:

daca nu auzi cu urechile tale ce se intimpla nu crede nimic din ceea ce scrie pe internet. daca ma straduiesc vreo 30 secunde pot sa fac orice iPod sa aiba zgomot ca un casetofon electronica 302. vezi daca PE TINE PERSONAL te deranjeaza, nu lasa sa te influenteze orice idiotenie scrisa de un anonim pe undeva.
asta am si sa fac
o sa ii dau o sansa
am sunat la cei de pe apple.ro..dar nu pot sa imi onoreze comanda pana la craciun (si vroiams a fie cadou de craciun)
insa am gasit pe un forum un tip care are mai mutle noi aduse din america ..asa cao sa cumpar de la el unul si o sa va zic pe urma parerea (dupa craciun :)))
eu am un ipod video de 30gb si azi m-am jucat cu un shffle de 512 ...si am rams ff placut impresioant de ce paote micutuzl..sunt sigur ca aceeasi impresie o sa imi faca si generatia a 2'a

#43
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
am cumparat unul de la un tip din bucuresti ce le-a adus noi sigilate din america
cum o sa fie oferit cadoua de craciun nu mi-am permis inca sa il desfac...revin cu detalii dupa sarbatori :D

#44
sebulbus

sebulbus

    cereal killer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 25,952
  • Înscris: 03.12.2005
aici am vazut prin oras shuffle nou, dar n-am retinut pretul. ma uit cu proxima ocazie. oricum, am vazut macbook nou. cel alb m-a dezamagit tare la calitatea plasticului interior.
carcasa celui negru e o idee mai buna.

#45
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
deci...un ipod shffle de 1 gb
face urmatoarea prblema...a stat la incarcat...cand l-am scos...ledu clipeste cand portocaliu..cand verde...si gata nu mai merge sa ascult muzica nimik...a ramas blocat
please help me...ce pot sa fac? :-s

#46
Mr_Woppit

Mr_Woppit

    the last of them..

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 17,834
  • Înscris: 26.11.2001

View Posthyperyon, on Jan 23 2007, 22:14, said:

deci...un ipod shffle de 1 gb
face urmatoarea prblema...a stat la incarcat...cand l-am scos...ledu clipeste cand portocaliu..cand verde...si gata nu mai merge sa ascult muzica nimik...a ramas blocat
please help me...ce pot sa fac? :-s

well..nu=mi amintesc exact ca am citit acum vreun an jumate dar odata cu el ti-a venit si un cartonas cu codul culorilor, ce inseamna si cum se reseteaza jucaria ..nu-l mai ai ?

#47
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
Dacă nu ai deja manualul poţi să-l descarci de aici: http://manuals.info....tures_Guide.pdf

Dacă nu te descurci bagă detalii despre ledul care clipeşte - ce succesiune de culori are - ex. 2 clipiri portocalii, 1 clipire verde şi la ce interval. In functie de asta determini pasii urmatori.

Edited by clicu, 23 January 2007 - 23:55.


#48
hyperyon

hyperyon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,776
  • Înscris: 19.12.2003
multumesc mult...am rezolvat..adik..nu eu erma in situatia asta..ci prietena..al ei era...si nu am vazut excact ce problema avea
dupa cum se pare..din motive neexplicate....era gol ipodul.nu mai avea nimik pe el....cum a disparut totul nu se stie ..asa din senin..800 de megi de muzica

#49
snuckonline

snuckonline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 19.09.2005
am si eu un ipod shuffle "but" am ceva probleme cu el

1.Nu mergea sa pun nimic pe el cu Itunes 7 si ceva imi dadea o eroare de scriere citire ???  :confuzzled:
2.asa ca m-am ganditsa il formatez, l-am formatat din windows ... format FAT  :deadtongue: :deadtongue: :deadtongue:  
3.acum nu imi mai recunoaste windows .. ce tre sa fac !?!?! sunt atat de confuz

#50
clicu

clicu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 638
  • Înscris: 16.11.2006
snuckonline... dacă formatezi iPod-ul o să ştergi şi software-ul care îl face să funcţioneze, deci nu tre sa te miri că a murit :D Mai jos sunt paşii pe care trebuie să îi faci ca să-l însănătoşeşti:

1 Make sure you have an Internet connection and have installed the latest version of
iTunes from www.apple.com/ipod/start
2 Connect iPod shuffle to your computer.
3 In iTunes, select iPod shuffle in the Source pane and click the Settings tab.
The Version section tells you whether iPod shuffle is up to date or needs a newer
version of the software.
4 Do one of the following:
- To install the latest version of the software, click Update. (cazul tău...)
- To restore iPod shuffle to its original settings, click Restore. This erases all data from
iPod shuffle. Follow the onscreen instructions to complete the restore process.

La o adică poţi să descarci tot manualul Shuffle II de aici

Edited by clicu, 24 January 2007 - 08:47.


#51
snuckonline

snuckonline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 19.09.2005

View Postclicu, on Jan 24 2007, 08:46, said:

snuckonline... dacă formatezi iPod-ul o să ștergi și software-ul care îl face să funcționeze, deci nu tre sa te miri că a murit :D Mai jos sunt pașii pe care trebuie să îi faci ca să-l însănătoșești:

1 Make sure you have an Internet connection and have installed the latest version of
iTunes from www.apple.com/ipod/start
2 Connect iPod shuffle to your computer.
3 In iTunes, select iPod shuffle in the Source pane and click the Settings tab.
The Version section tells you whether iPod shuffle is up to date or needs a newer
version of the software.
4 Do one of the following:
- To install the latest version of the software, click Update. (cazul tău...)
- To restore iPod shuffle to its original settings, click Restore. This erases all data from
iPod shuffle. Follow the onscreen instructions to complete the restore process.

La o adică poți să descarci tot manualul Shuffle II de aici

da mah da nici itunes nu recunoste ipodul ... si crede-ma ca atunci cand am instalat itunes la inceput mi-a ipdatat si softul insa nu mergea sa sriu ... pe el ... si atunci l-am formatat FAT   :cursing: .. nici mama ipodului nu il mai recunoaste ? ... deci toate optiunile alea nu mai sunt activate daca nu imi recunoaste ipodul iTunes-ul.
PS:Nici macar nu se mai incarca bateria atunci cand e conectat la PC:( .. i usb-ul merge perfect

hai ca fac cinste  daca stii ce e de facu:peacefingers:

#52
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
ai incercat alt USB/ alt computer ?

#53
snuckonline

snuckonline

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 19.09.2005

View PostCentris, on Jan 24 2007, 13:41, said:

ai incercat alt USB/ alt computer ?


da si nu merge :(

#54
Centris

Centris

    Moderator

  • Grup: Members
  • Posts: 4,527
  • Înscris: 19.05.2004
un reset ca aici?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate